ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
До партій довіра згасає
06.10.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 79(21239) / Тираж: 8525

З кожним роком дедалі більше українців заявляють, що країні потрібні діяльні неурядові організації. Якщо 2005-го такої думки дотримувався 41 відсоток респондентів з усіх регіонів країни, то нині цей показник зріс майже вдвічі (76 відсотків). Але як показує соціологічне дослідження, проведене Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), розуміння того, чим же ж займаються такі організації, в українців дуже «розмите».

Чи не найбільшою підтримкою серед українців, за­значає Deutsche Welle, користуються ті неурядові установи, які опікуються охороною здоров’я, надають гуманітарну допомогу та дбають про права жінок. А от ті, що діють у сфері підтримки демократії та врядування, відходять на задні позиції. Така ситуація спостерігається практично в усіх регіонах країни, лише у Києві респонденти вважають, що підтримка демократичних перетворень з боку неурядових організацій є важливішою.

Суттєвий ріст довіри до неурядових організацій безпосередньо пов’язаний з розчаруванням у політичних партіях, зауважив у коментарі «Німецькій хвилі» голова правління благодійної правозахисної організації «Твоє право» Олег Ільків. «Люди бачать повну корупцію у партіях, купівлю місць у списках і таке інше, а неурядові організації здебільшого функціонують не за гроші українців, і довіра тому більша», – пояснює він.

Водночас експерт не бачить нічого дивного, що українці надають перевагу діяльності організацій в сфері охорони здоров’я та гуманітарної допомоги. «Це стосується кожного, і допомога тут є персоніфікованою, а не якась там абстрактна «демократія», — припускає Олег Ільків.

66 відсотків українців заявили, що громадські орга­нізації опікуються проблемами, якими не хоче займатися влада. Утім, більше чверті респондентів (28 відсотків) схильні вважати, що такі організації роблять лише те, що приносить вигоду їм самим, а не україн­ському суспільству.

Третина опитаних жителів східного та південного регіонів країни вважають, що неурядові організації представляють радше іноземні інтереси, а не інтереси всього українського суспільства. Інакше думають лише на півночі та заході України. Тут переконані, що саме інтереси українського суспільства відстоюють громадські організації (53 відсотки). Причому робити це вони повинні з іноземних джерел фінансування, вважають 65 відсотків жителів західних регіонів.

Цікаво, що регіональні думки щодо фінансування організацій суттєво різняться. На півночі та в центрі країни чверть опитаних переконані, що організації повинні працювати винятково з українських джерел фінансування. Однак майже 60 відсотків українців допускають фінансову підтримку як з українського, так і з іноземного джерела.

У рамках дослідження опитано 1,5 тисячі респондентів в 27 регіонах України.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту