![]() |
|
![]() |
![]() |
Постійна комісія з питань екології буде ініціювати перед головою Одеської облради Миколою Пундиком питання щодо винесення на найближчу сесію Регіональної програми збереження та відродження водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману.
Термін дії даної програми – 5 років, ціна питання – 27,3 млн гривень. Список пропонованих заходів досить великий: від «паспортизаціїінвентаризації» до розчищення русла річки, боротьби зі звалищами, створення національноприродного парку «Куяльницький» та «Ветландпарку» водноболотних угідь.
Безпосереднім розробником програми стало Одеське виробниче управління з водного господарства. У принципі, програма розроблялася вже давно, у первісному варіанті вона була розрахована на 2011 – 2015 роки. Однак внаслідок різних причин її ухвалення затяглося. Враховуючи важливість теми і те, якого скандального відтінку почала останнім часом набувати ситуація навколо Куяльницького лиману, не дивно, що депутати вирішили поспішити з її розглядом.
Засідання комісії з екології проходило безпосередньо після спільного засідання постійних комісій облради. Там думки присутніх розділилися: одні пропонували терміново виносити питання на сесію, другі – знову обговорити та доопрацювати. Однак депутат Сергій Степаненко (ректор Одеського державного екологічного університету) нагадав, що програма вже пройшла численні виправлення та узгодження, а в червні поточного року обговорювалася на засіданні Басейнової ради Куяльника, до складу якої входить велика кількість громадських організацій. То ж затягувати з подальшим ухваленням програми немає сенсу.
Деяку смуту в рядах присутніх посіяла заява депутата В'ячеслава Страшиліна. Запропоновану програму він розкритикував і заявив, що за два мільйони гривень на рік і сам забезпечить наповнення Куяльника водою (з підземних джерел, за допомогою чотирьох свердловин, насоси яких будуть працювати на енергії сонця та вітру). Втім, вченийеколог Степаненко одразу заявив, що ця пропозиція «зі сфери фантастики». Аргументи були ось які: немає жодних розрахунків щодо того, яка кількість води повинна бути щорічно піднята і яка кількість електроенергії для цього буде потрібна, невідомо чи достатньо для цього наявних запасів підземних вод, і взагалі – використовувати воду із свердловин з такою метою заборонено законодавством.
Після бурхливої, але нетривалої дискусії слово взяв запрошений на засідання Микола Тіндюк – перший заступник голови обласної ради.
– Я не маю права нав'язувати свою думку, але вважаю розумним внести цей проект на найближчу сесію – нехай і в стисліші, ніж звичайно, терміни, – відзначив Микола Андрійович. – Документ пройшов розгляд у фінансовому управлінні облдержадміністрації та інших структурах, є відповідний висновок нашого екологічного університету щодо якості програми. Гадаю, цього цілком достатньо, щоб питання було винесене на сесію. Це буде підтвердженням реальних кроків влади щодо виправлення ситуації, дасть можливість передбачити кошти в бюджеті 2012 року та приступити до порятунку Куяльника. Якщо будуть потрібні уточнення, то цілком логічно у подальшому розглядати програму раз на рік або півроку та вносити необхідні корективи.
Що ж, тепер слово за головою обласної ради та депутатським корпусом.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |