![]() |
|
![]() |
![]() |
Взяти під свій контроль усі водойми Одещини планує Одеська облрада, а Міністерство екології та природних ресурсів України обіцяє виділити додаткові кошти для повного очищення нашого краю від отрутохімікатів. Про це стало відомо у понеділок під час прес-конференції в ІА «Міст-Одеса», учасниками якої були начальник Державної екологічної інспекції в Одеській області Олег Вахрушев та депутат облради Олександр Пресман.
«Місця могильників отрути будуть цілком очищені, контейнери також будуть очищені і деактивовані, і їх можна буде використовувати. Хімікати вивозитимуть разом із зараженим ґрунтом за кордон: буде дещо більший, ніж передбачалося, тоннаж, тому міністерство обіцяло дофінансувати ці роботи», — повідомив Олег Вахрушев.
Передбачається, що Одеська область буде звільнена від отрутохімікатів, які потребують утилізації або подальшої переробки, до кінця цього року. З держбюджету на це виділено 38,6 млн грн, з обласної казни — 4 млн грн. Отрутохімікати вже вивозять до Польщі. Почали з найбільших складів у Затишші, Сараті та Ізмаїлі. До кінця цього тижня, за словами очільника профільного управління, вивезуть десь 350 тонн.
Зараз на території області ще з радянських часів залишається десь 2 тисячі тонн отрутохімікатів, які потребують утилізації. Вони зберігаються на 119 складах, з яких тільки один цілком відповідає всім екологічним і санітарним нормативам. Найбільший склад — в Алтестово. Там зберігається 922 тонни пестицидів, — розповів Олег Вахрушев. — Алтестівський могильник — один з найбезпечніших екологічних місць у регіоні. Він збудований у 1979 році з урахуванням усіх екологічних норм і є в ідеальному стані. Усі ж інші місця навіть складами назвати не можна — це смітники.
Ще однієї теми, яка стосується й екології, й економіки водночас, торкнувся депутат облради Олександр Пресман. Він повідомив, що на найближчій сесії, яка запланована на 28 жовтня, обласна рада має намір взяти під контроль усі водяні дзеркала Одещини. «Ми плануємо створити комунальне підприємство, яке й здійснюватиме контроль за водокористуванням озер, ставків та лиманів», — сказав він.
Такий крок зумовлений тим, що багато підприємств-балансоутримувачів ставків, водойм і дамб не справляються з обов’язками щодо належної їх експлуатації. «Наприклад, візьмемо рукави Хаджибейського лиману, відгороджені дамбами в районі Одрадового і Болгарки. Раніше, за радянської влади, — розповів начальник Державної екологічної інспекції Олег Вахрушев, — там було дві закриті водойми, де розводили рибу. Після розпаду Союзу все занепало, а шлюзи залишилися тільки на балансі підприємства і не експлуатувалися. На початку серпня цього року завдяки активній позиції деяких депутатів облради ми змогли очистити шлюзи і відкрити їх, пустити воду в лиман. Відновиться там усе дуже швидко. Ми вчасно спохопилися, якщо можна назвати восьмирічний період, відколи шлюзи були фактично завалені сміттям, словом «вчасно».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |