![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Хто кращий оповідач?
Завтра у Палаці культури студентів Одеського національного політехнічного університету розпочнеться другий Міжнародний фестиваль оповідачів, присвячений темі «Одеса, Ізраїль і все, що між ними».
У його програмі – виступи відомих одеських письменниківсатириків та гумористів, журналістів, музична програма, виконання анекдотів, мініатюр та гумористичних сценок, проведення півфіналу та фіналу конкурсу молодих авторів. Організатор цього свята сатири і гумору – Ізраїльський культурний центр при Посольстві цієї держави в Україні – запросив для участі у фестивальній програмі професійних оповідачів з нашої країни, Ізраїлю, Німеччини, США, інших країн близького та далекого зарубіжжя.
Акварельний Петербург у Південній Пальмірі
В будинку-музеї імені М.К. Рериха відкрилася виставка російського художника, вихованця знаменитої Бутурлинівки (художньо-графічного училища), а потім не менш відомого Санкт-Петербурзького інституту живопису, скульптури та архітектури імені І.Ю. Рєпіна, Володимира Серебрякова «Петербурзька акварель».
Автор, який, до речі був присутній на відкритті експозиції, учасник, дипломант і лауреат численних виставок у Москві, Парижі, Гельсінкі, Лондоні, Мехіко, Лозанні та інших містах світу. Його роботи зберігаються у багатьох художніх музеях, а також у приватних зібраннях колекціонерів Росії, США, Франції, Великої Британії, Фінляндії, Німеччини, Швейцарії.
Володимир Серебряков брав участь у паломницьких поїздках на Святий Афон (Греція), у монастирі Святої Катерини (Єгипет), НовоАфонський (Абхазія), АнтонієвоСійський на острові Коневець, відновлював храм на острові Валаам.
Його виставка в Одесі триватиме до 21го листопада.
Білгород-Дністровський
Чемпіонові чемпіонове
Букетами квітів, феєрверками та святковою радістю зустрічало стародавнє місто свого земляка, дворазового чемпіона світу з боксу Василя Ломаченка.
Пізнього вечора на в'їзді до БілгородаДністровського переможця минулого чемпіонату планети з боксу, а також його батька і тренера Анатолія Миколайовича Ломаченка зустріли міський голова Ігор Нановський, депутати міськради, представники спортивної громадськості.
Тріумфальний кортеж з трьох десятків автомобілів, прикрашених прапорами України та штандартами БілгородаДністровсого проїхав до будинку батьків. Там переможця зустрічали родичі, друзі, сусіди, уболівальники і всі, хто не байдужий до спорту.
БілгородДністровський пишається перемогами свого славного земляка, найкращого боксера Олімпіади2008, який скорив усі вершини світового і європейського любительського боксу. Пісні на його честь, дружні обійми та оплески – таким став перший вечір перебування Василя на рідній землі.
Іллічівськ
Друге народження кранів
В Іллічівському порту завершено черговий етап модернізації портальних кранів.
Цей важливий економічний захід проведено у межах програми розвитку державного підприємства.
Модернізацію механізмів здійснив офіційний представник німецького заводувиготівельника. Крани № 64 та № 115 оновлені більш ніж на 60%. Вони оснащені сучасною системою керування, поліпшені швидкісні та динамічні характеристики механізмів. Фактичну вантажопідйомність «Сокола» збільшено до 32 тонн у звичайному режимі, «Кондора» – до 50 тонн. Їхня робота стала економічнішою, термін експлуатації подовжено до 6 років.
Далі планується оновити 10 кранів цих же типів. У цілому проект реконструкції кранового парку ІМТП розрахований на 5 років і складається з 5 етапів. Першу пару «перероджених» «кондорів» та «соколів» було здано в експлуатацію навесні 2010 року. Друга – тількино прийнята експертною комісією і протягом двох тижнів буде здана в експлуатацію. Третій етап модернізації планується завершити навесні 2012 року.
Котовськ
Отримали тепло серед перших
Місто організовано розпочало опалювальний сезон 2011-2012 року. Погодні умови змусили це зробити на два дні раніше офіційно визначеного терміну.
Втім підприємство «Теплокомуненергія» було готове до початку роботи у осінньозимовий період, бо готуватися до нього почало одразу після завершення сезону попереднього. Як зазначив директор підприємства Олег Щербина, в тому, що Котовськ ось уже багато років поспіль починає опалювальний сезон своєчасно, чимала заслуга мерії. Міськрада ухвалила рішення одночасно подати тепло не лише до соціальних об'єктів – шкіл, дитсадків та лікарень, а й до житлових будинків. Тож жителі Котовська серед перших в області отримали тепло.
Ширяївський район
І прийшов в оселі газ…
Триває газифікація населених пунктів району. Як і планувалось, цього року, блакитне паливо надійшло до села Стара Єлизаветівка. Цими днями тут відбулося під’єднання до мережі. Привітали сільчан із цією знаковою подією голова районної державної адміністрації Наталія Куртогуз, заступник голови районної ради Віктор Гайдай та депутат обласної ради, президент ВАТ «Одесагаз» Ігор Учитель. До своєї оселі їх запросила родина Буйволів, де господиня пригостила дорогих гостей традиційною яєчнею.
В селі наразі газифіковано чотири вулиці, налічується 41 абонент. Проте є ще чимало охочих під’єднатися до мережі. І це можливо, адже сільчанам надає довгостроковий кредит Одеський фонд індивідуальної підтримки будівництва на селі. Як зазначив Віктор Гайдай, на черзі – відкриття тут дитячого садочка, адже лише цього року в селі народилося 30 малят. Загалом же по Новоєлизаветівській сільській раді, третій за кількістю жителів у районі, налічується близько 120 дітей дошкільного віку.
Арцизький район
Ювілей відсвяткувало Кам’янське
200-річчя відзначило село Кам’янське. Його доля багато років була тісно пов'язана з колгоспом «Росія» – у минулому одним з найкращих в області.
Великий внесок у розвиток підприємства і села його перших керівників Трифона Петровича Гончаренка та Петра Петровича Мошкаренка. Зараз керує господарством – нині ПП «РоссияЮг» – Сергій Володимирович Паращенко, депутат обласної ради. Сільський голова – Ольга Рибак. Вона й відкрила урочистітсть. Почесний гість, депутат обласної ради, президент Асоціації болгар України Антон Іванович Кіссе від імені голови обласної ради Миколи Пундика щиро привітав з ювілеєм і вручив почесні грамоти облради колишньому директорові Кам’янської школи Клавдії Михайлівні Іваненко та механізаторові, ветеранові праці Михайлу Діонисовичу Райляну. Від себе особисто Антон Іванович подарував дитячому садку музичний центр. Почесні грамоти районної ради вручив ветеранам сільськогосподарського виробництва голова районної ради Іван Бузіян. Він високо оцінив активну діяльність у розвиткові громади і успіх в благоустрої сільського голови Ольги Степанівни Рибак. Завдяки її цілеспрямованості розв’язано дуже складну проблему забезпечення 70 відсотків жителів Кам’янського водою. Голова райради вручив їй Пам'ятний адрес. А подарунком райдержадміністрації та райради школі став телевізор. Привітавши всіх з ювілеєм і вручивши численні подарунки ветеранам господарства, С.В. Паращенко обіцяв сприяти тому, щоб Кам’янське стало найкращим селом у Бессарабії.
Татарбунарський район
З вдячністю – про листонош
Районна газета «Татарбунарский вестник» – одне з найдавніших у регіоні видань. Їй 65 років. Заслуга у стабільному авторитеті видання серед своїх читачів не тільки творчого колективу і досвідченого талановитого керівника Світлани Окорокової, але й працівників пошти.
Це вони розповсюджують газету, доносять вчасно передплатникам, яких сьогодні у «Татарбунарского вестника» понад 3650. Грамотами і подарунками редакції були відзначені відділки зв'язку тих населених пунктів, де районну газету читає кожен 810 житель, – Безім’янки, Лимана, Білолісся, Татарбунар. Заохочувальними призами стали розіграні редакцією у лотерею безкоштовні передплати на рік і півроку.
Активно беруть участь листоноші району і у передплатній кампанії на обласну газету «Одеські вісті». Уже багато років вони лідирують, випереджаючи своїх сусідів – арцизьких і тарутинських працівників поштової служби за чисельністю передплатників на наше видання. Редакція «Одеських вістей» дякує керівникам цехів обслуговування споживачів Людмилі Вітрогон, Олені Недялковій, Євдокії Берлі, невтомним листоношам за реальну допомогу у розповсюдженні газети і своєчасну її доставку читачам. І сподівається на таку ж тісну співдружність у новій передплатній кампанії на 2012 рік.
Болградський район
Собачі бої – на танцмайданчику
Як відомо, собачі бої в Україні заборонено з березня 2006 року. Проте у селі Залізничному все ж знайшлися люди, які вирішили нажитися на тваринах.
Під час розслідування було встановлено, що двоє безробітних нічого кращого не придумали, як організувати тоталізатор безпосередньо на танцмайданчику, за місцевим Будинком культури. Під час жорстокого атракціону вони нацьковували середньоазіатську вівчарку на сторожового пса місцевих чабанів. У результаті сутички обидві тварини одержали велику кількість поранень. Співробітники міліції затримали заповзятливих безробітних і порушили щодо них кримінальну справу за ч. 2. ст. 299 КК (жорстоке поводження з тваринами у присутності малолітніх). А Болградський районний суд, урахувавши пом'якшувальні обставини, присудив їх до штрафу на суму по 1,5 тисячі гривень кожного.
Максимальне ж покарання за цією статтею – до двох років позбавлення волі.
Миколаївський район
Чотири тонни сіна з'їв вогонь
Цими днями у селі Левадівці сталося загоряння сіна. Рятувальники прибули на місце пригоди і загасили вогонь, не допустивши його поширення на будівлю, розташовану поруч. Але пожежа «встигла» знищити 4 тонни кормів.
Як повідомляє Центр зв'язків з громадськістю ГУ МНС України в Одеській області, загоряння сталося у приватному господарстві 26річного тимчасово непрацюючого чоловіка. Задимлення помітила сусідка і зателефонувала до служби «101». Причина його виникнення – необережне поводження з вогнем невстановленою особою. Загиблих і потерпілих немає.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |