ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
06.10.2011 / Газета: Одесские известия / № 110(4237) / Тираж: 18937

Одеса

ОПЕРАЦІЮ «ПРОЧАНИН» ЗАВЕРШЕНО

Міжнародний аеропорт «Одеса» 4 жовтня завершив хасидську програму, повідомила прес-служба підприємства. Усього за 10 днів програми було виконано 57 чартерних рейсів по колу, обслужено 10680 пасажирів.

Як говориться у повідомленні, у нинішньому році процес ходіння на богомілля організовано щонайкраще. Була забезпечена тісна взаємодія служб аеропорту з авіакомпаніями, прикордонною та митною службами, лінійним відділком міліції, а також з ізраїльською Службою безпеки (Betahon). Складнощі, що виникали у процесі роботи, оперативно вирішувалися на місці. Для обслуговування прочан були встановлені тимчасові термінали поза будівлею аеровокзалу. Накопичувачі та зони очікування рейсів обладнано санітарними пунктами. Крім того, працювала пересувна кухня, пункти продажу гарячих і прохолодних напоїв.

ПАМ’ЯТІ САМОБУТНЬОГО ХУДОЖНИКА ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

В Одеському художньому музеї відкриється виставка, присвячена 80-річчю одного з найяскравіших художників, заслуженого художника України Адольфа Івановича Лози.

Його вже немає, на жаль, з на­ми. У відділі сучасного мистецтва музею зберігається 13 його живописних творів. Майстер працював у жанровому живопису та пейзажі. Освіту здобув в Одеському художньому училищі та у Харківському художньому інституті. Багато років викладав, влаштовував виставки. Його роботи добре знають в Одесі, Миколаєві, Києві, Ізмаїлі, Білгороді. У 1970 році він став членом Спілки художників СРСР. Брав участь у багатьох виставках за кордоном: Канаді, США, Франції, Італії, Німеччині, Угорщині, Болгарії, Японії, Фінляндії, Польщі, Голландії. Очолював правління обласної організації Спілки художників України. У період 1994 – 1997рр. – завідувач кафедри живопису, потім – ректор Одеської академії мистецтв. На виставці будуть представлені всі етапи творчості Адольфа Лози, починаючи з етюдів 1956 року.

Білгород-Дністровський

ПРО ЕКОНОМІКУ ТА ЕКОЛОГІЮ

Понад 30 питань порядку денного розглянуто на останньому засіданні виконкому Білгород-Дністровської міськради.

Відзначено стабільність у розвитку більшості галузей економіки міста. Так, у порівнянні з аналогічним періодом 2010 року, на 13 відсотків збільшилася реалізація промислової продукції. У грошовому вираженні це – понад 200 мільйонів гривень. Загальна сума прямих іноземних інвестицій склала 7,4 млн доларів США.

Міський голова Ігор Нановський порушив питання про підготовку кваліфікованих кадрів, брак яких гостро відчувається на багатьох виробництвах. Також доручено підготувати і провести нараду з керівниками рекреаційних об'єктів Затоки та Сергіївки з питань ретельного аналізу підсумків курортного сезону.

Білгород-Дністровський район

ГРОШІ – ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ

На черговому засіданні координаційної ради у справах дітей при райдержадміністрації розглянуто роботу Бритівської, Монашівської та Андріївської сільських рад з батьками або особами, що їх замінюють, щодо виховання підростаючого покоління. Також ішлося про правове виховання учнів у загальноосвітніх школах цих же сільрад.

Заступник голови Білгород­Дні­стровської РДА Світлана Пе­тренко особливу увагу звернула на координацію діяльності всіх служб, чіткий облік неблагополучних родин, роботу з батьками. На засіданні говорилося про багатодітні родини, які не повинні залишатися без державної підтримки і допомоги, про дітей­сиріт, які потребують збереження їхньої майнової спадщини.

– За кожною такою дитиною і за її майном повинен бути закріплений опікун, – підкреслила голова координаційної ради.

Багато родин, згідно із законодавством, одержують державну допомогу на дітей. Допомога часто використовується не за призначенням. Тому за такими родинами потрібно установити особливий контроль, щоб державні гроші витрачалися саме на утримання дітей, а не на потреби батьків, схильних до зловживання алкоголем.

Балтський район

ЗАПРОШЕННЯ ДО МАЛЬОВНИЧОГО КРАЮ

Презентація проектної пропозиції «Балтщина – край європейських джерел» відбулася під час засідання робочої групи з питань реалізації районної програми «Балтщина туристична», яке проходило під керівництвом голови районної ради Валерія Желіховського.

Пропозиція подана Асоціацією підприємців району (керівник проекту В'ячеслав Захаров) і підтримана радою європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» у межах конкурсу «Європейська ідентичність України».

Оскільки історія цього мальовничого куточка Одещини дуже багата, але документальних підтверджень поки що недостатньо, то відродити її саме і має запропонований проект. Його основними завданнями є систематизація нової інформації, виготовлення на основі цього брошур, відеоролика, розповсюдження їх у школах, бібліотеках, музеях, за кордоном, через розміщення в інтернеті. В реалізації проекту готові взяти участь районна рада, ТОВ «ТРК «Примор'я», адміністрація міста Тарнов (Польща), Одеський національний університет ім. Мечникова, управління охорони об'єктів культурної спадщини облдержадміністрації, редакції газет.

Комінтернівський район

І ДОРОГИ, І ВОДА

Упродовж цього року Шом­по­лівська сільська рада предметно займається впорядкуванням доріг на своїй території.

З цією метою, як відзначає сіль­­­ський голова О. Стружак, бу­­ло укладено договір з райавтодором, для придбання матеріалів закумульовано кошти з райбюджету і ті, що виділили місцеві фермери та підприємства. Тож вдалося встелити щебенем 1,5 км шляху, який з'єднує Шомполи із залізничною станцією Чорноморська. Полагодили шлях і в Ламзаках, що входять до складу сільради. А поблизу Якового хутора (цей населений пункт практично залишився без води) розпочато буріння артсвердловини, на що з райбюджету виділено 280 тисяч гривень.

Савранський район

ПРОВОДЖАЛИ ЮНАКІВ СЛУЖИТИ

У Кам’янській сільській раді відроджено славну традицію – урочисто проводжати юнаків на службу в армію.

Так, нещодавно вітали майбутніх воїнів не лише рідні та близькі, але й сусіди, знайомі, одне слово, практично вся громада. П'ятьох майбутніх воїнів із важливою подією у їхньому житті привітав сільський голова Віктор Химич. Він від імені громади вручив юнакам пам'ятні подарунки. Головна настанова батьків синам – служити гідно, охороняючи рідний край, з честю носити високе звання солдата армії України. Всі присутні бажали їм змужнілими і загартованими повертатися до рідного краю, де на них чекають.

Овідіополь

НОВІ НАСАДЖЕННЯ В РАЙЦЕНТРІ

Ще у квітні-травні, згідно з планом впорядкування селища, розпочалися роботи з реконструкції зеленої зони по вулиці Вертелецького.

Селищна рада замовила комплекс опоряджувально­ремонтних робіт фірмі «Барс». Реконструкцію водопроводу, з тим, щоб кожна рослина отримала полив, виконувало КП «Водопостач». Для озеленення вулиці були закуплені колоноподібні туї. Їх, застосовуючи вимоги сучасної технології, висаджували фахівці з обласного центру.

Для реалізації цінних ідей та планів необхідні відповідні кошти. Пошуки інвесторів взяла на себе селищний голова Ва­лентина Гоменюк. Керуючий «Марфінбанком» Михайло Дацюк активно підтримав ідею і профінансував акцію.

І ось тепер одну з центральних вулиць Овідіополя прикрашають нові насадження, які ще доглядатимуть певний час фахівці. Важливо, щоб чиясь недобра рука не завдала їм шкоди.

Іванівський район

ЩОДЕННИК ЯК ШЛЯХ ДО ПРОФЕСІЇ

Корисним сюрпризом для учнів 7-10 класів Адамівської, Червонознам’янської, Радіс­ненської, Петрівської №2 та Ко­ноплянської шкіл стала презентація Іванівським районним центром зайнятості «Профорієнтаційного щоденника школяра».

Розпочала її спеціаліст з професійної орієнтації Т. Ляхович. Вона наголосила, що запропонована інформація може допомогти знайти професійну стежинку, яка обов'язково приведе до успіху. Профорієтаційний щоденник розроблений таким чином, щоб учні могли краще пізнати свої можливості, ознайомитися з історією успіху великих майстрів, світом професій, навчитися планувати свій час, аналізувати досягнення у сфері власних інтересів.

Заступник директора районного центру зайнятості Л. Динник зазначила, що профорієнтаційний щоденник – це реальна допомога учням і педагогам, можливість напрацювати низку корисних навичок, що стануть запорукою правильного вибору професії.

Учні з цікавістю слухали, не відводячи при цьому очей від ілюстрованого, яскравого щоденника.

Кілійський район

З КНИЖКОЮ – ДО ДОБРОТИ

До Дня бібліотекаря у Кілії пройшов тиждень «До добра – через книжку» і конкурс «З любов'ю до книжки та читання».

На конкурс були подані вірші, оповідання, твори і малюнки, у яких автори висловили свою любов до книжки і почуття вдячності бібліотекарям. Журі, до складу якого входили працівники бібліотек і члени районного літературного об'єднання «Дунайська хвиля», відзначило роботи юних кілійців Станіслава Сакаджи, Ксенії Столярчук та школярки з Вилкового Надії Топтигіної.

Чудові малюнки на конкурс подали Анастасія Кралева з села Мирного, Оксана Наумова з Кілії та інші.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Т. ГУРІЧЕВА, Л. КУЗЬМЕНКО, А. ГАЙДАРЖИ, Т. СТОРЧАК, О.ТЕЛЬПІС, Л. ТОКАР, А. БОНДАРЕВА

Навчалися держслужбовці

У Комінтернівському пройшов кущовий навчально­методичний семінар на тему: «Про невідкладні заходи щодо удосконалення організаційно­кадрової та правової роботи, роботи з документами та проходження державної служби в районних державних адміністраціях та їх апаратах». Роботою семінару керував заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Петро Хлицов. У роботі семінару взяли участь представники Біляївсь­кої, Березівської, Великомихайлівської, Іванівської, Ми­колаївської, Овідіопольської, Роз­діль­нянської та Комінтернівської райдержадміністрацій.

У своєму виступі П. Хлицов, зокрема, підбив підсумки оптимізації кадрової структури державних адміністрацій.

З доповіддю «Про деякі питання організації діловодства та контролю, виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» виступила начальник відділу діловодства та контролю апарату облдержадміністрації Людмила Майгер.

Мова також йшла про основні особливості антикорупційного законодавства та впровадження його в повсякденну діяльність, криміногенні обставини на території області, проблеми професійної підготовки керівних кадрів, підвищення ефективності публічного управління в умовах адміністративної реформи.

Олександр БІЛЕВИЧ, смт Комінтернівське

Святкували бібліотекарі

За традицією, в Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького відбувся день відкритих дверей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Кожен охочий мав змогу ознайомитися з роботою відділів, оглянути виставку «Дарунки ОННБ», презентація якої відбулася того ж дня, зустрітися з талановитими одеськими поетами. Доповненням до загальної експозиції стала виставка поштівок «Бібліотеки світу» з приватної колекції заслуженого працівника культури України Тараса Максим`юка.

Цього дня пройшов конкурс на кращий відділ, в якому переможцями стали працівники відділу депозитарного зберігання.

На урочистому заході колектив «Горьківки» був відзначений Грамотою Міністерства культури України. Крім того, обласна організація Національної спілки журналістів України відзначила В. Кудлача, Л. Худенко, Т. Асауленко грамотами за вагомий внесок у розвиток української журналістики.

Автор: Наш кор.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту