![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
В оновленому складі
Перше засідання в оновленому складі провела робоча група з питань стратегічного розвитку ліфтового парку у житловому фонді Одеси під керівництвом голови науково-технічної асоціації «Підйомні споруди» академіка Миколи Андрієнка.
Усі без винятку промовці – заступник Одеського міського голови Микола Рубля, заступник директора департаменту міського господарства Олександр Козловський, президент асоціації «Ліфтовики Одеси» Володимир Корнєєв, директор ВАТ «Одесаліфт» Андрій Євтушенко, відповідальний секретар асоціації «Підйомні споруди» Семен Полнарєв – відзначили, що актуальність модернізації міського ліфтового господарства зростає з кожним днем. Адже термін дії попередньої муніципальної програми з цього питання закінчився, а заплановане вдалося виконати лише на 45 відсотків. По суті, вже підготовлений проект нової програми модернізації та ремонту ліфтового парку на період до 2015 року. Її реалізація потребує фінансування в розмірі близько 200 мільйонів гривень. До виконання планується активно залучати вітчизняних виробників, зокрема й одеські підприємства.
Як стати культурною столицею Європи?
У Гданську пройшов фестиваль міст-партнерів, на якому було представлено і Одесу. Усі учасники мали можливість ознайомитися із туристичним та інвестиційним потенціалом Південної Пальміри, проконсультуватися щодо можливостей відпочинку в Одеському регіоні.
– Пройшла зустріч із делегацією фінського Турку на чолі з мером цього міста. Турку разом із Таллінном визначені культурними столицями Європи цього року. Представники Турку зацікавлені у співпраці з Одесою. Зокрема і з обміну досвідом, як стати культурною столицею, – сказала керівниця Одеської делегації віцемер Олена Павлова.
Крім того, одеська делегація відвідала Туристичний інформаційний центр Гданська і поспілкувалася із представниками Туристичної асоціації та міського відділу туризму. Досягнуто домовленості щодо обміну інформацією та співпраці у культурній сфері.
Працевлаштовують інвалідів
Державне підприємство «Одеська залізниця» активно працює у напрямі приймання на роботу осіб з обмеженими фізичними можливостями, стан здоров’я яких дозволяє трудитися.
На підприємстві вже працюють близько 900 таких працівників. Лише за вересень служба кадрів, навчальних закладів та соціальних питань забезпечила робочими місцями 70 інвалідів. Та й зараз на них чекають у відділах кадрів низки структурних підрозділів залізниці. Зокрема магістралі потрібні слюсарі, підсобні робітники, комірники, фрезерувальники та представники інших спеціальностей. Всі традиційно забезпечуються стабільною оплатою праці і соціальними гарантіями: щорічною оплачуваною відпусткою, оплатою листків непрацездатності, надбавкою за вислугу років, виплатою премій та медичним страхуванням.
Феміди гармонійні риси…
Про те, як адекватно відповісти на погрози злочинності ХХІ століття та розробити узгоджені норми карного законодавства в різних країнах дискутували учасники міжнародної конференції «Гармонізація законодавства кримінально-правового напряму в сучасній Європі», проведеної на базі Південного центру Національної академії правових наук України за участі Інституту міжнародного та закордонного права імені Макса Планка; НУОЮА, ОНУ імені І.І. Мечникова.
– Процеси глобалізації набули незворотного характеру, отже, вони потребують організації та правового регулювання, – відзначив модератор конференції, проректор університету ім. І.І. Мечникова, членкореспондент Національної академії правових наук України Євген Стрельцов. – Однак у зв'язку з тим, що правова інтеграція має різні види, важливо правильно обрати її вид для такого законодавства як у цілому, так і в кожному конкретному випадку залежно від завдань, які ставлять при цьому для свого вирішення міжнародні співтовариства та конкретні країни.
Згадані питання на форумі обговорювали понад 50 провідних спеціалістів нашої країни, Росії, Німеччини та Молдови. Доповіді учасників пролунали у чотирьох секціях, присвячених зміні законодавства за останні двадцять років, новим поглядам на традиційні злочини, порівняльному аналізу норм кримінального та кримінальнопроцесуального законодавства в різних країнах, охороні прав людини.
Вчені випрацювали науковопрактичні висновки та рекомендації щодо поліпшення та гармонізації норм кримінальноправового законодавства.
Іванівський район
Свій соняшник у своїй коморі
Використовуючи погожі дні, механізатори району квапляться з обмолотом соняшнику. Знову перед сільгосппідприємствами, фермерськими господарствами постає проблема зберігання та реалізації насіння. Буялицький комбінат хлібопродуктів нинішнього року призупинив свою діяльність, і найближчими підприємствами, що закуповують урожай, є Іллічівський порт та Роздільнянський елеватор.
Та от директор місцевого ДП «Хлібна база № 77» Олександр Голубенко повідомив, що підприємство має сертифікат відповідності послуг і вперше в історії своєї діяльності приймає насіння соняшнику на зберігання та реалізацію на вигідних для клієнтів умовах.
Начальник виробничотехнологічної лабораторії Людмила Кравцова розповідає:
– Оскільки надходження зернових культур скоротилося і з’явилися вільні місткості, ми маємо всі умови та можливості для приймання соняшнику. Хоча традиційно вважається, що для цієї культури притаманний напільний спосіб зберігання, в останні роки багато хлібоприймальних підприємств практикують силосний метод. На підприємстві виділили окремі лінії, щоб уникнути змішування культур. Якщо власники планують реалізовувати соняшник, а він не відповідає вимогам ДСТУ щодо засміченості, то на елеваторі його доводять до потрібних кондицій. Готові до роботи з цим видом сировини спеціалісти лабораторії, які пройшли навчання в державній хлібній інспекції. Закуплено реактиви і обладнання для визначення показників якості, зокрема кислотності. Першим, чиї машини привезли на підприємство насіння нового врожаю, став фермер Юрій Садовський:
– Прорахувавши всі «за» та «проти», ознайомившись з умовами приймання, вирішив не витрачати часу і кошти, а скористатися послугами хлібної бази. Підприємство уклало угоду з компаніями, які закуповують соняшник за цінами порту та Роздільної. Схеми розрахунків такі ж, як і з прийманням зернових. Це вигідно фермерам, які зазвичай віддають продукцію перекупникам, втрачаючи кошти, зароблені важкою працею.
Вибір – справа добровільна. Щоправда, в даному випадку навіть не вибір, а вигода – умови однакові, ціни теж, елеватор перебуває на території району.
Татарбунарський район
Горохова справа
Правоохоронці району розкрили злочин, вчинений 30 серпня, – крадіжку зі складу п'яти тонн гороху, повідомляє ГУ МВС України в Одеській області.
Того дня до райвідділу міліції із заявою звернувся 26річний директор з виробництва одного із місцевих підприємств. Він заявив, що 30 серпня зі складського приміщення польового стану, розташованого на шостому кілометрі автодороги Татарбунари – Арциз, невстановлений злочинець викрав п'ять тонн гороху вартістю 4 тисячі гривень. Під час оперативнорозшукових заходів було затримано 44річного чоловіка – охоронця того самого польового стану. Він зізнався у вчиненні крадіжки.
Котовський район
А у нас у хаті газ
Природний газ прийшов у Нову Олександрівку, що входить до Новоселівської сільської ради.
Провадяться завершальні роботи: встановлюється необхідне обладнання, прокладається мережа газопроводу вулицями. На черзі – під’єднання до загальної лінії газопостачання.
Котовськ
Висока оцінка роботи мерії
Заходи, що провадяться мерією зі впровадження принципів місцевої демократії та сприяння участі громадян в суспільно-політичному житті, високо оцінені у звіті Асоціації міст України у межах проекту «ДІАЛОГ», що фінансується агенцією міжнародного розвитку (USAID).
Важливу роль, на думку експертів, котрі склали звіт «Місцеве самоврядування в Україні», відіграють заходи та ініціативи, спрямовані на поінформованість жителів Котовська про розв’язання проблем місцевого значення і залучення громади до ухвалення дієвих рішень.
Автори звіту відзначили ініційовані і проведені мерією Котовська заходи, такі як дні відкритих дверей, зустрічі котовчан з депутатами і міським головою, просвітницький лекторій з питань місцевого самоврядування і євроінтеграції України, а також конференції, дебати, виховні і тематичні години з цієї тематики у школах міста.
Комінтернівський район
Перлина під загрозою
Крижанівка – одна з перлин Чорномор’я, страждає від зсувів ґрунту. Останній з них стався влітку, в результаті чого море поглинуло декілька десятків метрів берега.
Щоб запобігти подальшому руйнуванню берегової зони і наближенню моря до будинків, сільрада розробила відповідний проект виконання робіт.
Нині його передано на експертизу до інституту «Укрінвест». А це теж потребує певного часу. Реагувати ж потрібно негайно, вважає сільський голова Н. Крупіца. Тому, враховуючи передумови до масштабніших зсувів, причому непередбачуваних, було проведено попередні роботи щодо зміцнення берегової смуги, а саме – з боку вул. Приморської накидано багато піску, під вагою якого витиснуто в море глиняні розчини. На певний час це стримає руйнівні процеси. Але слід враховувати, що з кожного з 16 струмочків, що тут течуть, щодоби спливає до 21 куб. метра води. Така маса з часом може стати неконтрольованою. Тому заходи мають бути вжиті дієві. На думку фахівців, це має бути державна програма, бо проблема стосується усього узбережжя.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, С. Левицька, Л. Мельничук, Л. Кузьменко, А. Гайдаржи
Відкрито Центр права
Обласна організація Комітету виборців України за сприяння Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції представляла в Ізмаїлі регіональний Центр права.
Мета проекту – надання безкоштовної юридичної допомоги незаможним верствам населення, підвищення рівня їх правових знань, сприяння у відновленні порушених прав.
Центр в Ізмаїлі став п'ятим у нашій області. Планується, що він буде обслуговувати Ізмаїльський, Кілійський та Ренійський райони.
Подібні центри успішно працюють в Одесі, Татарбунарах та Котовську.
Євген Маслов, власкор «Одеських вістей»
Здрастуй, мій дім...
День партизанської слави для Савранського району – свято особливе, дуже близьке кожному, адже тут з перших днів окупації в роки Великої Вітчизняної війни був розгорнутий партизанський рух, у якому брало участь чимало місцевого населення. Розповіді про діяльність партизанського загону «Буревісник», що базувався у Слюсарівському лісі, дійшли й донині. Одна з його учасниць – партизанкапідпільниця Ніна Нестеренко поділилася спогадами про важкі і разом з тим героїчні роки під час вечоразустрічі, що напередодні свята відбувся в районній бібліотеці для дорослих. Жінку уважно слухали старшокласники Савранської школи. А от спілкування з вихованцями Слюсарівського навчальновиховного комплексу у Ніни Онуфріївни відбулося в лісі, саме на тому місці, де у 1943 році базувався партизанський загін. Тут збереглося кілька землянок, встановлений обеліск та червона зірка на спомин про загиблих. З цікавістю оглядали їх діти, а ветерани Великої Вітчизняної війни поринули у спогади.
– Здрастуй, мій дім, хоч і тимчасовий, не дуже зручний, але надійний від ворога, – такими словами звернулася партизанка до лісової місцини, де 70 років тому проходила її юність...
В День партизанської слави пройшли урочистості в центрі селища. Зокрема, відбулася святкова хода трудових колективів, учнів та громадськості до пам’ятника учасникам загону «Буревісник». Тут пройшов мітинг, був організований концерт художньої самодіяльності. З місця розстрілу партизан на березі Південного Бугу стартувала легкоатлетична естафета, а фінішували юні спортсмени біля пам’ятника народним месникам.
Врочисто і разом з тим щиросердо звернулися до ветеранів голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Олег Іспанюк та голова районної ради Микола Бадюл. Віддаючи шану за героїзм та звитягу, бажали найперше мирного неба. Сивочолим ветеранам передано вітання та дарунки від депутата Верховної Ради Леоніда Клімова. Як зазначив, виступаючи на урочистостях, голова районної ради ветеранів війни та праці Павло Зброжко, не меркне слава савранських партизанів. Треба не забувати свою історію, шанувати тих, хто завоював для нас мирне життя, навчатися в них патріотизму та любові до Батьківщини.
Тетяна СВЄТЛОВА, Савранський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |