![]() |
|
![]() |
![]() |
Білгород-Дністровський
Від побратимства до партнерства
Під такою назвою пройшов перший економічний форум ділових кіл міст-побратимів Старогарда-Гданського (Польща) та Білгорода-Дністровського. Триденний діалог організований за ініціативи Білгород-Дністровського міського голови Ігоря Нановського та президента міста Старогарда-Гданського Едмунда Стаховича.
Під час роботи був презентований економічний та інвестиційний потенціал міст, обговорені напрями співпраці господарських суб'єктів малого та середнього бізнесу. З делегацією польських бізнесменів обговорені питання виробництва та реалізації кухонних, офісних, дачних меблів, інших виробів з дерева, зокрема, віконних рам, а також сучасних вентиляційних систем, хлібопекарської та сільськогосподарської продукції, ліків та препаратів.
Учасники форуму зустрілися з керівництвом Одеської регіональної Торговельнопромислової палати. Для продовження діалогу стосовно розвитку соціальноекономічної сфери двох міст польській стороні потрібна вичерпна інформація, розуміння специфіки провадження зовнішньоекономічної діяльності із урахуванням правового поля України, гарантія підтримки та захисту бізнесу. У Польщі цими питаннями займаються торговельнопромислові палати. Саме тому польські підприємці вдячні за розуміння та ділову розмову з подібною структурою в нашому регіоні.
Під час зустрічі президент міста СтарогардаГданського відзначив, що економічний форум продемонстрував взаємну волю підприємців двох містпобратимів до співпраці з одержанням конкретного економічного ефекту.
Одеса
Почесна відзнака від командувача
У Феодосії відбулася третя щорічна конференція Всеукраїнської спілки письменників-мариністів. У ній взяли участь делегати майже з усіх областей нашої країни. Від Одеси прибули не лише члени спілки мариністів. У роботі конференції взяла участь делегація Асоціації ветеранів-підводників. Приїхали і гості з Російської Федерації.
Зі звітною доповіддю виступив голова ВУСПМ Віктор Михайлов. Він, зокрема, відзначив успіхи мариністів Одеси: українського поета Дмитра Шупти, перекладачів Андрія Євси, Анатолія Яні, які переклали англійською та російською мовами поему Дмитра Шупти про командира підводного човна Семена Коваленка. Роботі цього творчого колективу голова ВУСПМ дав високу оцінку. На підтвердження сказаного цим трьом письменникам представник Міністерства оборони вручив Почесну відзнаку командувача ВійськовоМорських сил. Були нагороджені Грамотою та Дипломом книжки одеситів Петра Іванова та Ігора Алексєєва.
Схвальні слова прозвучали на адресу Олександра Калініченка – голови Одеської обласної організації спілки мариністів імені І.П. Гайдаєнка, Євгенія Лівшиця – керівника Асоціації ветеранівпідводників Одеси, Валерія Шерстобитова – дослідника сторінок минувшини Причорномор’я.
Ананьївський район
З теплом не забарилися
У школах, дитсадках та лікарнях опалювальний сезон розпочався вчасно.
Задля цього, як повідомив начальник відділу освіти райдержадміністрації Михайло Колойденко, школи і дитсадки були заздалегідь підготовлені до роботи в осінньозимовий період, отримано всі дозволи на експлуатацію котелень. Проблемний об’єкт – лише НВК «ЗОШДНЗ № 5» с. Ананьїв ІІІ – потрібно замінити газовий лічильник. Вже подана заявка на його придбання. А поки що школа опалюється старими запасами дров та вугілля. Головний лікар району Анатолій Койчев розповів, що всі відділення лікарні також опалюються. Забезпечені твердим паливом і сільські заклади медицини.
Котовськ
Комісія працює ефективно
Санітарна комісія міськвиконкому щочетверга здійснює розгляд звертань громадян з питань добросусідства, санітарії, забудови та благоустрою.
Так, цими днями було розглянуто з виїздом на місця 9 звертань. Серед них найбільше питань стосувалось земельної проблеми, зокрема, благоустрою прилеглих територій. На кожного власника будівельних матеріалів, що зберігаються без дозволу на подібних територіях, накладено штраф у розмірі 340 гривень. В разі невивезення їх буде відібрано відповідними службами, а власнику доведеться сплатити чималі кошти за навантаження, перевезення та зберігання.
До складу комісії входять посадові особи управління комунального господарства та будівництва міської ради, управління архітектури та земельних відносин, райсанепідстанції, міськрайвідділу міліції. За потреби до комісії залучаються фахівці екологічної інспекції, ветеринарної служби тощо.
Кодимський район
Зосередили увагу на юридичній складовій
Нарада керівників місцевого самоврядування під головуванням голови районної ради Валерія Маньковського була скликана з метою поповнення юридичних знань.
Акцентувалася увага на особливостях державної реєстрації актів цивільного стану громадян, легалізації об’єднань громадян. Наголошувалося на необхідності усунення недоліків, які було виявлено під час перевірки місцевих громадських організацій, зокрема, відсутність у них реєстраційних справ.
У нараді взяв участь голова райдержадміністрації Святослав Огінський. Він зупинився на пріоритетних напрямах розбудови населених пунктів і вагомій ролі в цій справі керівників громад. Основною складовою він назвав наповнення бюджетів всіх рівнів, ефективне та раціональне використання коштів. Формування бюджету на сьогодні є ключовим завданням, а громадські слухання, які мають бути проведені у кожному населеному пункті, допоможуть визначитися з пріоритетними витратами накопичених коштів.
Красноокнянський район
Іменні стипендії від народного депутата
Народний депутат України Леонід Клімов започаткував присудження іменних стипендій талановитим красноокнянським школярам. Першими стипендіатами стали найкращі учні музичної школи, учасники і лауреати обласних конкурсів Пилип Ревенко і Аріна Цеховська.
Голова райдержадміністрації Микола Лемищук, виконуючи почесну місію, вручив юним музикантам заслужені грошові винагороди і зазначив, що іменна стипендія – це адресна підтримка юних талантів та створення додаткових можливостей для розвитку особистостей.
Також Леонід Михайлович виділив 10 тисяч гривень для обладнання одного з класів Красноокнянського НВК «ЗОШ ІІІІ ступенівгімназія» мультимедійними засобами навчання.
Рені
Творчість з пелюшок
У цьому навчальному році Центр дитячої та юнацької творчості набрав уже три групи раннього розвитку дітей.
За словами директора ЦДЮТ Антоніни Асаржи, нововведення користується попитом, оскільки педагоги професійно розвивають творчі здібності малят, готують їх до школи.
Усього ЦДЮТ відвідують 330 дітей, які із задоволенням займаються в 14ти гуртках. Крім традиційних груп, де вивчається декоративноприкладна творчість, активно розвивається художньоестетичний напрям. Крім цього, у Центрі працюють гуртки «Лідер», «Рівний – рівному» та молодіжна агітбригада. Педагогічний колектив Центру невеликий, однак тут працюють справжні ентузіасти своєї справи. Їхні вихованці успішно виступають на районних, регіональних та обласних конкурсах.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Трохліб, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, Л. Кузьменко, А. Бондарева
Герб і прапор як символи історії та сьогодення
Символіка Балти – герб і прапор – вперше були представлені під час 247ї річниці з дня народження міста. Вони засвідчили, що Балта має свої традиції, юридичний статус та місцеве самоврядування. У внутрішній частині герба відображені символи достатку та мудрості, багатства та примирення. А над щитом височіє срібна корона гідності на спомин про надання Балті (Юзефграду) Магдебурзького права 1 вересня 1776 року та належності герба до геральдичного загалу міст України.
Як розповів міський голова Сергій Мазур, символіка прапора теж відповідає історії Балти. Зокрема, червоний – це колір цегли, з якої споруджувалися будівлі в місті. Деякі з них збереглися й посьогодні та внесені до переліку пам’яток містобудування й архітектури краю. Всі три кольори прапора (крім червоного – ще білий та синій) символізують мужність і відвагу, чистоту і вірність у прагненні до здійснення сподівань жителів Балти.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей»
Чарівний світ для малят
Чи вірите ви у казки? На жаль, з плином років вони втрачають свою привабливість. Людина дорослішає та перестає вірити у дива. З часом ми, так би мовити, тверезіше дивимося на речі.
Але казка поруч, і в ній справді мешкають добрі феї, богатирі та чарівні гноми. Пересвідчитися в цьому тепер можуть усі мешканці Біляївки, завітавши до затишного дитячого кафе «Казка». Мовби за помахом чарівної палички воно було відкрите напередодні Дня міста. Такий подарунок городянам зробили не чарівниці – феї, а дві симпатичні жіночки: Світлана Скрипник та Віталія Макарова.
– Дозвілля малечі у нашому місті ще не досить організоване. Для дорослих функціонують бари, кафе, ресторани, але наймолодші мешканці теж мають право на власний заклад, де все буде організовано за їх уподобаннями, – діляться думками господині.
Маючи власних дітей, Світлана та Віталія знають, як порадувати малечу, чим її здивувати. Їм близький дитячий світ. Можливо, саме тому в день відкриття відвідувачі зовсім не квапилися полишити цей затишний заклад. Ласували солодощами та раділи подарункам.
А організувати усю цю красу молодим мамам допомогло подружжя Богаченків. Саме Тамарі Анатоліївні належить ідея створення такого куточка для дітей. Вона та її чоловік М.С. Богаченко усіляко сприяли господиням, аби кафе якомога раніше розпочало свою роботу. А самому Михайлові Сергійовичу було доручено перерізати червону стрічку на відкритті закладу.
Завітавши до «Казки», маленькі відвідувачі та їхні батьки мають змогу порозкошувати стравами домашньої кухні, переглянути улюблений мультфільм або дитячу кінострічку, знайти нових товаришів, відсвяткувати День народження та просто гарно відпочити і розважитися.
Тож дива існують – варто лише у них повірити!
Інна КОБЗАР, м. Біляївка
Пісня, що лікує
З нагоди святкування Покрова Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва в Одесі у Військовомедичному клінічному центрі Південного регіону відбувся концерт.
Його було організовано за сприяння керівництва медичного закладу та активістів благодійного православного центру допомоги онкохворим дітям та дітямінвалідам, а привітати пацієнтів того дня завітали муніципальний хор при гарнізонному Будинку офіцерів «Бойові подруги» та вихованці вокальної студії «Чарівний дощ».
Як наголосив виконувач обов’язків заступника начальника центру з виховної роботи Сергій Поліщук, подібні культурні заходи проводяться з регулярною періодичністю та вже набули системного характеру.
– Ми добре розуміємо, що, крім надання хворим кваліфікованої медичної допомоги, важливим залишається і те, аби людина мала добрий настрій та відчувала турботу про себе. І в цьому сенсі саме музика, пісня є тим додатковим чинником, що лікує, підбадьорює та допомагає щонайшвидше одужати, – підкреслив він.
Щодо репертуару, який було запропоновано артистами, то він був жанрово різноманітним. Присутні мали змогу почути як пісні, присвячені фронтовій тематиці, так і побачити інші різнопланові естрадні та академічні номери.
В’ячеслав ДІОРДІЄВ, м. Одеса
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |