![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ДРУГИЙ ЕТАП АКЦІЇ
В області проходить другий етап акції «Скарбничка доброї надії». Вона ініційована Благодійним фондом «Парус надії» з метою привернення уваги громадськості до проблем дитячої онкології, допомоги хворим та їхнім сім’ям.
Перший етап було проведено 18 – 26 квітня поточного року, в результаті чого вдалося зібрати близько 160 тисяч гривень. 23 хворих дітей отримали конкретну фінансову допомогу на обстеження та лікування.
Акція добровільних посильних пожертвувань, у якій, зокрема, беруть участь учнівські й педагогічні колективи загальноосвітніх шкіл області, стартувала минулого понеділка. Всі кошти, зібрані у її межах, будуть спрямовані виключно на адресне придбання медикаментів, проведення обстежень як в Україні, так і в закордонних клініках.
БРАКОНЬЄРАМ – ЗА ЗАСЛУГАМИ
Як повідомляє прес-служба басейнового управління «Західно-Чорноморська держрибоохорона», у вересні поточного року її інспекторами розкрито близько восьмисот, а з початку року – 6642 порушення природоохоронного законодавства. З них кожне четверте – грубе, тобто пов'язане із застосуванням заборонених знарядь лову.
Усього за дев'ять місяців вилучено 27,5 тонни виловлених водних живих ресурсів, а також 3136 штук сіток і 860 інших заборонених знарядь лову. До порушників пред'явлено 663 позови про відшкодування збитку, завданого рибному господарству, на загальну суму понад 400 тисяч гривень. А також вони оштрафовані на 570 тисяч гривень. До слідчих органів передано матеріали про притягнення понад сорока порушників до кримінальної відповідальності.
П'ЯТЬ СТРІЧОК НОВОГО НІМЕЦЬКОГО КІНО
Ґете-інститут, «Баварський будинок Одеса» та «Артхаус Трафік» представляють щорічний фестиваль «НОВЕ НІМЕЦЬКЕ КІНО».
Сьогодні він стартує в Одесі, у кінотеатрі «Родіна». У програмі цього року 5 фільмів п'яти різних жанрів – від байопика та історичної драми до соціальних комедій та інтелектуальної мелодрами.
Фестиваль відкриє інтелектуальна мелодрама культового «голлівудського» німця Тома Тиквера «Кохання утрьох» перший за тривалий час фільм режисера рідною мовою, який у Німеччині багато хто називає «поверненням на батьківщину».
Маститий кліпмейкер Філіп Штельцль, який працював з «Rammstein», «Garbage» та Мадонною, зняв свою версію історії про молоді роки великого Ґете – у його фільмі «Ґете!» геній німецького народу переживає бурю та натиск першого кохання.
Соціальна комедія з життя іммігрантів «Альманія: ласкаво просимо до Німеччини» уродженої туркені Ясемін Самдерелі вже полюбилася українському глядачеві – стрічка одержала Приз глядацьких симпатій на 2му Одеському міжнародному кінофестивалі в липні цього року.
Незвичайний «бермудський» любовний трикутник чекає на глядачів у фільмі Дитриха Брюггеманна «Піймай мене, якщо зможеш».
Завершувати програму буде історична драма «Щоденники з Полла» кінооповідь реальних подій з життя юної Оди Шефер, майбутньої поетеси та двоюрідної бабусі режисера фільму Криса Крауса.
Ізмаїльський район
ПРИСВЯЧУВАЛАСЯ ЮВІЛЕЙНІЙ ДАТІ
Чергова, восьма за рахунком, міжнародна науково-практична конференція, присвячена 200-річчю переселення некрасівців-старообрядників до Бессарабії, розглянула тему: «Російські старообрядники на Дунаї».
Організаторами заходу виступили управління культури і туризму обласної державної адміністрації, кафедра археології та етнології національного університету імені І.І. Мечникова, Національнокультурна організація старовірівлипован «Київська Русь», обласна громадська організація «Відродження джерел», Ізмаїльський музей Придунав’я, старообрядницькі парафії Ізмаїльського району. Освятив конференцію Предстоятель Російської Православної Старообрядницької Церкви митрополит Московський і усієї Русі Корнілій.
До Ізмаїла прибули відомі вчені із США, Німеччини, Італії, Росії, Польщі, Молдови, російські дипломати, керівництво Представництва Росспівпраці в Україні. Привітальний лист учасникам надіслав голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук.
Гості побували в селах, де компактно живуть старовіри, спілкувалися з носіями цієї культури. Приойми в Новій Некрасівці, Муравлівці були співучими, теплими, хлібосольними. У день великого Іоанна Богослова учасники конференції вирушили до Старої Некрасівки на багате престольне свято сільської старообрядницької церкви, освяченої іменем цього апостола. На урочистості сюди завжди з'їжджаються гості з усієї округи: вони популярні у всіх липован Південної Бессарабії. Нинішнє ж свято пройшло особливо широко: цього дня Стара Некрасівка відзначала 200річчя свого заснування.
Зібраний на науковопрактичній конференції матеріал розвинув історичні знання про Придунав’я, духовність його людей. Він буде узагальнений і опублікований у спеціальному збірнику.
Ширяївський район
АГРАРІЇ ПОСПІШАЮТЬ
У сільгосппідприємствах завершують збирання соняшнику. За попередніми підрахунками середня врожайність олійної культури – понад 14 центнерів з гектара.
У той же час значно вищий показник у господарствах, що вже зібрали врожай: ПП «Жовтень» – 25, ПП «ГСП» – 22, ТОВ «Ріф» і ПП «Брайловський» – 20 центнерів з гектара.
Поспішають механізатори зібрати і кукурудзу. СТОВ «Ольга» та «Никомарівське» вирощують сорго – економічно вигідну, невибагливу до погодних умов культуру. Середня врожайність її складає близько 34 центнерів з гектара. На більшій частині площ уже посіяно пшеницю. На 90 відсотків упоралися із зяблевою оранкою. Також для проведення осінньопольових робіт закуплено близько трьох тисяч тонн мінеральних добрив, за потреби дві тисячі тонн.
Саратський район
ПОЛОЖЕННЯ ЗАГОСТРЮЄТЬСЯ
Багаторічні, і не розв'язувані проблеми з питною водою досягають у районі критичного рівня.
Найбільш складне становище спостерігається у Фараонівській та Петропавлівській сільських радах. Не кращі справи у Кулевчі та Сергіївці, де вода характеризується високою мінералізацією. При цьому практично всі водні споруди в районі потребують ремонту. У багатьох сільрадах артсвердловини не обладнані належним чином, близько 300 кілометрів водопроводів у населених пунктах потребують заміни, а половина комунальних підприємств сільрад не має ліцензії на надання послуг з водопостачання.
Іншою багаторічною проблемою залишається будівництво очисних споруд у селищі Сараті, відновлення водопровідної та каналізаційної мережі селища.
На розробці негайних заходів і ухваленні районної програми «Питна вода» наполягає головний державний санітарний лікар району Надія Волкова.
Головною перешкодою для вирішення насущних завдань є відсутність фінансування. Цього року за рахунок держбюджету планувалося відремонтувати водоводи у Сараті, Кулевчі, Плахтіївці, Успенівці, Фараонівці, Над’ярному, Благодатному, Новоселівці.
Ренійський район
ЗМАГАЛИСЯ ЮНІ ПРАВОЗНАВЦІ
У Центрі дитячої та юнацької творчості пройшов турнір юних правознавців.
У брейнрингу взяли участь п'ять команд – ренійських шкіл № 4 і № 5, загальноосвітньої школи села Долинського, школиліцею № 6 і Ренійської гімназії. Запитання були не з легких, однак юні правознавці активно на них відповідали. За результатами мозкового штурму перемогла команда Ренійської гімназії. За участь у конкурсі в.о. начальника Ренійського відділу юстиції Олена Стеценко вручила усім командам чудове видання юридичної енциклопедії.
Красноокнянський район
НАЙКРАЩИМ – ІМЕННА СТИПЕНДІЯ
Успішній реалізації завдань позашкільної освіти сприяє мережа з 43 гуртків і творчих об’єднань, що створені при районному Будинку дитячої та юнацької творчості, де улюбленою справою займаються 665 вихованців. Крім того, при дитячо-юнацькій спортивній школі діє 30 навчальних груп, в яких тренуються 585 школярів. Загалом це понад 50 відсотків від загальної кількості школярів району.
Протягом 20102011 навчального року було проведено 66 районних масових заходів за участю майже тисячі вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості та сільських шкіл. Найкращі з них взяли участь в 46 обласних етапах Всеукраїнських конкурсів, проектах, акціях, а гуртківці – в 5 очних та 7 заочних загальнодержавних заходах. Дванадцятеро представників району стали призерами. Спортивним командам вдалося потрапили до фіналів дев’яти з 14 спартакіад та посісти другі місця з легкоатлетичного чотириборства, настільного тенісу, в ході фізкультурнооздоровчого фестивалю «Нащадки козацької слави», треті місця – з гандболу серед юнаків та дівчат. За підсумками обласної спартакіади легкоатлети району вибороли третю сходинку п’єдесталу у загальному заліку. Великої уваги розвитку позашкільної освіти надає райдержадміністрація. Сприяє цьому «Програма розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2014 року». Для заохочення переможців учнівських олімпіад започатковано стипендію голови районної державної адміністрації, і її першим стипендіатом став Сергій Бардинюк, який посів ІІ місце в обласному етапі конкурсузахисту науководослідницьких робіт членів Малої Академії наук України.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, О. ОРЛОВА, Т. СТОРЧАК, Т. ГУРІЧЕВА, А. БОНДАРЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК
Чекаємо поліпшення ситуації
Непроста ситуація, що склалася з низьким рівнем води на нижньому Дунаї, про яку вже повідомляла газета, у жовтні не покращиться.
– Складено прогноз осінньої межені (низького рівня води) на всю осінь, – повідомила гідролог Дунайської гідрометобсерваторії Віра Жукова. – По Ізмаїлу мінімальний рівень води, як очікується, складе 20 см (станом на 5 жовтня – 56 см), по Рені – 10 см (5 жовтня – 63 см).
Ці цифри були отримані виміром стосовно нуля графіку гідрологічного посту – умовної горизонтальної площини порівняння, прийнятої за нуль відліку при вимірі рівня води на кожному пості на Дунаї. Вони не є показником глибини, яка, звичайно, більша.
Осіння межень, як нас повідомили в ДГМО, – це нормальне явище, яке спостерігається протягом трьох осінніх місяців. Щоправда, цього року рівні води набагато нижчі за норму, яка в жовтні становить 128 см. Така ситуація спостерігається не лише в Ізмаїлі або Рені, але й на всьому Дунаї, а особливо на румунській ділянці, де є й негативні значення (це не означає, що води немає, просто дуже низький рівень).
– Загалом увесь 2011 рік був маловодним, у нас як такого й весняного повіддя не спостерігалося, але ситуація може змінитися, – впевнена Віра Жукова. – Якщо у верхів'ях Дунаю або його великих притоках, таких, як Тиса, Драва та Сава, пройдуть рясні дощі, то й рівень води підніметься. Щоправда, поки що таких опадів не очікується...
До відома читачів.
За період вимірів рівня води Дунайською гідрометобсерваторією з 1921 року по сьогодні на гідрологічному пості Ізмаїла було зареєстровано мінімальний рівень – 30 см у 1921 році, а максимальний дорівнював 328 см у 1952 році. За останнє десятиріччя наймаловоднішим виявився 2003 рік.
Тетяна КОРНІЛОВА, м. Ізмаїл
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек
Витяг
За вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, збереження бібліотечного фонду держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм постановляю:
Присвоїти почесне звання
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»
ЛАЗАРЕВІЙ Галині Яківні – директорові комунальної установи «Централізована міська бібліотечна система для дітей міста Одеси»
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
м. Київ, 30 вересня 2011 року № 957/2011
Розпорядження Президента України
Про звільнення О. Могилка з посади голови Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області
Звільнити МОГИЛКА Олексія Миколайовича з посади голови Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
м. Київ, 5 жовтня 2011 року, № 298/2011рп
Професію – «ПОУМУ»
Вибір професії – складна та відповідальна справа. З метою проведення простої, зрозумілої і водночас цікавої професійної пропаганди серед молоді Державна служба зайнятості України заснувала щорічний проект – всеукраїнський інтелектуальнорозважальний турнір відповідного спрямування.
Нещодавно у Сімферополі відбувся півфінал змагань «Професійна орієнтація учнівської молоді України». У турнірі «ПОУМУ» взяли участь команди з Севастополя, Сімферополя, Миколаєва, Херсона та Одеси. Журі відзначило їх належну підготовку, цікаві постановки, влучні жарти, добре продумані реквізити та костюми.
Напружена боротьба тривала протягом усього турніру. З відривом лише в 0,3 бала сімферопольське «Коротке Замикання» виграло у одеської «Полундри».
Зате одесити були визнані найкращими у номінації «Компетентність».
Всі учасники півфіналу отримали у подарунок мобільні телефони та лімітоване видання ілюстрованої енциклопедії України.
Керівник одеської команди Олена Ляшонок зазначила по завершенню дебютного для її підопічних турніру:
– Ми не перші, проте – компетентні в питаннях профорієнтації. Можливо, для виграшу нам бракувало досвіду, перехвилювались. Всі члени команди, учні трьох одеських шкіл, задоволені грою – і це найголовніше! Вважаємо, що обирати професію слід з дитинства, аби уникнути помилок у дорослому житті. Важлива підтримка батьків при осмисленні вибору майбутнього шляху.
Ольга ДІЦАН,студентка 4 курсу ОНУ ім. І.І. Мечникова
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |