![]() |
|
![]() |
![]() |
Як вже повідомляли «Одеські вісті», минулого четверга відбулася зустріч голови Державної агенції земельних ресурсів України Сергія Тимченка із землекористувачами Комінтернівського та Березівського районів. Голова Держземагенції вручив близько ста державних актів на землю, видача яких, з різних причин, затяглася на термін від двох до шести років. Досить сказати, що лише у відділах Держкомзему Одеської області накопичилося близько восьми тисяч вже готових до видачі держактів.
Вибачившись за багаторічну затримку з видачею правовстановних документів на земельну власність, Сергій Тимченко назвав головні завдання, які ставить керівництво держави у межах земельної реформи – це ліквідація черг та затримок з видачі держактів, знищення корупції та створення комфортних умов роботи на селі.
За його словами, одна з проблем полягає у великій кількості помилок, які допускаються при оформленні документів. Лише останнім часом 16 тисяч актів були повернуті на доопрацювання землевпорядним організаціям.
Тому Державна агенція земельних ресурсів України розробила низку заходів для виправлення недоліків. Насамперед, йдеться про створення «чорних списків» фірм, які систематично допускають помилки: ці ділки можуть втратити ліцензії. Крім того, Держземагенція подала уряду пропозиції про те, щоб фахівці організацій, які претендують на право займатися діяльністю у сфері земельних відносин, проходили спеціальне навчання в державних вузах та складали іспити.
– Ми хочемо, щоб вони не лише заробляли гроші, але й працювали професійно, – сказав Сергій Тимченко.
За його твердженням, на сьогоднішній день заборгованість з видачі держактів вже ліквідовано більш ніж на 65 відсотків.
– Я гадаю, що протягом двох тижнів ми повністю впораємося із цим завданням. Цієї осені планується видати близько ста тисяч державних актів по всій Україні.
У той же час голова Держземагенції висловив жаль про те, що поки що особливими досягненнями у боротьбі з корупцією в органах земельних ресурсів хвалитися не випадає. Ставка робиться на технічний прогрес та організаційні заходи, які, за його словами, дозволять відокремити громадян від чиновників і тим самим мінімізувати корупційну складову.
Сергій Тимченко розповів також про вже досягнуте у сфері земельної реформи. Так, Верховна Рада України ухвалила Закон про державний кадастр, який набуде чинності з нового року. Таким чином, узаконено єдину базу відомостей про всі земельні ділянки. Це дозволяє вести їхній облік у єдиному місці, форматі і, що дуже важливо, в електронному вигляді.
Крім того, відтепер людям не доведеться бігати по кабінетах центрів земельних кадастрів та органів земельної сфери, щедро роздаючи чиновникам хабарі. Тому що реєстрація актів буде здійснюватися за принципом так званого «єдиного вікна», з переведенням кадастрових функцій до районних відділів земельних ресурсів. Для цього в них вводиться нова посада – державного кадастрового реєстратора.
На сьогоднішній день практично завершено підготовку законопроекту про ринок земель, який парламент планує розглянути на поточному тижні.
– Коли закон набуде чинності, ви зможете реалізувати своє конституційне право, тобто розпоряджатися земельною ділянкою, яка належить вам, на свій розсуд, – підкреслив Сергій Тимченко. – Однак я не раджу з першою ж нагодою продавати її. Тому що вартість землі, а, отже, і її оренди буде постійно зростати. Що підтверджує і досвід країн Східної Європи, які вступили нещодавно до Євросоюзу, зокрема, сусідньої Польщі.
Втім, і законодавець повинен ухвалити низку заходів, щоб ринок земель не перетворили на базар.
Звертаючись до землекористувачів, начальник Головного управління Держкомзему в Одеській області Лариса Танова заявила:
– Завдання наше полягає у тому, щоб в наших приймальнях не було черг. І щоб ми, дивлячись у ваші очі, ніколи не опускали своїх…
До речі, за даними Держземагенції, Україна має більш ніж 60 мільйонів гектарів землі, з яких близько 42 мільйони гектарів – земля сільгосппризначення. З початку земельної реформи 26 мільйонів орних площ розділені на 7 мільйонів ділянок та розподілені між жителями країни. Таким чином, Україна стала єдиною країною у світі, яка подарувала землю мільйонам селян та іншим соціальним групам громадян. Тепер головне, щоб вони стали її ефективними господарями.
P.S. Коли цей матеріал готувався до друку, пресслужба Головного управління Держкомзему в Одеській області повідомила, що лише за останні два тижні видано понад 5,5 тис. державних актів на землю.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |