![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Головні соціальні гарантії зберегли
Цими днями пройшла 28-ма звітно-виборна конференція профспілкової організації Одеської залізниці.
Як відзначив у своїй доповіді голова залізничної профспілки Анатолій Прокопенко, за звітний п’ятирічний період, попри усі проблеми, викликані всесвітньою фінансовоекономічною кризою 2008 року, завдяки спільним зусиллям профспілок та керівництва магістралі вдалося не допустити масового скорочення залізничників, зберегти пільги і гарантії працівників та пенсіонерів, розмір і вартість соціального пакету.
На все це, враховуючи і заробітну плату, використано 6,3 млрд гривень. Причому збільшення розмірів преміальних у поточному році вивело магістраль у травні, червні та липні на перше місце серед залізниць України за розмірами зарплати. На усіх оздоровчих об’єктах залізниці за період з 2006го по нинішній рік змогли відпочити понад 40 тисяч чоловік, половина з них – діти.
У обговоренні доповіді взяли участь представники територіальних профспілкових організацій, виробничники, керівники магістралі та Федерації профспілок транспортників України.
Учасники конференції визнали роботу залізничної профспілки за звітний період задовільною. Головою профспілкової організації Одеської залізниці на наступний термін знову обрано Анатолія Прокопенка.
Усіх розсудить комісія
Вивченням проблем ринку «Північний» займеться комісія Одеської міськради.
Комісію, згідно з розпорядженням міського голови, створено у зв’язку з численними скаргами суб’єктів господарювання щодо постійних конфліктів у частині договірних відносин з господарями торговельного комплексу. Членам комісії доручено ретельно проаналізувати угоди, які укладаються на ринку, і сприяти розв’язанню проблемних питань, що накопичилися упродовж кількох останніх років.
У складі комісії – депутати міськради, фахівці з питань права, архітектури та будівництва, розвитку споживчого ринку, земельних ресурсів, економіки та інвестицій – загалом чотирнадцять осіб на чолі із заступником голови Суворовської райадміністрації Романом Скоморохою.
За підсумками роботи комісія має підготувати звіт до 20 жовтня поточного року.
Іллічівськ
Портовикам підвищили зарплату
З 1 жовтня всім категоріям працівників ДП «Іллічівський морський торговельний порт» підвищено оклади на 5%. Такий наказ підписав в.о. начальника порту Олександр Григоращенко.
Активна робота щодо повернення вантажопотоків, збільшення обсягів перевалювання експортноімпортних вантажів у серпні порівняно з попередніми місяцями дали керівництву змогу переглянути чинні погодинні тарифні ставки та посадові оклади працівників.
– Це збільшення – показник ефективності управління підприємством, – сказав в.о. начальника порту. – Подальший його розвиток дасть змогу ще підвищити оплату праці.
Ренійський район
Кожній дитині – сім’ю
В останній день вересня, коли православні християни вшановують святих мучениць Віру, Надію, Любов та матір їхню Софію, в Україні відзначають День усиновлення.
Суспільство віддає шану тим, хто зігрів своєю батьківською любов'ю та оточив піклуванням дитинусироту.
У сім’ях району зараз мешкають 32 усиновлені дитини. Служба у справах дітей райдержадміністрації подає їм усю необхідну допомогу. Завтра служба проведе акцію «Кожна дитина має право на сім’ю», під час якої жителі міста будуть ознайомлені з умовами усиновлення сиріт, оформлення опікунства або ж створення дитячих будинків сімейного типу.
Любашівський район
Депутат живе життям громади
Ніколи не розходяться слова зі справами у депутата Олега Вахрушева, який представляє інтереси районної громади в Одеській обласній раді.
Він, як і обіцяв у своїй передвиборній програмі, допоміг розв’язати нагальні проблеми Петрівського, Покровського, Боківського, Новокарбівського та деяких інших загальноосвітніх навчальних закладів. Завдяки депутатові було прискорено виготовлення державних актів на право власності на землю для жителів Покровки та Познанки. Крім того, Олег Олександрович Вахрушев щотижня, згідно зі встановленим графіком, провадить особисті прийоми, залюбки спілкується із селянами, бере участь у роботі сесій районних рад, виїзних прийомах, доброчинних акціях, інших заходах.
Іванівський район
Освячено храм та монастир
У Білці відкрито храм священномученика ієрея Павла та жіночий монастир в честь ікони Божої Матері «Всіх скорбящих Радість».
Освячення провели Митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел і настоятель СвятоТроїцького ОлександроСвірського чоловічого монастиря СанктПетербурзької єпархії архімандрит Лукіян (Куценко Л., уродженець с. Білка). Настоятелькою монастиря рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви призначено черницю Єлизавету. Митрополит Агафангел подарував новоствореній обителі ікону «Собор Одеських святих», на якій зображений священномученик ієрей Павло Гайдай, та благословив всіх віруючих. Було проведено святковий молебінь та хресний хід, в якому взяли участь священнослужителі та віруючі.
Савранський район
Нові експонати від онуків
Районний історико-краєзнавчий музей поповнився новими цікавими експонатами.
До розділу «Партизани загону «Буревісник» додалися відомості про зв’язкову Тамару Любецьку. Її онуки передали до музею фотознімок народної месниці та спогади про нелегкий шлях із полону, що проліг від Севастополя до рідної Саврані. Із спогадів стало відомо, що саме Тамара Любецька разом зі своєю подругою Раїсою Марчук власноруч виготовили прапор для партизанського загону і вишили напис: «Смерть фашистським окупантам». Після війни знамено савранських месників було передано до Центрального музею партизанської слави.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. КІТІК, А. БОНДАРЕВА, Л. ТОКАР, Т. СТОРЧАК, Ю. ФЕДОРЧУК
У прикордонників новий начальник
В Ізмаїльському прикордонному загоні – новий начальник, полковник Ігор Яценко. Він прибув з Південного регіонального управління.
– Ця ділянка – одна з найскладніших, оскільки розташована на перетині кордонів з Молдовою та Румунією, – говорить І. Яценко. – І найголовніше сьогодні – забезпечити охорону рідних рубежів.
Ігорю Миколайовичу Яценку, уродженцеві Вінницької області, неповних 39 років. В 1994 році закінчив Інститут Прикордонних військ України. Починав старшим контролером відділення прикордонного контролю, перед призначенням до Ізмаїла служив заступником начальника – начальником відділу прикордонної служби штабу Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України. В 2007 році закінчив Національну академію Державної прикордонної служби України.
Одружений, батько двох дітей.
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей»
Святкувала Біляївка
Рідне місто. Тут все починалось, тут летять роки, тут – близькі люди. Проходячи щодня давно знайомими стежинами, кожного разу милуєшся своєю малою батьківщиною. Гарно. Колоритна місцевість, м’який клімат – це те, що подарувала природа. А ще – люди, спільним зусиллями яких місто розвивається, стає сучаснішим та квітучішим.
Зміни на краще – очевидні. Під час святкування 222ї річниці Біляївки, після урочистої ходи, на площі перед районним Будинком культури пройшов святковий мітинг.
Щирі слова привітання, добрі побажання та сподівання на краще майбутнє висловив міський голова М. Бухтіяров. Найкращі трудівники та ветерани одержали з його рук почесні нагороди міської ради. Депутат Одеської обласної ради М. Зінченко вручила колективам районної газети «Південна зоря» та міської газети «Вісті Біляївки» цінні подарунки.
Програма святкування була насиченою.
Зокрема, фестиваль народної творчості «Біла лілея» порадував усіх присутніх не лише виступами народних колективів району, а й смачними стравами місцевих кулінарів. Естетичну насолоду присутні на святі отримали від творів народних умільців з усього району. Милували око картини, захоплювали вишиванки, дивували гармонійним сплетінням мереживні роботи. Наче виринули з «турбаївських» часів звитяжні козаки. Затамувавши подих, спостерігали глядачі за демонстрацією козацького бойового мистецтва.
Мало хто втримався від танцю під час вечірнього гуляння. Під запальні мелодії годі було встояти! Хореографічні та вокальні виступи артистів заряджали бадьорістю. У гості завітала народна артистка України Наталія Бучинська.
Апогеєм стало грандіозне піротехнічне шоу.
Інна КОБЗАР, Біляївський район
Півторастолітню історію розповість музей
Село Залізничне відзначило 150річний ювілей. Цей населений пункт заснували болгарські біженці на початку XIX століття.
Свято відкрив барвистий ескорт візків, на яких їхали жителі села в національних костюмах. У парку на учасників урочистостей чекала виставка національної кухні, яку організували сільські господині, а в Залізничному, між іншим, сьогодні живуть люди різних національностей. У просторому фойє Будинку культури, який кілька років тому був відремонтований з допомогою обласного бюджету, пройшла виставка народних умільців. До ювілею села створено та урочисто відкрито етнографічний музей.
У святкових заходах взяли участь голова Болградської райдержадміністрації Михайло Садаклієв, голова районної ради Марія Гайдаржи, депутат облради, президент Асоціації болгар України Антон Кіссе, який в урочистих обставинах вручив сільському голові Лілії Гордейко геральдичні символи – прапор та герб Залізничного. Цього дня грамотами та цінними подарунками були відзначені люди, які зробили великий внесок у розвиток Залізничного. Завершилося свято барвистим феєрверком та народним гулянням.
Антоніна Бондарева, власкор «Одеських вістей», Болградський район
Серед найкращих – козацька паланка
На порядок денний чергового засідання Громадської ради при Ананьївській райдержадміністрації було винесено низку суспільнополітичних та соціальноекономічних питань.
Так, про діяльність козацького формування розповів отаман Ананьївської паланки Олександр Плотянський. Зокрема, він відзначив, що козаки взяли участь у благоустрої міського парку, де встановили стільці та столики, які самі ж і виготовили, посадили дерева та кущі біля пам’ятника жертвам голодоморів та політичних репресій, облаштували територію навколо будинкуінтернату № 8, заготували та завезли до притулку для стареньких у с. Байтали дрова, туди ж передали книжки, а також – багато експонатів до історикокраєзнавчого музею цього села, відремонтували козацькі могили на території району. Подібні роботи провадитимуться і надалі.
Влітку козаки надали посильну спонсорську допомогу дітям, які відпочивали у пришкільному таборі НВК «ЗОШ – ліцей» м. Ананьєва.
За вагомий внесок у розбудову громадянського суспільства та активну участь у громадськополітичному житті району голова Громадської ради В. Сєдов нагородив отамана козацької паланки грамотою і закликав усіх брати приклад з цієї організації.
Члени ради визнали за необхідне популяризувати роботу місцевих козаків серед молоді району.
Ананьївський міський голова Павло Маковецький докладно поінформував про стан водопостачання та роботу нового підприємства «Ананьївводоканал», а також ознайомив учасників засідання з перспективами ремонту доріг і тротуарів, освітлення вулиць.
Голова районного відділку Всеукраїнського об‘єднання ветеранів Валерій Янкевич звернув увагу міського очільника на необхідність термінового ремонту дороги по вул. Ватутіна. Він зазначив, що протягом десятиріч цю дорогу лише посипають щебенем, замість того щоб заасфальтувати.
Закінчуючи чергове засідання Громадської ради, Володимир Сєдов наголосив на необхідності практичнішої діяльності громадських організацій на благо району та його жителів.
Пресцентр Ананьївської районної ради
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.083Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |