ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Спільне засідання – спільні рішення
22.10.2011 / Газета: Одесские известия / № 117(4244) / Тираж: 18937

Триває робота над рекомендованим порядком денним майбутньої (восьмої) сесії Одеської облради. Після традиційного обговорення на президії сесійний порядок денний постав у центрі уваги на спільному засіданні постійних комісій. Засідання вів перший заступник голови Одеської облради Микола Тіндюк.

Багато із запропонованих до розгляду питань не викликали жодних заперечень внаслідок своєї очевидності. Ніхто, наприклад, не став заперечувати проти додавання до назви постійної комісії з питань будівниц­тва, регіонального розвитку та збереження нерухомих об'єктів культурної спадщини ще декількох слів: «архітектури та містобудування». Зрештою, у положенні про комісію ці функції однаково були прописані. Таким чином, форму просто привели у відповідність до змісту.

Однак деякі пункти сесійного порядку денного послужили приводом для дискусій. Коли обговорювався проект угоди про регіональний розвиток між Кабміном та Одеською облрадою, депутат В'ячеслав Страшилін забив тривогу з приводу того, що в цьому документі «абсолютно не відображені питання на користь нашого придунайського краю», і що там «немає жодного слова про дорогу Одеса – Рені та просте, але славне місто Ізмаїл». У відповідь перший заступник голови облради Микола Тіндюк дорікнув депутату у неуважності («питання щодо будівництва дороги Одеса – Рені тут відображено, просто йдеться не про державне фінансування, а про залучення інвестицій»). Трохи пізніше прозвучала порада частіше відвідувати засідання постійної комісії та партійної фракції, а також вчасно знайомитися із проектами рішень, розміщених на сайті облради.

Крім того, Микола Тіндюк нагадав присутнім, що стратегічна за своєю суттю угода не може включати абсолютно всі деталі.

– Угода визначає найпріоритетніші напрями розвитку, і таких напрямів не може бути двадцять або п'ятдесят. Але це не означає, що над ними не будуть працювати. Для цього на місцях є ми – депутати та представники виконавчої влади. Ми будемо розв’язувати соціальні проблеми – як у межах даної угоди, так і поза ними, – підкреслив Микола Андрійович.

Він також відзначив, що розробці угоди передувала довга та копітка робота – зокрема, з Міністерствами економіки, фінансів та регіонального розвитку.

– Подібний документ не може бути підписаний без схвалення депутатського корпусу, – додав Микола Тіндюк. – Ми вже відпрацювали та узгодили цілу низку зауважень. Це не означає, що угода буде статичною, у подальшому вона може змінюватися. Але, у кожному разі, ключові моменти в ній відображені. Тому я попросив би депутатський корпус із відповідальністю поставитися до такого серйозного документа та підтримати цей проект.

Ще одним «пробним каменем» спільного засідання постійних комісій виявилося питання № 13 – про затвердження Програми сприяння розвитку громадянського суспільства. Знову, як і на засіданні президії, слово взяв депутат Сергій Веселов («Батьківщина»). На його думку, дана програма «дуже небезпечна для розвитку демократичного суспільства», тому що припускає контроль над громадськими організаціями та їх вибіркове стимулювання.

– Це питання не управління, а координації зусиль понад двох тисяч громадських організацій нашого регіону, – опонував депутат Віктор Волков, який доповідав за темою. – За своїм досвідом спілкування із цими організаціями я можу стверджувати: вони самі в цьому зацікавлені, тому що найчастіше не знають до кого звернутися і як вирішити те або інше питання.

Під час подальшого обговорення теми були порушені різні аспекти підтримки, які можуть бути надані громадським організаціям. Бюджетний кодекс забороняє органам влади фінансувати їх безпосередньо, однак є й інші шляхи: механізм «соціального замовлення», пільгова оренда приміщень, допомога в забезпеченні оргтехнікою та канцтоварами тощо. Усі ці нюанси було запропоновано ретельно прописати в проекті Програми.

Також на спільному засіданні постійних комісій були розглянуті зміни до багатьох існуючих регіональних програм («Милосердя в дії», «Власний будинок», розвитку промисловості та підтримки малого підприємництва), низки кадрових та господарських питань.

Автор: Марія ГРИГОР’ЄВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту