ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЧУДОВИЙ КРАЙ ТАТАРБУНАРСЬКИЙ
22.10.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 84(21244) / Тираж: 8525

В Одеському історико-краєзнавчому музеї триває четверта виставка обласного проекту «Історія краю у музейних експозиціях». Цей проект покликаний ближче познайомити відвідувачів з багатством і розмаїттям музейних зібрань Одещини. Цього разу знайомство — з Татарбунарським районним народним історико-краєзнавчим музеєм.

Історія створення Татарбунарського музею налічує вже понад 60 років. Приводом для відкриття першої експозиції — в 1949-у — стали матеріали виставки, присвяченої 25-річчю Татарбунарського повстання. Сама виставка відкрилася ще за 10 років до того, як була сформована перша експозиція, й проходила в приміщенні місцевого будинку культури. Згодом, у 1982 році, коли здали в експлуатацію палац спорту, на другому поверсі будівлі розпочалися роботи з оформлення залів Татарбунарського історико-краєзнавчого музею. А урочисте його відкриття відбулося через два роки — відтоді музей став районним.

Сьогодні загальна площа Татарбунарського районного народного історико-краєзнавчого музею становить 744 кв. м. Сюди ж входять фондосховище, виставкове та лекційне приміщення. Експозиції розташовуються в де­в’ятьох залах.

Основний фонд музею складає 2650 одиниць, кожна з яких береже та переповідає відвідувачам історію Татарбунарського краю. Для того, аби одесити та гості обласного центру мали змогу ближче познайомитися з життям Татарбунарського району, до Одеси було привезли частину музейного зібрання.

Серед представлених на виставці «Земля Татарбунарська» експонатів — старі знаряддя праці, вишиті рушники, малі різьблені скриньки, картини Б. М. Байлука, П. П. Рибіна, стенди, на котрих зображені фото побутового характеру, тощо.

Одними з центральних об’єктів всієї композиції можна вважати знімки чоловіків, котрі брали участь в Татарбунарському повстанні 1924 року проти гніту боярської Румунії, — повстанців, котрі потрапили до румунської тюрми, церковного двору, на території якого 19 вересня 1924 року було розстріляно багато учасників повстання...

Урочисте відкриття виставки «Земля Татарбунарська» розпочалося звучанням музики з народними мотивами та читанням поезії татарбунарської поетеси Галини Лисої.

Сніжана Султан, заступник голови Татарбунарської райдержадміністрації, розповіла, що останнім часом в музеї вдалося відремонтувати дах, планується внутрішній ремонт.

Виступи запрошених продовжив перегляд фільму-презентації про музей і про Татарбунарський край, його історію, мальовничі куточки і курортні зони.

Під кінець відкриття виставки гостям показали театральну сценку — уривок з татарбунарського весілля. Надзвичайно цікавими видалися епізоди сватання, батьківського благословення, розплітання дівочої коси і виконання обрядових пісень. А далі були танці та частування відвідувачів національними стравами та вином — за здоров’я наречених.

Директор Татарбунарського районного народного історико-краєзнавчого музею Дмитро Деомидович подякував працівникам ОІКМ за організацію виставки і запросив усіх навідатися до Татарбунар, де гостей чекають незабутні враження.

Автор: Юлія ВИСОЦЬКА, студентка ОНУ ім. І. І. Мечникова.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту