![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
До Умані – через Одесу
Щороку в Рош Га-Шана (юдейський новий рік) тисячі релігійних євреїв із усього світу стікаються до Умані до могили ребе Нахмана. Відсвяткувати новий, 5772, рік за юдейським календарем сюди прибуло близько 70 тисяч прочан-хасидів.
Переважно їхній шлях проліг через міжнародні аеропорти «Бориспіль» і «Одеса». Як повідомляє пресслужба Одеського аеропорту, приготування до прибуття близько шістьох тисяч прочан місцеві авіатори розпочали заздалегідь: встановили додаткові термінали проходження митного та прикордонного контролю, персонал підприємства на період з 25 вересня по 5 жовтня, коли мине програма святкування, переведений на посилений режим роботи. Безпекою ж прочан займаються лінійний відділ міліції, а також співробітники внутрішніх військ МВС України.
Серйозних антисоціальних ексцесів у зв'язку із транзитом прочан через Одесу не відбулося. Одеські даїшники виявляли прочанам сприяння у пересуванні Одесою.
Велика рада транспортників
Позавчора в Одесі завершилося ювілейне, двадцяте, засідання координаційної ради Міжнародної асоціації з транссибірських перевезень, що протягом двох днів проходило під керівництвом нинішнього головуючого, президента відкритого акціонерного товариства «Російські залізниці» Володимира Якуніна.
Понад 200 членів ради з 24 країн вели мову про подальшу оптимізацію вантажоперевезень транссибірським шляхом, спрощення митних і тарифних правил, номенклатуру вантажопотоків, тіснішу взаємодію залізничників сусідніх країн.
У засіданні взяли участь віцепрем’єрміністр України Борис Колесніков, генеральний директор державного підприємства «Укрзалізниця» Володимир Козак, міністр транспорту Російської Федерації Ігор Левітін, дипломати, транспортники.
Робота щодо утилізації
На сьогоднішній день у регіоні чекають на утилізацію близько двох тисяч тонн отрутохімікатів. Про це на черговій прес-конференції повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Одеській області Олег Вахрушев.
За його словами, місця могильників та контейнери з хімічними речовинами, що містяться у них, будуть повністю очищені та дезактивовані. При цьому усі хімікати разом із зараженим ґрунтом, стверджує фахівець, вивезуть за кордон, зокрема до сусідньої Польщі, де є потужності щодо їх утилізації. Роботу планується завершити до кінця поточного року. Для цього виділено 42,6 млн гривень, зокрема 4 мільйони з обласного бюджету.
Про профілактику
серцевосудинних
захворювань
У зв'язку із Всесвітнім днем серця в Одеському культурно-діловому центрі медичних працівників пройшла науково-практична конференція, присвячена темі профілактики серцево-судинних захворювань.
Її відкрив начальник управління охорони здоров’я міської ради Сергій Калінчук, відрекомендувавши провідних спеціалістів різних медичних сфер діяльності, які виступили потім зі своїми доповідями.
Були, зокрема, розглянуті наступні теми: застосування сухих вуглекислотних ванн у профілактиці та реабілітації серцевосудинних захворювань, використання озонотерапії, нових інформаційних технологій в оцінці ризику та менеджменті надання медичної допомоги хворим, стратегічні напрями профілактики.
До послуг педагогів
В Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького стало вже традицією у новому навчальному році провадити книжково-ілюстративні виставки з розділів педагогіки, які висвітлюють проблеми сім’ї та школи, здоров'я учня та педагога, психологію стосунків у вчительському колективі та класі.
Як показує практика, такі книжки мають особливий успіх. На нинішній виставці представлені новітні енциклопедичні видання, підручники, монографії, актуальні наукові статті – усе, що може цікавити сучасного педагога.
Особливу увагу привертає розділ «Імідж вчителя сучасної школи». Серед книжок, що розкривають тему – «Імідж сучасної школи: практикозорієнтований посібник. – К., 1997»; «Струбицька О.В., Струбицький В.В., Шостак О.В. Особливість учителя в педагогічній спадщині вітчизняних просвітителів. – Луцьк, 2007»; «Стефіна Н.В. Педагогічна скринька майбутнього вчителя: навч. посібник. – Суми, 2006», «Кічук Н.В. Творча особистість вчителя: педагогічні засади формування. – Одеса, 1999», «Будянський Д.В. Формування педагогічного артистизму майбутнього вчителя. – Суми, 2005».
Насичений за обсягом та цікавий за змістом розділ «Інноваційний потенціал нової школи».
Гідне місце посідають енциклопедичні видання, довідкова література, наукові праці. Наприклад: «Энциклопедия современного учителя. – М., 2000»; «Педагогический энциклопедический словарь. – М., 2003»; «Науковоосвітній потенціал нації: погляд у ХХІ століття. – К., 2004»
Южне
Здобутки юного міста
Южне – наймолодше місто регіону – сьогодні відзначає свій тридцять третій день народження. За даними Головного управління статистики в Одеській області, нині його населення складає понад тридцять тисяч чоловік. Це один з небагатьох населених пунктів області з позитивним показником природного приросту населення: за січень – липень поточного року він склав 824 особи.
Южне – місто з розвинутою промисловістю. За перше півріччя поточного року його підприємства реалізували продукції майже на чотири мільярди гривень. Це 28 відсотків від загального обсягу реалізованої продукції Одещини. За цим показником южненці впевнено посідають перше місце, як, між іншим, і за рівнем середньомісячної заробітної плати (5129 гривень), що у 2,3 раза вищий за середньообласний.
Білгород-Дністровський
Перша п'ятирічка «Белсти»
П'ятиріччя відсвяткував трудовий колектив взуттєвої фабрики «Белста», із чим його привітали народний депутат України Віталій Барвіненко, Білгород-Дністровський міський голова Ігор Нановський, численні гості та творчі колективи.
Найменування цього сучасного підприємства, що випускає сьогодні близько 500 моделей жіночого, чоловічого, літнього дитячого та домашнього взуття, утворене від злиття перших складів назв міст БілгородДністровський і Стамбул. На початкових етапах його становлення інвесторами вкладено понад 700 тисяч доларів. У відремонтованих виробничих приміщеннях встановлено високопродуктивне устаткування, створені нормальні умови праці, обладнані роздягальні та душові з гарячою водою, є гарна їдальня. Робітників на фабрику довозить спеціальний автобус. Сьогодні на 12 виробничих дільницях працює 1200 чоловік. Продукція «Белсти» користується попитом не лише в Україні, але й за кордоном.
Завдяки співпраці міського керівництва і ТОВ «Белста» підприємство вносить свій внесок у реалізацію програм соціальноекономічного розвитку міста, бере участь у розв’язанні проблем життєзабезпечення територіальної громади.
Болградський район
Літо, діти, оздоровлення
Райдержадміністрація підбила підсумки минулого оздоровчого сезону.
Як відзначила начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту
А. Оріховська, за рахунок коштів державного та обласного бюджетів у міжнародному дитячому таборі «Артек» цього року відпочило 29 юних болградців, в інших дитячих оздоровчих таборах понад п'ятсот. Із урахуванням чотирьох тисяч дітей, які набралися сил у 23х пришкільних таборах, за літо організовано відпочило 77% учнів.
За підсумками оглядуконкурсу кращим пришкільним табором стала «Фантазія» Болградського НВК, «Весела галявина» Криничненської школи та «Каштанчики» Городненської загальноосвітньої школи.
Ренійський район
Їхніми іменами
названо вулиці
У школах району пройшли уроки мужності, присвячені Дню партизанської слави.
Один із партизанських загонів – «За радянську Молдавію» десантувався в Ренійському районі з метою організації диверсійної діяльності. З одинадцяти чоловік четверо загинуло. Їхні імена увічнені на меморіальному комплексі «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» у міському парку Перемоги. Іменами загиблих підпільників названо вулиці міста Рені – Будагяна, Мустафи, Попкова, Черевка.
Біляївка
«Вирахували» банкомат
для пограбування
Минулої суботи, о четвертій годині ранку, двоє невідомих у масках проникли до приміщення водоочисної станції і, застосувавши фізичну силу до персоналу, пограбували банкомат банку «Південний», заволодівши сумою майже у півмільйона гривень, повідомляє центр громадських зв'язків Головного управління МВС України в Одеській області.
Банкомат не був оснащений охоронною сигналізацією та системою відеоспостереження. Крім того, адміністрація банку не укладала жодних договорів з підприємством щодо розміщення банкомата та його охорони. На сьогодні правоохоронці вживають заходів щодо встановлення та затримання осіб, причетних до скоєння злочину.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Мельничук, А. МИХАЙЛЕНКО, К. Сауд, В. Колеснікова, Т. Гурічева, А. Бондарева, В. Мамонтов
Вже час близький...
– Таким стадіоном ви маєте право пишатися, – сказав віцепрем'єрміністр, міністр інфраструктури України Борис Колесников.
Під час перебування в Одесі Борис Колесников і запрошений як гість міністр транспорту Російської Федерації Ігор Левітін ознайомилися з перебігом будівництва стадіону «Чорноморець» на 34 тисячі глядачів. Тут уже встановлено сидіння, провадяться роботи на полі та щодо впорядкування прилеглої території.
Борис Колесников високо оцінив виконану роботу, відзначивши, що Україна має право подавати заявку на проведення чемпіонату світу з футболу. Адже стадіони вже шістьох міст відповідатимуть найвищим вимогам.
Свій перший матч на новому стадіоні «Чорноморець» проведе з командою СК «Львів» 19 листопада.
Анатолій ВАКУЛЕНКО
Курс на добробут громади
Сергія Сергійовича Мазура за вагомий внесок у розбудову державності і місцевого самоврядування нагороджено іменним годинником. Нагороду йому вручив перший заступник голови обласної ради Микола Андрійович Тіндюк під час робочого візиту до Балти.
Сергій Мазур очолив міську раду рік тому, зарекомендувавши себе людиною слова і діла. «Настільною книгою» для Сергія Сергійовича став план стратегічного розвитку інфраструктури міста. За ним розмічений кожен день робочого тижня. Усі взяті зобов’язання будуть виконані якісно та вчасно.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Балта
Зволікати далі не можна
У Ширяївському районі проходять збори громадян, на яких сільчани обговорюють питання формування місцевого бюджету на наступний рік. Нині громаді вперше надано право самій визначати важливі об’єкти, що потребують реконструкції, відновлення чи будівництва. Визначилися у своїх пріоритетах жителі села Макарове. Тут одностайно вирішили виділити кошти на відновлення недіючого водогону, що розміщений на території колишнього колгоспу імені Суворова. Раніше цей водопровід забезпечував питною водою мешканців трьох вулиць. Та коли вийшов з ладу, споживачі залишились без водопостачання.
Макарівці довго не дискутували і з приводу того, на що в районі потрібно першочергово виділити кошти. Насамперед – на щонайшвидше здавання в експлуатацію лікувального корпусу центральної районної лікарні. Далі з цією справою зволікати вже нікуди, вважають сільчани, адже із завершенням цього довгобуду значно поліпшиться медичне обслуговування жителів району. Нині ж він лише псує загальний вигляд центру селища.
У зборах сільчан взяв участь начальник управління агропромислового розвитку РДА Олександр Дудник. Він поінформував присутніх стосовно питань продажу землі, мораторій на який в недалекому майбутньому буде знято, дав вичерпні відповіді на поставлені запитання.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |