![]() |
|
![]() |
![]() |
Слониха Венді з Одеського зоопарку, переживши смерть свого друга, вже тривалий час живе самітньо. Фахівці твердять: якби у неї з’явився нащадок, то він наповнив би її життя новими турботами й емоціями. Але запліднити її штучно вельми проблематично, а придбати нового слона неможливо, бо для цього треба будувати новий слоновник. Однак місця для нього нема.
Схожі проблеми стоять перед деякими іншими тваринами, зокрема леопардом, тигрицею, кенгуру, антилопами, ланями та оленями. Причому, кожному оленю треба мати не одну, а три самки — одна може й життя позбутися. Підростаючим левенятам теж потрібна додаткова «житлоплоща», інакше, підрісши, почнуть ділити територію з дорослим самцем, що знову ж таки може призвести до сумних наслідків.
Ці та інші проблеми обговорювалися недавно під час «круглого столу» в інформаційному агентстві «Міст-Одеса». Для їх розв’язання, як повідомив заступник директора зоопарку з науки і стратегічного розвитку Ігор Бєляков, адміністрація звіринця має намір розширити його територію в півтора раза. Це, на її думку, можна було б зробити за рахунок трамвайного депо, частини Преображенського парку і ділянки землі за містом.
На додатковій території площею 3,7 гектара керівництво зоопарку планує розмістити «Острів звірів» з новими просторими клітками для великих тварин — бегемотів, слонів, жирафа, левів, а на ділянці за містом вирощувати траву на корм.
Проблема ж у тому, що Преображенському парку надано статус історико-меморіального комплексу і на його території є давні поховання.
— Ми претендуємо лише на задню частину парку, — каже Ігор Бєляков, — вона, наскільки я знаю, не перебуває під охороною держави. Що стосується цвинтаря, то ми розуміємо, якщо тут і починати щось будувати, то ця споруда повинна йти в землю не глибше, ніж на один метр. Перед цим, звичайно, слід провести громадське обговорення, щоб не виникло ніяких спірних питань. Ми розмовляли на цю тему навіть з представниками церкви, вони не заперечили нашому наміру.
Про необхідність розширення зоопарку свідчить і те, що його відвідування з кожним роком зростає. У серпні 2011-го був зафіксований місячний рекорд за всю історію існування звіринця — 80 тисяч осіб. Для порівняння, за весь минулий рік подивитися на тварин прийшло 320 тисяч одеситів та гостей міста.
Знати й любити фауну планети корисно і дорослим, і дітям. І не обов’язково нашу уяву мають збуджувати заморські істоти. От, скажімо, на Одещині та й у межах обласного центру можна зустріти сарматського полоза. Той, хто не відає, що це за змія, думає, що вона небезпечна і намагається її вбити. А даремно, цей полоз не отруйний і, до речі, занесений до Червоної книги. Його всіляко треба оберігати, але щоб знати це, варто частіше навідуватися до звірів на побачення.
Сьогодні Одеський зоопарк активно готується до зими. Тут проводяться ремонтні роботи в усіх секторах, особлива увага приділяється утепленню кліток екзотичних тварин, які за морозів нерідко потерпають від переохолодження.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |