![]() |
|
![]() |
![]() |
Перші морози посріблили вранці землю. Паморозь вкрила стійкі осінні квіти та ще зелену траву. Не витримали «зимової атаки» дерева і завчасно почали свій листопад. На ці ознаки звернули увагу батьки і, відправляючи дітей до школи, стали одягати їх тепліше, щоби дорогою не мерзли. А в класі першачкам Савранської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів не холодно. Завітала до них по обіді, коли уроки закінчились, і працювала група продовженого дня. Дітки, збігшись до виховательки Валентини Бевзюк і на запитання, чи не холодно, всі хором вигукнули: «Ні!». Опалювальний сезон в цьому навчальному закладі розпочався вчасно. А батьки учнів 1а, як розповіла Валентина Іванівна, подбали про утеплення вікон. Діти перебувають у школі майже до четвертої години дня, отож і дирекція навчального закладу, і батьки намагаються створити їм належні умови.
– Школа має чотири корпуси, в яких навчаються учні за віковими категоріями, – розповідає директорка Людмила Котлярчук. – І це зручно. Перші класи в нас відокремлені, другічетверті – також в іншому приміщенні. І старші учні мають свою територію. Всі корпуси під’єднані до однієї опалюваної мережі. На сьогодні час маємо вдосталь палива – 150 тонн вугілля, 63 складометри дров та 35 тонн брикетів. Їх нам привозить місцева фірма. Використовуємо брикети вже кілька років, вони добре горять, швидко піднімають температуру.
Завчасно до початку навчального року підготовлена котельня. Завідувач господарства школи Юрій Васильєв повідомив, що зроблено поточний ремонт. Замінено несправне обладнання: колосники, зношені труби, частину електрообладнання, почищена сажа. Обігрівають шкільні корпуси два котли. Вони працюють на твердому паливі. Третій підготовлено на заміну для альтернативного виду палива. Котельню обслуговують п’ять кочегарів. Всі добросовісні, досвідчені працівники, пройшли відповідне навчання і мають посвідки. Інтенсивність опалення зростатиме відповідно до зниження температури повітря надворі. Нині котельня має навантаження на 50 відсотків.
Та проблема в школі з утепленням вікон. Хоч їх вже заклеїли, тобто до зими підготували, але ефекту від цього замало, адже рами старі та й шибки майже всі побиті. Справа в тому, що приміщення школи експлуатується з 1970 року. Воно вже давно потребує капітального ремонту. Віконні рами зношені.
– У нас є такі вікна, де шибки склеєні з кількох шматочків, – розповідає Юрій Віталійович. – Тому ми змушені на зиму деякі вікна затуляти плівкою, щоби не вивітрювалось тепло. Так, поменшає природного світла у кімнаті, а що робити?
До того ж сьогодні в районі ніде придбати скла. Хоч із коштами сутужно, та дирекція школи готова за власний кошт скло купити, тільки ось де. Людмила Василівна сподівається, що на цю проблему відгукнеться хтось з підприємливих людей і допоможе її розв’язати.
Дирекція школи вже не один рік сподівається на капітальний ремонт навчального закладу. Нагадаю, школі вже пішов п’ятий десяток, і хоча щороку провадяться поточні ремонти, батьки допомагають підготувати класи до навчального року, все ж термінами експлуатації зловживати не слід.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |