![]() |
|
![]() |
![]() |
З ВИСТУПУ НА КОЛЕГІЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
ІННОВАЦІЇ, ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ — ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМИ
Одеська область за підсумками півріччя посідає 11-те місце за рівнем соціально-економічного розвитку.
Добре це чи погано, можна судити з показників минулого року — коли регіон перебував на 23-му місці.
Можна сказати, що пів-шляху пройдено, адже наше завдання — вийти в трійку лідерів за соціально-економічним розвитком.
Одеська область може посідати такі позиції, однак з низки причин (зокрема через зупинку підприємства НПЗ «Лукойл») нам цього зробити не вдалося.
Нам вдалося компенсувати цю недостачу за рахунок інших галузей промисловості, але, проте, закрити повністю простій «Лукойла» нам не вдалося. Якщо говорити про те, що зроблено для того, щоб «Лукойл» запрацював, — з боку Одеської облдержадміністрації зроблено стільки, що більше вже не можна, починаючи із зустрічей на рівні голів адміністрацій Російської Федерації, закінчуючи порушенням цих питань на засіданнях Кабінету Міністрів України та інших органів.
Проте факт є факт.
З одного боку, це дуже погана ситуація, але з іншого боку — вона зайвий раз підкреслює, що необхідна зміна структури промислового виробництва в Одеській області.
Одеська область не може залежати лише від двох підприємств: з одного боку — це «Лукойл», з іншого боку -це ОПЗ.
У зв'язку з цим підкреслю — інновації, залучення інвестицій — це пріоритетні напрями роботи Одеської обласної держадміністрації, і вони повинні бути пріоритетними для роботи керівника кожного району, районної ради.
БЮДЖЕТ 2012 РОКУ БУДЕ СФОРМОВАНИЙ «ЗНИЗУ»!
Головне питання, яке я хотів би порушити, користуючись тим, що тут присутні керівники районів, — це формування бюджету «знизу». Усі голови районних держадміністрацій відповідають за те, щоб підготувати списки пріоритетних об'єктів, які повинні бути побудовані в кожному районі.
Ми проведемо народні зібрання в усіх селах без винятку, в усіх сільських радах.
Люди мають висловитися за трьома напрямами.
Перше — необхідно, щоб вони назвали нам головний об'єкт, який вони хочуть, щоб на наступний рік у них був побудований у селі.
Друге — люди самі визначать головний об'єкт, який повинен бути побудований у районі, та головний об'єкт, який буде побудований в області.
За це відповідаєте ви, керівники районів.
Саме ви зобов'язані запустити цей процес!
Саме ви зобов'язані запросити людей до того, щоб вони взяли участь у процесі формування бюджетів.
Ми закінчуємо із ситуацією, яка була раніше: коли невідомо куди йдуть кошти, невідомо навіщо й невідомо як витрачаються. Ми витратимо кошти на ті об'єкти, які справді потрібні людям. І люди самі проконтролюють витрату бюджетних коштів.
Мені сподобався конструктивний підхід Ізмаїльського мера, який конкретно сказав, що громада вважає, що необхідні поліклініка й дитячий садок.
І вони беруть на себе зобов'язання зробити документацію до Нового року.
Жодні зміни в країні не відбудуться доти, доки ми не навчимося пояснювати людям, для чого ми вдаємося до тих чи інших дій!
І тому найближчий бюджет повинен бути сформований «знизу»!
ЗДОРОВА НАЦІЯ -ЗДОРОВА ОДЕЩИНА
У 2012 році в Одеській області пройдуть докорінні перетворення у медичній сфері. Це важливо передусім тому, що наш регіон -це, насамперед, найбільша аграрна область, у якій велика кількість людей живе в сільській місцевості. А ці люди гідні того, щоб одержувати нормальне медичне обслуговування.
Саме з урахуванням цієї проблеми розроблено цілу програму.
Якщо у 2011 році ми витратили на розвиток освіти понад 130 млн грн (а це сума, рівна бюджетові розвитку деяких областей України, ми ж витратили таку суму тільки на сферу освіти), то на наступний рік таке ж цільове фінансування одержить медицина. Сума, яка буде витрачена на охорону здоров'я, обчислюватиметься сотнями мільйонів гривень!
Ми реконструюємо й переоснастимо амбулаторії, упорядкуємо лікарні та поліклініки.
Використовуючи кошти обласного бюджету, ми впровадимо надбавки до зарплат медичних працівників.
Як це було в радянські часи, ми відновимо обов'язкові медичні огляди для того, щоб ми знали стан здоров'я наших громадян. Будуть закуплені препарати. Кожна амбулаторія, ФАП буде насичений відповідними ліками, і частина з них буде для людей безкоштовною, як це й має бути.
А вінцем цієї програми на обласному рівні буде спорудження корпусу Одеської обласної дитячої лікарні. Це те, про що говорилося десятиліттями, але нічого не робилося. Але ж сучасна дитяча лікарня вкрай необхідна області.
Районні лікарні, ФАПи й амбулаторії ми забезпечимо всім необхідним устаткуванням, але ж на даний момент там найчастіше навіть нема чим виміряти тиск!
На рівні обласної влади буде вирішено питання закупівлі ЗО оснащених усім медичним устаткуванням машин швидкої допомоги для сільських районів.
Але здоров'я — це не тільки профілактика та лікування. Здоров'я — це здоровий спосіб життя, спорт. Тому ми повинні будувати стадіони.
Ми візьмемо з бюджету розвитку, з тих грошей, які ми заробляємо, кошти на відновлення та будівництво стадіонів у декількох районах Одеської області. І не тільки на будівництво нових, але й на відновлення зруйнованих стадіонів і спортивних майданчиків по всій Одеській області. Ми повинні відновити зруйноване.
Зараз ми збираємо інформацію про те, у якому стані перебувають ці об'єкти.
Ось це і є три основні ключові напрями розвитку області.
У 2012 РІК — З ОБҐРУНТОВАНИМ ОПТИМІЗМОМ
Працюючи у 2012 році, виходячи із трьох позначених напрямів, ми не збираємося забувати про інші напрями: про культуру, про проблеми з водою, з газом, про заробітну плату. А розв'язання цих питань залежить, у першу чергу, від формування бюджету розвитку. Бюджет розвитку 2012 року повинен бути сформований чітко, зрозуміло, послідовно.
Цього року Одеська область зробила гігантський крок уперед у своєму соціальному розвитку.
Такої кількості шкіл, інтернатів та інших соціальних об'єктів, як цього року, не було відкрито або реконструйовано за все попереднє десятиліття.
Скільки було розмов з боку деяких народних депутатів, які виходили на трибуну Верховної Ради й розповідали, що по 50-60 шкіл закрилося в Одеській області.
В Одеській області не закрилася жодна школа!
В Одеській області будуються нові школи, і в
новому році ми продовжимо будівництво, продовжимо займатися соціальною сферою, але найпріоритетнішим напрямом нашої роботи буде медицина.
Одеська область — це насамперед аграрний регіон, і ми звертаємо увагу на тваринництво — це те,про що говорить Президент, це те, про що говорить Прем'єр.
На 2012 рік ми не плануємо витрачати гроші на техніку, у наступному році ми збираємося витратити гроші з обласного бюджету на наше тваринництво, закладено вже 4-5 тваринницьких ферм.
Кожен із нас повинен пам'ятати про те, що заборгованість за заробітною платою ніхто не має права збільшувати.
За цей місяць ми ці заборгованості скоротили ще на 800 тисяч, але кожен повинен пам'ятати, що виникнення нової заборгованості — неприпустиме. Там, де вона є, -вона повинна, відповідно, постійно зменшуватися, її має ставати все менше й менше.
Але найголовніше — робота на місцях! Необхідна взаємодія з людьми.
Люди повинні знати, повинні розуміти, що важливе й потрібне для їхнього життя конкретно робиться владою.
І я з великим оптимізмом очікую позитивних результатів роботи в наступному році, у нас є для цього всі передумови.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |