![]() |
|
![]() |
![]() |
Березівський район знову на слуху
Те, що в Березівському районі складається досить тривожна ситуація зі злочинністю, обговорювалося на розширеній апаратній нараді, яку провів голова РДА Василь Арнаут за участі прокурора району Олександра Васютинського, начальника райвідділу міліції Олександра Берила, керівників структурних та територіальних підрозділів, організацій, установ та сільських голів.
Як зазначив Василь Петрович Арнаут, на адресу деяких сільських голів надходили погрози фізичної розправи через те, що вони відмовлялися ухвалювати незаконні рішення. Цей факт було зафіксовано офіційними заявами. Тому голова РДА висловив своє занепокоєння ситуацією і звернувся з проханням до прокурора та начальника райвідділу міліції навести лад. Та якщо сил районних правоохоронців буде замало, керівник звертатиметься по допомогу до обласних структур.
– Найстрашніше те, що ці люди серед нас. Настав час поставити крапку, адже їхня діяльність триває вже кілька років, – зазначив керівник.
Стосовно профілактики злочинності на території району поінформував начальник райвідділу міліції Олександр Берило. Крім інших правопорушень, він розповів про спробу пограбування магазину золотих виробів. Спрацювала сигналізація, тому злодії втекли. Олександр Георгійович Берило звернувся до міського голови з проханням пожвавити роз’яснювальну роботу з підприємцями, у яких зосереджені матеріальні цінності, встановити відеоспостереження. Міський голова Валерій Григораш повідомив, що вже вирішено питання стосовно облаштування вулиць міста, особливо громадських місць, відеокамерами. Також на засіданні зазначалося, що на території району нелегально працює фірма, яка демонтує труби, зокрема Раухівської мережі очисних споруд і каналізації. Несанкціоновані роботи зафіксовані, особи встановлені, і ухвалюватиметься рішення стосовно порушення кримінальної справи.
Не менш важливе питання – впровадження земельної реформи, стан використання землі в районі та ситуації, що склалася на території Анатолівської сільради, де в результаті перевірки за дорученням голови РДА було виявлено факти самовільного заняття земельних ділянок. На сьогодні провадиться робота щодо встановлення винних осіб та подальшого притягнення їх до відповідальності. Це ж стосується і порушення стосовно надання в оренду землі терміном на 50 років, договір було підписано без відповідних документів.
Питання оздоровлення дітей Березівського району не можна назвати закритим.
Оздоровлено 56 відсотків дітей. На думку Наталії Удовиченко, начальника відділу сім'ї та молоді, відпочинок дітей був проведений на належному рівні. Але надійшов лист з прокуратури про усунення порушень по господарській асоціації оздоровчого центру «Чайка». Зокрема, зазначалося про порушення законів України щодо пожежної безпеки, про забезпечення санітарноепідеміологічного порядку. Двічі під час оздоровчої кампанії було виявлено бактерії групи кишкової палички на робочому інвентарі у харчоблоці. Служби, які відповідають за це, отримали приписи. Проте прокуратура вимагає покарати відповідальних осіб із райдержадміністрації, які направили дітей до табору, наражаючи їх на небезпеку. Н.І. Удовиченко зазначила, що заклад мав всі відповідні дозвільні документи, тож і несе відповідальність за надання послуг.
– Ми виконуватимемо приписи прокуратури, але підписували акт санслужба та пожежники. Я попереджав – дивіться уважно. Треба припинити таке недбальство стосовно дітей, з усією відповідальністю навести лад відповідно до вимог чинного законодавства, – наголосив голова РДА.
В.П. Арнаут повідомив про свій візит до районної бібліотеки, під час якого до нього звернулися працівники закладу стосовно проблеми із шиферною покрівлею. Сьогодні питання майже вирішено. Спілка підприємців району на чолі з головою, депутатом райради Сергієм Подорожнім, поставилася до проблеми відповідально і погодилася допомогти матеріалами. Тепер Василь Арнаут шукатиме інвесторів, які зможуть оплатити роботи.
Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Березівський район
Переймаючись проблемами громади
Наприкінці вересня депутат Одеської обласної ради, голова районної державної адміністрації Микола Лемищук здійснив виїзний прийом громадян на території Топалівської та Чорнянської сільських рад.
Наболілим, мабуть, не лише для топалян, а й для мешканців усього району залишається жахливий стан автомобільних доріг.
– Причиною такого стану доріг, насамперед, стали не ваші легковики, а багатотонні зерновози та інша важка техніка, – зауважив Микола Васильович, звертаючись до відвідувачів. — Зараз ми проводимо перемовини з керівниками агроформувань, щоб і вони посприяли ремонту покриття доріг місцевого значення. На жаль, з державного бюджету на ремонт доріг обласного значення поки що очікувати немає чого, адже всі кошти направлені на підготовку об’єктів «Євро2012». Державного бюджету не вистачає, щоб закрити всі проблемні позиції одномоментно. З іншого боку, ми повинні на належному рівні реалізувати взяті на себе зобов’язання з проведення футбольного чемпіонату. Тож прошу набратися терпіння і зачекати, дійде черга і до наших доріг.
Турбує людей і земельне питання. Так, тривалий час мальовниче село Топали практично вирувало від протистояння між керівництвом СВК «Кірова» та власниками орендованих ним паїв. Свого часу райдержадміністрація підтримала позицію людей та втрутилась у дії керівництва СВК «Кірова», що були направлені на загострення конфронтації та нищення матеріальнотехнічної бази колишнього колгоспумільйонера. Нині цим питанням займається прокуратура, а справа розглядається в суді. Тож дані звернення стали відголосками тих подій. Адже вкрай обурені люди взагалі перестали довіряти орендарям і мають намір самостійно обробляти власну землю.
Завітав на прийом керівник ПП «Агрофон» С.В. Покотило, який виказав бажання працювати на земельних угіддях Топалівської сільради. Сергій Васильович запевнив голову РДА в серйозності своїх намірів, зазначивши, що договори на оренду паїв укладаються з людьми з розрахунку п’ять відсотків від вартості паю. Крім того, підприємство візьме на себе вирішення низки соціальних питань та планує перераховувати на рахунок сільської ради певні кошти за кожен орендований гектар.
– За умови виконання озвучених зобов’язань ви, звісно, отримаєте належну підтримку з боку адміністрації, – запевнив Микола Васильович аграрія. – Настав час нашим сільгоспвиробникам нести соціальну відповідальність перед людьми. Така практика не нова і працює в багатьох районах. Красноокнянський винятком не буде.
Обговорюючи питання розвитку території сільської ради з Топалівським сільським головою Олександром Колесником, голова РДА звернув його увагу на підтримання території сільради в належному санітарному стані.
Побувавши згодом на території Чорнянської сільської ради, М.В. Лемищук, крім проведення особистого прийому громадян, відвідав сільський Будинок культури, поспілкувався з працівниками дитячого садка, амбулаторії загальної практики сімейної медицини та педагогами місцевої школи. Медики подякували керівникові району за активну підтримку у вирішенні питання ремонту приміщення і прохали посприяти зі встановленням централізованої системи опалення, адже медичні кабінети й досі обігріваються за допомогою грубок.
– Як зазначив губернатор Едуард Леонідович Матвійчук, наступний рік стане роком охорони здоров’я, – сказав голова РДА. – Тому ми очікуємо від нашого головного лікаря пропозицій щодо покращення якості медичних послуг. Ваша медична установа також зможе потрапити до переліку об’єктів, що потребують модернізації та удосконалення. Головна умова – це ваша активна позиція у вирішенні цього питання.
Директора Чорнянської ЗОШ І – ІІІ ст. Оксану Йосипівну Рябову цікавить заміна старих вікон на сучасні. Тим більше що впровадження енергозберігаючих технологій у закладах освіти на постійному контролі голови райдержадміністрації. Однак, як зазначив М.В. Лемищук, спершу необхідно розробити проектнокошторисну документацію, а потім домагатися відповідного фінансування.
Микола Васильович не оминув своєю увагою і Чорнянське стаціонарне відділення для постійного або тимчасового мешкання самотніх, непрацездатних громадян. Поспілкувавшись із тамтешніми мешканцями, відзначив покращення побутових умов. Зокрема, в житловій частині відділення проведено ремонт, замінено вікна, підлогу. На часі – ремонт, встановлення системи опалення, заміна даху в решті приміщень.
– Прикро, що через брак коштів немає змоги вирішити всі проблеми одночасно, – поділився думками Микола Васильович, повертаючись із виїзного прийому. – Однак мусимо виправляти становище, щоб покращити добробут наших людей.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |