![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Збільшуючи обсяги переробки контейнерів
В «сухому порту» відкрито новий вантажний митний комплекс, сполучений з основною територією порту магістральним шляхопроводом із закритим режимом руху автотранспорту. Оператор – компанія ТОВ «Євротермінал». На новому комплексі буде здійснюватися оформлення контейнерів з імпортом, одержуваних через Одеський морський торговельний порт, повідомляє прес-служба підприємства.
Відкриття ВМК в «сухому порту» – це черговий етап довгострокової програми з розвитку логістики та збільшення обсягів переробки контейнерних вантажів, що реалізується адміністрацією ДП «Одеський морський торговельний порт». На думку фахівців, винесення митного очищення цієї категорії вантажів за межі порту дозволить вивільнити оглядові потужності на території підприємства. А це, своєю чергою, розширить можливості митниці для оформлення контейнерів зовнішнього та внутрішнього транзиту.
…А ціни зросли
У січні – вересні поточного року ціни на сільськогосподарські продукти на ринках регіону порівняно з тим же періодом минулого року зросли в цілому на 12 відсотків, зокрема на продукти рослинництва – на 21, тваринництва – на 6 відсотків, повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.
Вищими, ніж торік, стали ціни на бобові, виноград, баранину, свіжі, солоні гриби, свинину, ріпчасту цибулю, груші, сливи, мірабель, аличу, салат, насіння соняшнику та гарбуза, баклажани, свіжі помідори, кавуни, цитрусові тощо. Усього – на 45 видів продукції тваринництва та рослинництва.
Нижчими, ніж у січні – вересні 2010 року, стали ціни на зелену цибулю, яйця, петрушку, птицю, кріп, на свиняче сало, щавель, кабачки, гарбузи. Разом з тим продаж сільськогосподарських продуктів на ринках області порівняно з минулим роком зріс на 2 відсотки.
Козацтво з погляду сучасної історіографії
На історичному факультеті Одеського національного університету імені І.І. Мечникова пройшли заходи, приурочені до Дня українського козацтва.
В них взяли участь провідні фахівці вітчизняної історичної науки, культури, мистецтва, студенти, аспіранти та викладачі вузу.
Основні питання пов’язувалися з проблемами історії українського козацтва та ХаджибеяОдеси. Обговорювалося співвідношення наукового й ідеологічного підходів при визначенні ролі козацтва, зокрема запорожців, чорноморців та задунайців в розвитку південноукраїнського регіону.
Під час обговорення учасники посилалися на нові джерела з історії козацтва та південної України: документи з архівів Османської імперії та картографічні матеріали XVIII – XIX століть, розглядалися методики наукової реконструкції козацького одягу та зброї, зокрема чорноморців XVIII ст.
Пройшли також презентації збірників наукових праць «Чорноморська минувшина», наукових нарисів «Одесакозацька», монографій Т. Гончарука «Кошовий отаман Петро Калнишевський та Хаджибей (Одеса)», О. Бачинської «Козацтво в «післякозацьку добу» української історії. Кінець XVIII – XIX ст.».
Учора, в межах відзначення Дня українського козацтва, було проведено низку інших заходів.
Зокрема, у штабі міжобласної громадської організації «Чорноморський округ «Козацтво Запорозьке» було відкрито культурнопросвітницький «КозакЦентр».
А регіональна організація «Чорноморське козацьке військо «Задністровська Січ», яка базується у БілгородіДністровському, провела урочисте засідання Ради отаманів, посвяти у козачата в Салганській, Адамівській, Долинівській, Великомар’янівській та інших школах району. Свята козацьких станиць пройшли в селах Старокозаче, Козацьке, Шабо, Бритівка, Стара Царичанка, Нова Царичанка, Переможне.
Комінтернівське
Для людей похилого віку
З нагоди відзначення Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку в Комінтернівському відкрито новий територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та самотніх непрацездатних громадян.
До цього він містився в одній пристосованій кімнатці. Людям похилого віку та інвалідам доводилося вистоювати черги. З нагоди відкриття нового приміщення територіальний центр отримав від депутата облради Олександра Пресмана великий плазмовий телевізор. А головний лікар ЦРЛ Володимир Гриценко подарував установі апарат для вимірювання тиску та аптечку. За словами голови райдержадміністрації Івана Марзака, територіальний центр ще буде доукомплектовано різноманітними медичними приладами та тренажерами, щоб люди похилого віку мали змогу приділити більше уваги своєму здоров’ю. Тут будуть також надаватися послуги перукарів, масажистів тощо.
Овідіопольський район
Не що інше, як реформування
Головний лікар району Володимир Литвинчук спростував чутки щодо можливого закриття центральної лікарні в районі, населення якого перевищує 60 тисяч жителів.
Сьогодні в ЦРЛ плануються внутрішні реформи, які призведуть до поліпшення надання медичних послуг. Зокрема, буде створено Центр невідкладної медичної допомоги. Планується також додати кілька пунктів «швидкої допомоги». Один з них, можливо, буде розташований в Авангарді або Таїровому, другий – у КароліноБугазі. Крім того, у ЦРЛ буде відкрито відділення хоспісу. Для цього виділять до 20 ліжкомісць.
Найближчим часом намічено відкриття Великодолинської лікарні. Зараз там завершуються останні роботи. Також практично закінчено ремонт дахів більшості відділень у центральній лікарні, завершується оновлення рентгенкабінету. Закуплено цифровий флюорограф. У подальших планах реформування галузі – створення єдиної бази ФАПів та сільських амбулаторій.
Котовський район
З дотриманням усіх вимог агротехніки
На полях господарств повним ходом йде сівба озимих. Особливо роботи пожвавились після останнього дощу.
Так, у фермерському господарстві «Радуга» під пшеницю відведено 200 гектарів. В умовах загалом посушливої осені перевагу віддають сортам Миронівської селекції «смуглянка» та «золотокоса». А озимий ячмінь займе 300 гектарів. Старанно працюють у ці дні механізатори Сергій Бімерський, Василь Абдулов, Володимир Гоменюк, Василь Василик, Сергій Редько, Віктор Ладанюк, Сергій Чубар, Олег Ілляшенко. Як зазначив керівник «Радуги» Олег Танасєвський, дотримуються усіх агротехнічних вимог, закладається надійний фундамент урожаю наступного року.
Ананьївський район
Взимку буде тепло
Козаки Ананьївської паланки Чорноморського війська (отаман Олександр Плотянський) та районної організації українських козаків «Одеська Січ» (отаман Олександр Горін) забезпечили дровами на весь опалювальний сезон мешканців територіального центру для самотніх громадян і людей похилого віку «Милосердя» у селі Байтали.
Вони напиляли дров і за власні кошти завезли паливо стареньким. Потім попиляли колоди і порубали. А напередодні Міжнародного дня людей похилого віку ананьївські козаки завітали до своїх підопічних уже з солодкими подарунками.
На рахунку козаків є чимало добрих справ. Серед них – відновлення старовинних козацьких поховань у селах, озеленення берегів річки Тилігул, догляд за насадженнями.
Ширяївський район
Ярмаркові нагороди
З ініціативи районної державної адміністрації у райцентрі відбувся осінній ярмарок, де була представлена різноманітна продукція сільськогосподарського виробництва за цінами, нижчими від ринкових.
Сільгоспвиробники району також взяли участь у двох обласних ярмарках та презентували свої досягнення у тваринництві на виставціаукціоні. Зокрема, з останньої привезли ще й нагороди. Дипломом ІІ ступеня відзначені товариства „Никомарівське” за високопородну птицю та „Батьківщина” за успіхи у вирощуванні великої рогатої худоби. Почесною грамотою відзначено підприємство „Маяк”, яке представило на аукціоні свиней української породи. Крім того, виставковий павільйон ширяївців був насичений різноманітною продукцією власного виробництва: хлібобулочними, м’ясними та ковбасними виробами, крупами, овочами, фруктами, медом.
Савранський район
Пожежники стали вчителями
Працівники районного відділу ГУ МНС провели акцію „Запобігти, врятувати, допомогти”, учасниками якої стали третьокласники Савранської загальноосвітньої школи.
Пожежники ознайомили учнів із спеціальною технікою, розповіли про правила безпеки, продемонстрували способи гасіння пожежі та запропонували взяти участь у конкурсі малюнку на задану тему. По закінченні акції юні учасники отримали призи, подарунки та солодощі. А найголовніше – під час зустрічі діти запам’ятали: з вогнем потрібно поводитися обережно.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Мельничук, Л. Костенко, Т. Гурічева, Л. Кузьменко, Ю. Федорчук, Т. Сторчак
Указ Президента України
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти
Витяг
За значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність, високий професіоналізм п о с т а н о в л я ю:
Присвоїти почесні звання:
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»
ВОЙНАРОВСЬКІЙ Галині Вадимівні – учительці Одеського навчальновиховного комплексу «Гімназія №2 – спеціалізована школа I ступеня з поглибленим вивченням англійської мови»;
«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»
ЧЕЛАКУ Петру Христофоровичу – директорові державного навчального закладу «Арцизький професійний аграрний ліцей», Одеська область.
Президент України
В. ЯНУКОВИЧ
м. Київ, 30 вересня 2011 року, № 958/2011
Передусім – подумати про молодь
Ідея сформувати бюджет «знизу» добра, адже села завжди страждають через те, що їх фінансування йде за залишковим принципом.
Якщо говорити про село Плавні Ренійського району, то найбільше ми переживаємо за нашу молодь. Хочеться створити молодим людям такі умови, щоб вони не виїздили з рідного села, залишалися тут жити та працювати, створювали сім’ї, а потім приводили своїх дітей до садка та школи. Дуже важливо організувати для молоді культурне дозвілля, побудувати гарний стадіон, тренажерну залу та інші об'єкти. Що можемо, ми робимо власними силами: у Будинку культури постійно провадяться заходи для молоді та інших жителів села, організовуємо дискотеки, вечори відпочинку. Але наш осередок культури потребує ремонту. Хочеться, щоб у бюджеті 2012 року були закладені кошти на ремонт нашого Будинку культури. Важливо те, що будинок газифікований, але включати опалення безглуздо – продірявилися вікна та двері, усе тепло зникає. Років чотири тому ми передали Будинок культури на баланс територіальних громад району – сподівалися на те, що в районній скарбниці є більше коштів на розвиток. Але наші надії поки що не виправдалися.
Якщо говорити про бюджет обласний, то ми сподіваємося, що наступного року буде працювати програма підтримки об'єктів культурної спадщини. Центр нашого села прикрашає СвятоМихайлівський храм – пам'ятка архітектури обласного значення. Ця будівля потребує ремонту, і без допомоги обласної скарбниці нам самим не впоратися.
На закінчення ще раз хочу сказати, що сільська рада не сидить склавши руки. Сьогодні ми розробляємо проект у межах програми Євросоюзу та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». До дня села, який будемо відзначати 21 листопада, плануємо відкрити музей, де зберемо та покажемо багату історію нашого населеного пункту, його славних трудівників – для цього виділили окремий будинок у центрі Плавнів. Новий принцип формування бюджету з урахуванням пропозицій громад дає надію на те, що нашим проблемам буде приділено належну увагу.
Віра Карталяну,
Плавнівський сільський голова, Ренійський район
Як розв’язати міські проблеми
Понад 6 років жителі будинку на Ніжинській, 61, в Одесі домагалися від міської влади капітального ремонту арки, яка є несучим елементом декількох квартир триповерхової будівлі. Однак, міські чиновники щоразу відкладали вирішення питання «на потім», посилаючись на нестачу грошей, інструментів, робітників, розповідають мешканці.
Розв'язати проблему допомогли заступник голови обласної ради Олексій Гончаренко та очолювана ним громадська організація «Якість життя». На це пішов майже рік – О. Гончаренко довго листувався із чиновниками та відповідальними особами міської ради, доки вони, нарешті, не відремонтували арку.
На зустрічі з жителями будинку після ремонту Олексій Гончаренко пояснив, яким чином можна розв’язати більшість міських проблем, зокрема комунальних. В області стартує нова програма «Народний бюджет». Її суть у формуванні бюджету не «зверху», як це було раніше, а «знизу». Простими словами, оплачуючи, наприклад, комунальні послуги, жителі зможуть самі виділити питання, які вимагають першочергового вирішення, чи то ремонт даху, ліфта, каналізації, чи спорудження дитячого майданчика у дворі, і під час розподілу бюджету чиновники та депутати будуть керуватися безпосередньо побажаннями людей.
Наш кор.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |