![]() |
|
![]() |
![]() |
На початку чергової сесії, що відбулася у середу, міський голова Олексій Костусєв звітував про початок опалювального сезону, який стартував 15 жовтня. До засідання тепло подали у 2/3 дитячих садків, 65% шкіл і 55% медичних закладів. У 61% житлових будинків також потепліло. Але є й новина, яка не гріє, — на початок нинішнього опалювального сезону Одеса не розплатилася з боргами, що перевищують півмільярда гривень. А ще міський голова порадив городянам самотужки дбати про енергозбереження власних будинків: утеплити вікна, а за батареї заклаcти фольгу для кращого відбиття тепла.
Новий опалювальний сезон в Одесі позначився тим, що в Олексія Костусєва з’явився новий заступник: заяву про звільнення за станом здоров’я написав один з найдосвідченіших працівників у структурі міської влади — заступник мера з питань ЖКГ Микола Рубля. Уже колишній віце-мер зізнався, що він просто не витримав подвійного навантаження: окрім своїх обов’язків, виконував ще й роботу Миколи Ільченка, який перебуває під слідством. Микола Рубля на прощання додав, що може чесно дивитися в очі міському голові, колегам, депутатам, а головне — прокурору міста, оскільки завжди у своїй діяльності керувався законами України, людськими законами і завданнями, які ставив мер. Спорожніле місце доручили директорові департаменту житлового господарства Олександру Орловському. Як зазначив міський голова, для його нового заступника настав момент істини — опалювальний сезон. Ще одне кадрове питання: до складу виконкому введено військкома Приморського району Олега Лобана, який відповідатиме за патріотичне виховання молоді.
Ще одна знакова, хоч і суперечлива, подія нинішньої сесії: в одеситів з’явився власний Статут міста. Під час засідання начальник міського управління юстиції Олександр Лизанець вручив мерові свідоцтво про реєстрацію Статуту Одеси, датоване 7 жовтня 2011 року. Міський голова подякував і зазначив, що відтепер одеситам потрібно навчитися користуватися своєю конституцією.
З доповіддю на сесії виступив начальник міського управління міліції Володимир Босенко. Він розповів, що нині з’явилася нова генерація злочинців, яка має вищу освіту, володіє чудовими навиками роботи з комп’ютерами та сучасними засобами зв’язку. Отож рівень своєї освіти мусять підвищувати й правоохоронці. Цього року одеська міліція прийняла близько ста тисяч заяв та повідомлень про злочини і правопорушення. Відкрито понад 8 тисяч карних справ, і хоч серед них стало менше вбивств та тілесних ушкоджень, тобто тяжких злочинів, кількість інших правопорушень зросла. Так, пограбувань порівняно з минулим роком побільшало на 68%, крадіжок особистого майна — на 133%, незаконного заволодіння автотранспортом — на 92%. Є над чим задуматися.
Спонукає до роздумів і такий факт: рішенням сесії апарат Одеської міської ради збільшився на десять одиниць. Після проведеної реорганізації і скорочення апарату на 20% настав час повертатися до рамок законодавства, бідкався міський голова. Так, за наполяганням прокуратури до служби у справах дітей необхідно повернути 26 осіб, 18 знайдено з тих, хто займає існуючі посади, а на 8 одиниць штат доведеться розширити. Потреба взяти на роботу ще двох осіб виникла у зв’язку з опрацюванням запитів громадян, що надходять відповідно до закону про доступ до публічної інформації.
Десяту сесію Одеської міської ради можна було б назвати технічною, прогнозованою. Рішення, що приймалися, неодноразово обговорювались на попередніх засіданнях. Наприклад, без зайвих розмов було підтримане питання щодо реструктуризації боргу 2007 року. Відтепер міська позика переведена у гривню, через що збільшилася відсоткова ставка — 14,5 % річних, а її виплату продовжено до 2015 року.
Втім, було і кілька питань, які викликали зацікавлення депутатів. Як-от, проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки на Французькому бульварі площею 3,5 га, де розташований санаторій «Магнолія». Прокурор міста зазначив, що експертна оцінка — це перший крок для наступного продажу землі, але начальник юридичного відділу Марія Єрьоменко заспокоїла присутніх, мовляв, поки що ніхто нічого не продає. «За» оцінку проголосувало 78 депутатів. Ще один дискусійний пункт порядку денного — проект рішення, запропонований фракцією «Сильної України», про відміну рішення міської ради від 8 липня цього року щодо передачі Одеського аеропорту у спільне користування приватній компанії «Одеса ейрпорт девелопмент». Цей проект підтримала і фракція «Фронту змін». Скандальне рішення було прийняте всупереч законам України, які вимагають обов’язкового проведення конкурсу, і викликало обурення громадськості не лише в Одесі, а й в усій Україні. Втім, переважна більшість депутатів відмовилася скасовувати попередній документ щодо фактично безоплатної передачі аеропорту у приватну власність. За відміну голосували 22 обранці міської громади, проти — 2, утрималися — 2 і не голосували зовсім 80 мандатоносців.
Чимало рішень, схвалених на сесії, пов’язані з землею. Зокрема, затвердили єдиний механізм договору резервування земельної ділянки. Начальник управління земельних ресурсів Ірина Коврижних нагадала, що питання про типовий договір резервування землі вже двічі розглядалося на сесіях міської ради. Остаточно прийняте рішення визначає застосування механізму договору, мета якого — поповнення бюджету. Він запроваджується для того, щоб орендарі починали платити за землю ще до реєстрації договору оренди, оскільки на цю процедуру йде чимало часу.
Що за влада без зовнішніх атрибутів?! Олексій Костусєв отримав офіційну символіку — медальйон з гербом Одеси на ланцюжку. Цей атрибут одягатиме під час урочистих заходів, церемоній, прийомів, на День міста. Символ буде перехідним і вручатиметься кожному наступному міському голові на першій сесії після його обрання.
З ініціативами щодо підтримки дітей, які залишилися на вулиці, виступив депутат-«регіонал» Геннадій Труханов. Він розповів про результати моніторингу, під час якого було перевірено всі притулки та дитячі будинки міста, і назвав роботу таких закладів малоефективною. В Одесі нема приймальника-розподільника для дітей, який закритий з 2005 року. Спеціальні заклади для неповнолітніх не укомплектовані профільними фахівцями, педагогами, психологами, психоневрологами. Нема соціального гуртожитку, куди дитина могла б оселитися після закінчення навчального закладу. Робоча група запропонувала концепцію нової міської програми щодо підтримки безбатченків-безхатченків. У ній йдеться про те, що необхідно створити мережу закладів, які могли б допомагати таким дітям: Центр психологічної реабілітації, що на вул. Боженка, переобладнати в соціальний гуртожиток, а один з інтернатів — у військово-спортивний ліцей. На базі дитячого будинку № 9 пропонується створити центр медико-соціальної реабілітації дітей з алкогольною та наркотичною залежністю. Всі пропозиції були передані міському голові.
Під час брифінгу Олексія Костусєва запитали: «Як ви ставитеся до того, що опозиційні сили ініціювали референдум про довіру одеському міському голові?»
Олексій Олексійович відповів: «Мені нічого боятися. Якщо вони хочуть ініціювати референдум, нехай роблять це законним шляхом. Міська влада працює не покладаючи рук...»
За словами Олександра Остапенка, керівника депутатської фракції «Фронт змін», ініціативній групі було відмовлено у реєстрації зборів для скликання референдуму за формальними ознаками, не вникаючи у суть. Опозиціонери не здаються і вже подали нову заяву до міськвиконкому про проведення зборів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |