ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ОПТИМІЗАЦІЯ, РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ І... СУВЕНІР ВІД МЕРА
24.09.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 75-76(21235-21236) / Тираж: 8525

Депутатів, що поспішають на сесію міської ради, завжди хтось зустрічає. Дрібничка, але приємно, бо ж свідчить, що уваги мандатоносців суспільство таки потребує...

Цього разу на Думській площі стояли з плакатами мешканці гуртожитків, які просили прийняти їхнє житло до комунальної власності і закликати до порядку нинішніх власників тих будівель. Так, мешканці гуртожитку взуттєвої фабрики, що на проспекті Шевченка, уже впродовж семи років не можуть вирішити своє питання. Подібні проблеми і в інших пікетувальників: їх намагаються виселити, застосовуючи різні «технології», порушуючи конституційне право на житло. Люди вимагають особистої зустрічі з міським головою.

На сесії зареєструвалися 106 депутатів. Затвердили звіт про виконання міського бюджету за перше півріччя. Дохідна частина — 1 млрд 307 млн 458 тис. грн, що на 0,8 % більше від запланованого. До загального фонду з урахуванням трансфертів надійшло 1 млрд 177 млн 630,8 тис. грн — на 1,7% більше від запланованого. Надходження від оборудок з землею — 127 млн 425,9 тис. грн. Витратна частина — 1 млрд 394 млн 258 тис. грн. Спілкуючись з журналістами, Олексій Костусєв наголосив, що незадоволений темпами наповнення бюджету, особливо це стосується продажу земельних ділянок. На його думку, застій у цій сфері має об’єктивні причини: з одного боку — відсутність положення про земельні аукціони, з іншого — відсутність у людей грошей на те, щоб викупити орендовану землю.

До речі. Сесія скасувала рішення щодо передачі в оренду ВАТ «Проектно-дослідницький інститут «Південьмедбіосервіс» земельної ділянки площею 0,7672 га за адресою вул. Космонавтів, 32. Цю ділянку передали у користування, відтак місто, зазначали опоненти, втрачає 1,5 млн грн орендної плати на рік.

Ще одне «соціально орієнтоване» рішення: фінансування соціальних програм зменшене на 24 млн грн. На компенсацію малозабезпеченим за послуги ЖКГ до кінця року (а попереду — початок опалювального сезону) залишилося менше 2 млн грн, які планують розділити на 16 тисяч осіб (в середньому по 125 грн на людину).

Не знайшла підтримки пропозиція депутата-бютівця Геннадія Чікіти про зниження ставки за послуги геріатричного центру для самотніх осіб пенсійного віку. Сьогодні це 2066 грн на місяць при мінімальній пенсії за віком 869 грн, що робить геріатричний центр недоступним для багатьох літніх людей. Відкрито висловитися «проти» ніхто не наважився, але «за» проголосували лише 37 депутатів.

Міськрада схвалила рішення про ліквідацію чотирьох комунальних підприємств, які опікуються парками, і замість них створила одне КП — «Парки Одеси». Сесія проголосувала за детальну розробку плану гідропарку «Лузанівка».Водночас вкотре відмовилися запровадити мораторій на забудову зеленої зони.

Оптимізовано структуру тубдиспансерів. Відповідним рішенням сесії в один заклад будуть об’єднані спеціалізовані установи № 2, 3 і 4.

Не погодилися депутат надати дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, яку займає Старокінний ринок. Відповідну заявку подавало ВАТ «Мрія». Фракція Партії регіонів, що складає більшість, у повному складі не голосувала. На запитання їх однопартійця-міського голови прозвучало пояснення, мовляв, оскільки це понад один гектар землі у центрі міста, фракція вирішила почекати з цим питанням.

Зате був прийнятий проект рішення «Про затвердження угоди купівлі-продажу об’єктів комунальної власності територіальної громади Одеси», згідно з яким кілька об’єктів в історичному центрі пропонується продати за дуже низькими цінами. 3окрема, 3000 грн за один квадратний метр коштуватиме приміщення на Дерібасівській.

Не оминули увагою і скандальної теми парковок — затвердили положення щодо організації і порядку паркування транспортних засобів. Координацією відповідної роботи відтепер займатиметься департамент транспорту, а КП «Парк сервіс» відповідатиме за укладення угод з власниками парковок та стежитиме за їх експлуатацію. У положенні, зважте, визначено, що парковка не повинна розташовуватися на дорозі у дві смуги, ширина якої менша за 7,5 метра, має окреслюватися відповідними знаками, а ще обов’язково містити інформацію про оператора та послуги. Власники авто відтепер отримуватимуть талони або ж чеки за стоянку, що дозволить, на думку депутатів, відслідковувати рух зібраних коштів. Пропозицію одного з депутатів про те, щоб позбутися посередників і щоб паркуванням займалися міські структури, більшість не підтримала.

Не обійшлося засідання і без улюбленої теми міського голови — щодо виплати боргу швейцарському банку. Олексій Костусєв придумав таку схему: реструктурувати борг шляхом переведення його в національну валюту під 16,5% річних і виплатити до 2015 року. Проект такої угоди буде винесений на сесію, яка відбудеться 19 жовтня. Цікаво, чи знають про те це швейцарці?

На сесії узгодили місце під встановлення пам’ятника всесвітньо відомому скрипалеві Давиду Ойстраху. Скульптура стоятиме на Сабанєєвому мосту, 1, поблизу дитячої музичної школи ім. П.С. Столярського, в якого навчався Давид Ойстрах.

Хоч уже навіть оксамитовий сезон добігає кінця, депутати вирішили звернутися до міського прокурора із запитом щодо пляжу «Чайка», що на 10-й станції Великого Фонтану.

Завдяки присутності журналістів нинішня сесія була відкритішою, ніж попередні — давали слово усім депутатам, які хотіли виступити. Окрім того, вперше за тривалий час Олексій Костусєв провів брифінг для журналістів і навіть зробив несподіваний подарунок. Відповідаючи на питання журналістки про вартість його наручного годинника, Олексій Костусєв зняв його і сказав:

— Тобі це справді цікаво? Тримай, я тобі дарую цей годинник, у мене є ще сім штук.

Як з’ясували журналісти у фахівця, подарований мером годинник — дешева підробка китайського виробництва, які на «7-му кілометрі» продаються по 10 доларів. Відтак у журналістки відпала проблема — що ж робити з дорогим подарунком (попередньо в інтернеті широко обговорювали годинник, який носить Олексій Костусєв, називаючи навіть його приблизну вартість — 17,5 тисячі доларів).

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту