![]() |
|
![]() |
![]() |
На території нашої області – понад 300 водних об’єктів місцевого значення, загальною площею 4732,4 га. З них через кліматичні та гідрологічні умови 150, майже половина за кількістю та третина за площею, пересохли.
Таким чином, придатними або умовно придатними для використання залишаються 159 з них, загальною площею 3545 гектарів. При цьому до умовно придатних, тобто до тих, що навесні наповнюються дощовою водою, а до кінця літа висихають, належать 38 водойм, їхня загальна площа сягає 495 гектарів. А для реального використання та надання в оренду залишається 121 водойма. Загальна площа їхнього водного дзеркала – 3050 гектарів.
Про це йшла мова на пресконференції, на якій були розглянуті підсумки роботи групи з визначення стану використання водних об’єктів місцевого значення на території області. Її провели перший заступник голови обласної ради та керівник цієї групи Микола Тіндюк, начальник управління природокористування апарату облради Євгеній Смоленський, представники екологічних організацій Юрій Геращенко і Євген Шевченко.
– Сьогодні на законних підставах в оренді перебувають лише сімнадцять водойм місцевого значення, – підкреслив Микола Тіндюк. – При цьому сума загальної орендної плати становить не набагато більше 366 тисяч гривень на рік.
Водночас, за даними райрад, іще 52 водойми мають своїх так званих користувачів, орендні відносини з ними так і не були оформлені. При цьому самозвані господарі незаконно надають платні послуги населенню, не перераховуючи при цьому до обласного та районного бюджетів ані копійки, прокоментував Микола Андрійович Тіндюк.
Саме з метою наведення ладу в цій сфері голова Одеської обласної ради Микола Пундик створив дану робочу групу. Близько трьох місяців члени групи здійснювали виїзди до районів області, вивчали суть проблеми, уточнювали інформацію про самі водойми та їх користувачів.
У результаті були розроблені рекомендації щодо використання наявних водних об’єктів місцевого значення, які, зокрема, передбачають їх передання на баланс сільських і селищних рад, на територіях яких вони розташовані.
Це питання планується також внести до порядку денного чергової сесії обласної ради. У зв’язку з цим робочою групою підготовлено проект ухвали «Про заходи щодо підвищення ефективності використання водних об’єктів місцевого значення на території Одеської області».
Найближчим часом передбачається також опублікувати повний перелік водних об’єктів місцевого значення, які можуть бути передані в оренду, із зазначенням умов і переліку необхідних для цього документів, а також надаваних пільг терміном на п’ять років орендарям, які власним коштом будуть відновлювати й експлуатувати їх.
Від цього область може одержувати додатково близько 6,2 млн гривень орендної плати на рік, підкреслив Микола Тіндюк.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |