![]() |
|
![]() |
![]() |
14 жовтня 2011 року відбулося чергове засідання Громадської ради при Ананьївській райдержадміністрації. Проходило воно у формі громадських слухань. Саме така форма засідання була невипадковою. Члени Громадської ради, голови ОСББ, представники громадськості міста, місцеві депутати мали величезне бажання послухати представників новоствореного КП «Ананьївводоканал» і міської ради та почути від них аргументовані пояснення з приводу підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення.
На початку засідання голова Громадської ради Володимир Сєдов привітав члена Ради, отамана Ананьївської козацької паланки Олександра Плотянського та всіх козаків району з днем Українського козацтва та святом Покрови, а потім розпочалися громадські слухання.
У своєму виступі головний економіст підприємства Галина Герескул зазначила, що колишнє ВУЖКГ, яке надавало населенню комунальні послуги за тарифами 2008 року, збанкрутіло, і тому було створено нове підприємство, яке розпочало свою роботу з 1 липня 2011 року. За час, що минув, відбулося зростання заробітної плати, звідси збільшилися нарахування на соціальне страхування, збільшилися витрати на електроенергію, ремонт насосів тощо. Новому підприємству тимчасово дозволили працювати за тарифами, затвердженими у вересні 2010 року. Але по трьох місяцях роботи новому підприємству необхідно встановити ціни, які б відповідали об’ємам наданих послуг і витратам на них. Згідно з отриманими висновками щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво житловокомунальних послуг, розрахунок планових витрат на послуги з централізованого водопостачання визначений в розмірі 6 грн 84 коп. за 1 куб.м, водовідведення – 12 грн 96 коп. за 1 куб.м. Відповідно до даних висновків було здійснено розрахунок щодо встановлення цін з урахуванням податку на додану вартість. Проект рішення, в якому подано нові ціни, був опублікований в місцевих ЗМІ. Для населення загальна сума розрахунку за водопостачання та водовідведення становить 26 грн 08 коп. (9 грн 12 коп. за 1 куб.м води та 16 грн 96 коп. за 1 куб.м водовідведення).
По завершенні виступу доповідачу, а також директору КП «Ананьївводоканал» було запропоновано декілька запитань, на які, на жаль, чітких відповідей присутні не почули.
Присутній на засіданні перший заступник голови райдержадміністрації Іван Осадчий досить критично прокоментував виступ, зазначивши при цьому, що фахівці райдержадміністрації зателефонували у всі райони області, і в жодному з них немає таких цін, навіть у тих, де вода завозиться та подається за десятки кілометрів до споживачів.
Не менш критичним був і виступ начальника організаційного відділу апарату районної організації Партії регіонів Вікторії Шляхти, яка, маючи економічну освіту, як і більшість присутніх у залі за освітою економістів та бухгалтерів, у виступах доповідача та керівника підприємства не почула жодної конкретної відповіді на своє запитання. А депутат Ананьївської міської ради Олексій Сєдов сказав, що депутатська фракція соціалістів у міській раді та депутатська група «За майбутнє Ананьєва» не буде голосувати за необґрунтоване підвищення тарифів, бо більшість жителів Ананьєва фізично не зможе сплачувати ці тарифи, і подібне підвищення просто зажене простих людей в кут безвиході.
Член Громадської ради Борис Драїм в черговий раз порушив питання якості води, адже людям подається не питна, а технічна вода. Але на технічну воду ціни зовсім інші. Незрозуміло і те, де взялися астрономічні ціни на водовідведення. В місті працюють дві КНС, від яких нечистоти самостоком течуть у річку. До речі, вода також самостоком тече до споживачів, затрати йдуть лише на закачування води до водонапірних башт.
З болем у серці заступник голови Громадської ради, голова районної Організації ветеранів України Валентина Тамалюнас наголосила на тому, що у місті проживає понад 3,5 тис. громадян похилого віку, які у більшості своїй отримують мінімальну пенсію, але всі вони чи не найдобропорядніші платники. І саме про них необхідно турбуватися в першу чергу. Залишається незрозумілим, за що люди платять гроші.
Члена Громадської ради Федора Кузю цікавило питання відповідності нових тарифів графіку подачі води, а також він звернув увагу на те, чи працюватиме у подальшому підприємство без боргів.
Представники громадськості Іван Світлицький та голова ОСББ «Затишок» Наталія Карпович наголосили на необґрунтованості підвищення тарифів та зазначили, що тарифів, які пропонується прийняти, немає по всій Україні.
Наступний промовець, член Громадської ради, отаман Ананьївської козацької паланки Олександр Плотянський запропонував звернутися до громадян з пропозицією створити альтернативне підприємство, як це зроблено в сусідній Любашівці, а також створити комісію з фахівцівекономістів та громадськості міста з метою перевірки запропонованих тарифів та за результатами її роботи запропонувати людям зрозумілу калькуляцію.
Присутній на засіданні Ананьївський міський голова Павло Маковецький наголосив на тому, що це підприємство створила громада для її потреб. Висловив слова вдячності працівникам підприємства за те, що одна частина міста майже цілодобово забезпечена водою, і вже ведуться роботи щодо забезпечення водою північної частини міста. При цьому в бюджеті вже протягом останніх десятків років не передбачено жодної копійки на підтримку даного підприємства. Міський очільник погодився з необхідністю громадського обговорення даного питання та створення альтернативної комісії. Але зазначив, що у будьякому разі ціни необхідно підвищувати, у іншому разі місто може залишитися без води.
Вислухавши промовців, голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін погодився з більшістю в тому, що запропоновані тарифи необґрунтовані та незрозумілі пересічним громадянам. Тому висловив упевненість в ефективності роботи створеної комісії та наголосив на прозорості її роботи, а також висловив упевненість, що компроміс буде знайдено, і тарифи будуть прийнятними для громадян.
По завершенні досить бурхливого обговорення даного питання було прийнято рішення про вимогу перегляду проекту рішення про введення нових тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, створення комісії з перевірки розрахунків, запропонованих міськрадою, за результатами роботи якої поінформувати громадськість та членів Громадської ради. Крім того, запропоновано представникам КП «Ананьївводоканал» періодично інформувати громадськість про свою діяльність.
Закриваючи засідання, голова Громадської ради Володимир Сєдов сказав, що громадські слухання, котрі відбулися, ще раз довели те, що влада та громадськість повинні співпрацювати задля жителів Ананьївського району, і в цьому запорука демократії та добробуту людей.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |