ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Якщо влада багато зробила для Одеси, то їй нічого боятися референдуму
13.10.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 81(21241) / Тираж: 8525

Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк минулої суботи відвідав Одесу, щоб зустрітися з однопартійцями та вирішити низку нагальних питань. Одне з них — початок процедури ініціювання референдуму про недовіру міському голові Олексію Костусєву.

«Я попереджав вас рік тому, що Одеса стане мікрорайоном міста Донецька. Сьогодні вона стала просто маленькою донецькою вуличкою. Але народ готовий вийти на протестні акції», — зауважив політик.

За словами Арсенія Яценюка, 3 жовтня до Одеської міської ради передані всі необхідні документи для реєстрації ініціативних груп зі збору підписів для проведення референдуму про недовіру мерові.

— У міськради є десять днів, щоб перевірити ці документи й ухвалити рішення, — розповів журналістам на прес-конференції лідер «Фронту змін». — 13 жовтня ми повинні отримати документи, які дадуть можливість проводити процедуру відставки міського голови.

— Якщо міська влада перешкоджатиме проведенню референдуму, то «Фронт змін» піде в суд. Якщо влада дуже багато зробила для міста Одеси, то їй нічого боятися цього референдуму. І результат цей ми побачимо у бюлетенях: підтримують одесити чинну міську владу і персонально міського голову чи не підтримують, — підкреслив Арсеній Яценюк.

Ще одне питання, яке привело лідера партії до Одеси: на власні очі побачити готель «Особняк», який розбомбили «бійці невидимого фронту» під час проведення спецоперації зі знешкодження кілерів.

— Те, що сталося в Одесі, коли на затримання двох злочинців було кинуто близько 200 «силовиків», свідчить, що правоохоронна система продемонструвала свою повну неспроможність, — вважає Арсеній Яценюк.

— В Україні близько 600 тисяч бійців СБУ, податкової міліції, внутрішніх військ, МВС і Збройних сил, тобто на кожного четвертого дорослого громадянина в країні є одна людина зі зброєю, — підкреслив народний депутат. — Але ці охоронці не здатні захистити громадян України. Це реально катастрофа. Це свідчення відсутності не те що дієздатності, а елементарних знань. А, не дай Боже, в країні справді буде злочинне угруповання, озброєне до зубів... Як правоохоронці захищатимуть громадян? На жаль, вони в змозі лише виставляти тисячі співробітників спецпідрозділів «Беркут» проти мирних демонстрантів або боротися з опозицією. Правоохоронна система показала повну нездатність знешкодити двох злочинців.

Арсеній Яценюк як народний депутат звернувся до прем’єр-міністра Миколи Азарова з проханням забезпечити виплату грошового забезпечення сім’ям міліціонерів, які загинули та були поранені під час акції в Одесі, а також відшкодування завданих збитків власникові «Особняка», який було частково зруйновано під час операції.

За словами господаря приватного готелю, через використання автоматичної зброї та вибухівки знищено будівлю, інвентар та комунікації: труби водопостачання, електромережу, пожежну та охоронну сигналізації, пошкоджено газовий котел. На даний момент готель не працює. Лідер «Фронту змін» вимагає відшкодувати збитки, завдані акцією правоохоронних органів.

На прохання журналістів прокоментувати арешти на Думській площі, Арсеній Яценюк заявив: крадуть — значить, повинні сидіти. У нинішній владі — кругова порука, є владна вертикаль, але є ті, що не діляться, не увійшли у загальну систему координат. Тому їх й арештовують.

Лідер «Фронту змін» розповів також журналістам про законопроект щодо порядку організації та здійснення валютообмінних операцій, який він вніс на розгляд Верховної Ради. Цим законопроектом передбачено, що операції з обміну валюти до 80000 гривень здійснюватимуться без пред’явлення документа, який посвідчує особу, а понад цю суму — лише з пред’явленням документа, але без його ксерокопіювання.

— Нацбанк вийшов за межі наданих повноважень, прийнявши постанову, якою ввів паспортизацію валютообмінних операцій. Може дійти до того, що завтра доведеться при обміні валют писати автобіографію, — пояснив нардеп необхідність прийняття внесеного ним законопроекту.

Наразі, зауважив політик, суспільство не почуло від НБУ жодної мети такого кроку, крім заяви про те, що за один день у них обсяги придбання валюти впали. «Якщо взагалі закрити всі обмінники, то зовсім не буде обсягу придбання валюти. Офіційного. Все піде на 100 відсотків у тінь. Уже зараз у соціальних мережах можна купити і продати валюту без паспортів», — сказав Арсеній Яценюк, який, зауважимо, свого часу очолював Нацбанк України. Він також підкреслив, що постанова НБУ порушує права громадян, оскільки, залишаючи в банку конфіденційну інформацію про себе — ксерокопію паспорта та підпис клієнта, людина не знаєте, куди потраплять ці документи в кінці операційного дня.

— Національному банку слід тер­міново вжити заходів для запобігання падіння курсу вітчизняної валюти і не розбурхувати ринок, а, навпаки, його заспокоїти, терміново вживши заходів щодо накопичення золотовалютних резервів країни, запобігання відтоку капіталу; закриття сірого і чорного ринків валютообмінних операцій, стабілізації банківської системи України, а не займатися підтримкою компаній, які виробляють копіювальну техніку, — вважає Арсеній Яценюк.

На запитання журналістів щодо причин виключення двох одеситів з фракції «Фронту змін» у міськраді Арсеній Яценюк розповів: останнім часом з партії загалом по Україні було виключено 120 осіб. Причина — депутати нічого не роблять, забувши, що депутатський мандат — це не лише право, а й відповідальність перед тими, хто їх обирав. Ще одна причина виключення з партії — співробітництво з владою у власних інтересах.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту