![]() |
|
![]() |
![]() |
Перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк взяв участь у навчальному семінарі з питань наповнення та супроводу веб-сайтів органів місцевого самоврядування. Семінар для працівників районних рад провели працівники комунального підприємства обласної ради «Одеський обласний інформаційно-аналітичний центр».
Як повідомив заступник директора підприємства Даниїл Молчанов, центр розробив та створив персональні веб-сайти для кожного із 26-ти районів області. Ця робота стала черговим етапом програми інформатизації Одеської області, що реалізується з 1998 року. Біля джерел цього програмного документа стояв Микола Тіндюк (на той час — перший заступник голови облдержадміністрації).
- На першому етапі програма інформатизації припускала побудову схем-потоків, безпосереднє забезпечення технічними засобами, інформатизацію, насамперед, обласної держадміністрації, її підрозділів та райдержадміністрацій. Зараз ми виходимо на етап інформатизації та побудови інформаційних ресурсів, що охоплювали б не лише органи виконавчої влади, але й органи місцевого самоврядування. Можливо, ми трохи запізнилися із цією роботою, але це було пов'язано з обмеженістю коштів обласного бюджету. Тому що та ж програма «Інформаційна Одещина» бере початок із Національної програми інформатизації. І частина елементів цієї схеми повинна фінансуватися з Державного бюджету. Раніше нам дещо вдавалося «вибивати» з
держскарбниці. Але останні два-три роки на цю мету в нас залишається один ресурс — обласний, — пояснив Микола Тіндюк.
Однак, Одещина у сфері інформатизації перебуває серед регіонів-лідерів. І сьогодні в усіх районних рад вже є можливість обзавестися власними веб-ресурсами. На думку першого заступника голови облради, формування веб-сайтів місцевих рад — це лише один з елементів побудови електронної схеми взаємодії між органами влади, що дозволить їм одержувати оперативну та повну інформацію, провадити на її основі багатовекторний аналіз та ухвалювати вірні управлінські рішення.
Крім того, реалізація функціонування веб-сайтів на рівні місцевого самоврядування викликана необхідністю виконання нещодавно ухваленого Закону «Про доступ до публічної інформації».
- Усі знають суть цього закону — влада зобов'язана бути відкритою. І інформаційні ресурси органів влади повинні, насамперед, відповідати тим запитам, які ставлять наші громадяни. Щоб кожний громадянин мав можливість реалізувати своє право на доступ до публічної інформації — міг зайти на сайт, поцікавитися документами, проектами рішень (які згідно з новим законом повинні публікуватися за двадцять днів до майбутньої сесії), роботою постійних комісій та інших органів місцевих рад. Щоб людині не доводилося взайве подавати письмові запити, — відзначив Микола Тіндюк.
Після навчання кожна районна рада приступить до наповнення свого веб-ресурсу. Планується, що до кінця року
веб-сайти усіх районних рад будуть діяти.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |