ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
18.10.2011 / Газета: Одесские известия / № 115(4242) / Тираж: 18937

Одеса

РОЗРОБЛЯЄТЬСЯ ПРОГРАМА СПІВПРАЦІ

В Одесі побували представники Данської Ради щодо біженців з метою моніторингу ситуації, що стосується дотримання прав дітей-біженців і дітей, які перебувають на території України без супроводу дорослих.

Цей проект переслідує три конкретні мети: розвиток правової та інституціональної систем, зміцнення соціальної допомоги та підтримки орієнтації й адаптації дітей в українському суспільстві, розробку моделей тимчасового догляду за найбільш уразливими їх категоріями, що шукають притулку, на період розгляду їхніх клопотань.

13 жовтня пройшла зустріч представників Данської Ради щодо біженців зі співробітниками профільних управлінь Одеської мерії.

– В усій країні таких дітей – 50. В основному – хлопчики, віком від 12 до 18 років, які потрапили на територію України нелегально з Афганістану і Сомалі. Діти без документів просять державу надати їм притулок, – говорить представник Датської Ради щодо біженців Діна Гуд.

Крім того, за її словами, в основному діти­біженці, потрапляючи на територію України, живуть у прикордонних областях: у Закарпатті, в Одесі та Одеській області, а також у Києві та Київській області, Харкові та Харківській області.

Начальник служби у справах дітей Одеської міськради Ігор Голосков відзначив, що міська влада готова допомогти таким дітям і співпрацювати з організацією у справах біженців:

– До нашої структури входять цент­­ри соціальних служб, які повин­ні надавати допомогу таким дітям. Адже ні для кого не секрет, що, потрапляючи до чужої країни, діти без підтримки не знають, що їм робити далі. Отож ми повинні максимально їм допомогти, – сказав Ігор Голосков.

Учасники зустрічі дійшли спільної думки про необхідність продовження роботи в цьому напрямі. І вже через 3­4 місяці до Одеси знову приїдуть представники Данської Ради щодо біженців для остаточного затвердження програми співпраці.

НОВЕ КІНО ВІД МУРАТОВОЇ

Відомий кінорежисер Кіра Мура­това почала зйомки нового фільму. Картина буде про кохання, але про кохання не зовсім звичайне.

Режисерка відзначила, що їй завжди було дуже цікаво подивитися, як будуть поводитися різні люди в однакових умовах. Звідси народилася форма кінопроб як драматургічно життєвої історії. К. Муратова також звернула увагу на те, що в цьому сценарії реалізується її давнє бажання етюдності.

– Знаєте, як у музиці: гами, вправи, а в результаті виникають фуги Баха, виникає цілісність, краса, сенс, – підкреслила К. Муратова.

У її новому фільмі будуть зніматися зірки російського кіно Рината Літвінова, Сергій Маковецький, Алла Демидова та Олег Табаков, а також українські майстри – Віталій Лінецький, Наталя Бузько, Георгій Делієв, Ута Кільтер, Юрій Невгамонний, Геннадій Скарга та Євгенія Барскова.

Сценарій пройшов конкурсний відбір і включений до програми виробництва національних фільмів 2011­2012 років. Зйомки картини планують завершити до кінця поточного року, а прем'єра відбудеться на одному з міжнародних кінофестивалів наступного року.

Фрунзівський район

ГАЗИФІКОВАНО ЩЕ ЧАСТИНУ СЕЛА

У червні цього року в селі Мар’я­нівці запалав голубий вогник – природний газ прийшов у житлові будинки.

Ця подія стала справжнім святом. На ньому побував і голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук.

Попервах було газифіковано тільки невелику частину села. І ось нещодавно запрацювала друга лінія газопроводу. У цьому велика заслуга депутата Фрунзівської районної ради Анатолія Вадимовича Шацила, який вболіває за своїх односельців. Люди вірять, що незабаром вдасться запустити ще дві лінії. Тоді вся Мар’янівка буде з газом.

Овідіопольський район

У ПОЛІ ЗОРУ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

На засіданні громадської ради при РДА розглянуто хід виконання Програми соціально-економічного розвитку і бюджету району.

Також обговорені питання стану підготовки житлово­комунального господарства і шкіл до осінньо­зимового періоду. Члени ради рекомендували звернути увагу структурних підрозділів райдерж­адміністрації, органів місцевого самоврядування, комунальних і енергопостачальних установ на необхідність завершення робіт щодо підготовки ЖКГ району до зими. Філії «Овідіопольський райавтодор» слід добре потрудитися на завершальному етапі підготовки доріг до зимового періоду. Передусім, завершити ремонт шосе КПП Кучурган – Маяки – Овідіополь на відрізку Овідіополь – Надлиманське. Райвідділу освіти рекомендовано завершити перевірку котелень, систем енергозбереження у школах, водопостачання і водовідведення.

Громадська рада акцентувала увагу на необхідності розробки обґрунтованих заходів щодо спорудження і відновлення роботи дитячих садків у селах Прилиманське, Сухий Лиман, Новоградківка, Мар’янівка, а також завершення в 2012 році будівництва дитячих садків у селах Нова Долина і Кароліно­Бугаз, капітального ремонту і розширення їх у Доброолександрівці, Петродолинському, Кала­г­лії, Ба­рабої та селищі Велико­долин­ському.

Березівський район

ОПТИМІЗУВАЛИ НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів, що торік нараховувала 43 школи, не відповідала потребам у здобутті якісної освіти, а вартість навчання одного учня складала 6,7 тисячі гривень на рік.

За інформацією начальника відділу освіти райдержадміністрації Ольги Гаврилюк, в результаті першого етапу оптимізації освітянської галузі кількість шкіл доведено до 33, організовано підвезення учнів. 530 вчителів повністю забезпечують навчально­виховний процес.

Котовськ

СВЯТКУЄ ЛІЦЕЙ

Державному навчальному закладу «Котовський професійний ліцей» минуло 55 років. Він був заснований як ремісниче училище механізації сільського господарства № 9.

Згодом навчальний заклад увійшов до числа кращих на Одещині. Праця колективу відзначена багатьма нагородами.

З 1997 року ліцей очолює Василь Степанович Новицький, удостоєний звання відмінника освіти України та медалі «Василь Сухомлинський». Сьогодні тут готують кваліфікованих спеціалістів за професіями, які користуються попитом на ринку праці, – кухар, пекар, машиніст тісторобних машин, кондитер, електрослюсар, муляр, штукатур. Вдосконалюється навчально­матеріальна база ліцею, діє 26 навчальних кабінетів, 2 майстерні, 6 лабораторій, полігон. Є бібліотека, фонд якої складає 36 тисяч примірників, клуб, їдальня.

Велика заслуга викладачів і майстрів виробничого навчання, а також учнівської молоді в тому, що вже вісім років поспіль ліцей посідає перше місце в обласному фестивалі­конкурсі «Чисті роси», а також у всеукраїнському конкурсі­грі КВК серед закладів профтехосвіти. Протягом семи років спортивна команда ліцею також посідає провідні місця в обласних спартакіадних турнірах.

Ананьївський район

ЗА ПІДТРИМКИ СПОНСОРІВ

На недавній апаратній нараді при голові райдержадміністрації обговорювалося питання надання доступної та якісної лікарсько-профілактичної допомоги інвалідам та ветеранам Великої Вітчизняної війни.

За інформацією заступника начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – начальника відділу у справах інвалідів, ветеранів та осіб, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи Людмили Світлицької, в районі мешкають понад півтори тисячі ветеранів Великої Вітчизняної війни.

З початку року за направленнями, виданими на підставі висновків лікарсько­консультативної комісії Ананьївської центральної районної лікарні протезно­ортопедичними виробами забезпечено 11 ветеранів війни, санаторно­курортним лікуванням скористались 9 чоловік. Головний лікар ЦРЛ Анатолій Койчев повідомив, що з початку року медичними оглядами охоплено майже всіх ветеранів. З них амбулаторно проліковано кожного третього. На виконання наказу МОЗ України «Про затвердження належного функціонування палат для ветеранів війни» в райлікарні укомплектовані всім необхідним три палати на 11 ліжок. Звичайно, цього замало. Завдяки благодійним внескам спонсорів кількість палат буде збільшено.

Кілійський район

ДЛЯ ТИХ, КОМУ ЗА…

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації разом з іншими службами органів місцевого самоврядування та громадськими організаціями ініціював зустріч за круглим столом зі своїми підопічними.

На сьогоднішній день послугами соціальних працівників користуються 378 жителів району, більшість з них – люди, яким за 80 років. Працівники терцентру допомагають виконувати літнім і багато в чому безпомічним людям хатню роботу, купувати продукти, оплачувати комунальні послуги тощо. До Дня людей похилого віку підопічні терцентру одержали продовольчі набори, про що подбали підприємства і підприємці району, надавши благодійну допомогу.

Під час зустрічі за круглим столом працівники Пенсійного фонду, управління праці та соцзахисту відповіли на запитання людей похилого віку щодо надбавок і доплат до пенсій, виплати субсидій, проведення ремонтних робіт. Ветерани ще раз відчули щиру про себе турботу.

Болградський район

ПІД МАРШ «ПРОЩАННЯ СЛОВ'ЯНКИ»

Доброю традицією в районі стали урочисті проводи юнаків до лав Збройних сил України.

Призовники та їхні батьки були запрошені до зали урочистих церемоній районного Будинку культури, де за урочистих обставин їх вітали ветерани Великої Вітчизняної війни, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій. На ратну службу юнаків благословив священнослужитель Спасо­Преображенського собору о. Миколай.

Призовник Олександр Пере­пелиця від імені своїх однолітків запевнив учасників урочистих зборів, що юнаки виправдають високу довіру, будуть чесно служити народу України, захищати свою Вітчизну.

Перші десять юнаків сідали в автобус під звуки оркестру, який за традицією грав марш «Прощання слов'янки», що символізує проводи на військову службу й у далеку дорогу.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, О. ХАРЧЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Н. САМОЙЛЕНКО, Л. КУЗЬМЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, А. БОНДАРЕВА

Найбільш інтернаціональна пара – болгарська!

Минулої неділі в одному з одеських кафе відбувся конкурс «Найбільш інтернаціональна пара Одеси». Ініціатором заходу став молодіжний блок «Інтернаціональне крило Одеси» (голова Петро Кисса).

У цьому змаганні взяли участь представники п'яти національностей: болгари, українці, грузини, азербайджанці, турки.

До складу журі, яке визначало найкращу пару, увійшли члени керівництва «ІКО» та журналісти.

Під час конкурсу учасники повинні були продемонструвати один зі своїх талантів, а також освідчитися у коханні в національному стилі.

Українські пісні, болгарські танці, турецька музика, грузинський темперамент, азербайджанський натиск – усе це склалося у дуже потужний енергетичний заряд, який змусив підспівувати і пританцьо­вувати усіх присутніх.

За підсумками усіх конкурсних етапів кращою стала болгарська пара: Іван Константинов та Альона Пепеляшкова.

– Ми вдячні організаторам за те, що дають молоді розкритися, – сказали переможці. – Ще раз прагнемо відзначити, що молоді люди повинні зберегти ті традиції і обряди, які дісталися нам від предків. А секрет нашої перемоги простий – усе, що ми робимо, іде від самого серця. Ми показуємо, який гарний наш народ, його культура та традиції.

Переможців та інших учасників привітали і вручили їм цінні призи від організаторів.

– Це один з численних заходів, які ми проводимо для молоді, – розповіла заступниця голови молодіжного блоку Вікторія Муяки. – Важливо те, що молоді люди різних національностей спілкуються і дружать.

Христина ВІЄР, «Одеські вісті»

Пам’яті видатного славіста

З вісімдесяти прожитих літ 55 він віддав науці, вписавши в сучасне мовознавство не одну яскраву дослідницьку сторінку. Кожна десята із 500 його опублікованих праць була видана за кордоном.

І коли два роки тому перестало битися серце доктора філологічних наук, професора, члена­кореспондента Національної академії наук України Юрія Олександровича Карпенка, міжнародна лінгвістична наукова громадськість вирішила щорічно вшановувати його пам’ять проведенням на базі Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, де він працював, міжнародних наукових читань.

Другий за ліком форум славістів, що завершився цими днями, зібрав на філологічному факультеті ОНУ ім. І.І. Мечникова понад сто вчених з усіх регіонів України, країн пострадянського простору, Китаю, Ірану та ряду інших держав далекого зарубіжжя. Усі вони, спираючись на фундаментальні дослідження Юрія Олександровича, запропонували колегам свої новітні розробки у галузях ономастики, топоніміки, діалектології, стилістики, етимології, етнолінгвістики.

Юрій Олександрович був людиною високої наукової і загальнолюдської культури, яка ще у студентські роки самотужки вивчила китайську, німецьку, французьку, чеську, болгарську та польську мови. Його учнями і послідовниками сьогодні з гордістю називають себе шістдесят кандидатів і шість докторів наук, тисячі випускників різних років філологічного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

За результатами двох міжнародних наукових читань, присвячених його пам’яті, буде видано два випуски періодичного наукового збірника «Мова».

Віктор КОЗЮРА

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту