![]() |
|
![]() |
![]() |
За даними Державного комітету з питань регуляторної політики і підприємництва, в Україні близько 5 млн громадян безробітні, ще 2,5 млн отримують мінімальну заробітну плату або працюють на півставки з розрахунком «в конвертах». На обліку в Любашівському районному центрі зайнятості впродовж останніх 9 місяців перебувало 1364 особи з числа незайнятого населення, з яких у поточному році по сприяння у працевлаштуванні звернулися 794 особи.
Директор РЦЗ Михайло Олександрович ПАНЧЕНКО, розповідаючи про стан ринку праці, повідомив, що з січня по серпень на вільні та новостворені робочі місця було працевлаштовано 522 особи. Рівень працевлаштування склав 38,3 відсотка, що на 3,1% більше за аналогічний період минулого року. На дотаційні робочі місця працевлаштовані 34 жителі району, шляхом одноразової виплати допомоги за безробіттям для організації підприємницької діяльності скористалися 27 бажаючих. До громадських робіт залучалося 340 безробітних. З них 153 чоловіки трудилися за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, з якого було виплачено 164,8 тис. грн. Роботодавці профінансували громадські роботи в сумі 158 тис. грн, а місцеві бюджети – лише 1,2 тис. грн.
213 чоловік пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, з яких працевлаштувалися 185 чоловік.
В той же час від запропонованої роботи відмовилися 128 осіб.
– Чому ж безробітні не бажають трудитися, щоб якимось чином поправити свій сімейний бюджет?
– Людей не влаштовує низька зарплатня, – прокоментував загальновідомий факт М.О. Панченко. – На сьогоднішній день ми маємо 615 вакансій, приміром, торік їх було лише 362. Щоправда, 381 робоче місце – з мінімальною оплатою праці, 227 чоловік зможуть отримувати зарплатню, ледь більшу від мінімальної й трохи наближену до середньостатистичної, і лише 7 вакансій оплачуватимуться більшменш пристойно. Фактично середній розмір заробітної плати на одну вакансію становить 1032 гривні, а торік вона складала 945 гривень.
Приємно відзначити, що недавнє відкриття ТОВ «Заплазький цукровий завод» дало можливість працевлаштувати 33 робітників, а ще подано заявку на 71 вакансію при середньому розмірі заробітної плати 1360 гривень. Це позитивно вплинуло на тенденцію розвитку ринку праці всього району. Є надія, що з початком переробки цукрусирцю на цукровиробництві будуть задіяні всі безробітні фахівціцукровики селища Зеленогірського.
– Михайле Олександровичу, а яка сфера найбільше потребує робочих рук?
– Попит є завжди на працівників торгівлі, зокрема продавців продовольчих та непродовольчих товарів, а також кваліфікованих пекарів. Адже в нашому райцентрі чотири приватні пекарні. Також потрібні електрогазозварювальники, трактористи, тобто на ринку праці користуються попитом робітничі професії. Нам не вистачає слюсарівремонтників, агрономів. Дуже потрібні інженерні спеціалісти різних напрямів. Але ж від усіх них роботодавці вимагають високого рівня кваліфікації та досвіду роботи. Окрім того, сьогодні цінується ще й універсальність та вміння швидко навчатися.
– Потрібно зауважити, що вибір професії – головне питання, яке має хвилювати майбутніх випускників.
– Справді, це так. Молодим людям потрібно завчасно обрати професію до душі, і щоб вона користувалася попитом. Так, нещодавно до районного центру зайнятості звернувся з метою працевлаштування випускник інституту, який здобув професію інженера кораблебудування. Однак ми не в змозі його працевлаштувати за даною спеціальністю. І саме такі приклади з реального життя дають можливість старшокласникам усвідомити необхідність правильного вибору майбутньої професії. Задля цього у п’ятьох школах району встановлені профорієнтаційні термінали. Адже в умовах ринкової економіки необхідно опанувати таку професію, з якою можна не залишитися, як то кажуть, за бортом життя.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |