![]() |
|
![]() |
![]() |
Вважаєте, що нашу Одесу перенасичують всілякі «біг-морди» з нав’язливою рекламою бозна-чого та гаслами владної вертикалі? А міські чиновники думають по-іншому, відтак невдовзі рекламних конструкцій суттєво додасться. Справа в тім, що, незважаючи на протести частини депутатів, у четвер під час чергового засідання виконкому підтримано пропозицію про встановлення 195 додаткових таких конструкцій та сіті-лайтів. Половина з них «прикрасить» центр міста.
За словами начальника управління реклами міськради Лілії Рогачко, ціла низка фірм звернулася за дозволом на розташування рекламних носіїв. Олексій Костусєв зазначив, що рекламні конструкції в місті не відповідають сучасним стандартам. На репліку із залу про те, що реклама в Одесі монополізована, мер (а він, нагадаємо, багато років очолював Антимонопольний комітет і мав би захищати здорову конкуренцію у будь-якій сфері) сказав: у цій галузі повинно працювати всього кілька, але великих рекламних компаній.
Як відомо, наступного року в Україні має відбутися перепис населення, другий за роки незалежності. Начальник управління статистики в Одеській області Тетяна Стоянова зазначила, що в рамках перепису фіксуватиметься не лише народжуваність та смертність, а й міграція населення. Сьогодні ж населення Одеси складає один мільйон чотири тисячі осіб — на 5 тисяч менше, ніж на початку року, тобто є шанси втратити статус міста-мільйонника. Зменшення кількості одеситів Тетяна Стоянова пов’язує з міграцією. Утім, уперше за кілька років в Одесі зафіксовано позитивний приріст населення: у вересні народилося на 100 осіб більше, ніж померло.
На це повідомлення міський голова Олексій Костусєв гордо відзначив: «Працюємо!»
На засіданні підтримано рішення про подорожчання проїзду у трамваях та тролейбусах з 1 грн 25 коп. до 1 грн 50 коп., поїздка на фунікулері коштуватиме відтепер 2 грн.
Директор КП «Міськелектротранспорт» Дмитро Полунін зазначив, що таке незначне, за його словами, підняття ціни лише частково зніме напруження у сфері електротранспорту — для покриття усіх витрат потрібно було б підняти вартість проїзду до п’яти гривень. Підприємство досі виплачує кредит, узятий на купівлю нових тролейбусів у 2009 році. За відсотками погашено цьогоріч 15 млн грн, і лише 900 тис. грн — із тіла кредиту за рахунок власних коштів підприємства.
Появиться в Одесі новий храм. Звісно ж, Московського патріархату. Виконком погодився виділити Одеській єпархії ділянку розміром 0,4 га за адресою Новощепний ряд, 27 (район «Привозу»), для будівництва храму Всіх святих. Ухвалюючи таке рішення виконком орієнтувався на формулярні списки 1875 року, за якими на цьому місці був такий храм. Загальна площа майбутньої церкви — тисяча квадратних метрів. Верхівка хреста здійматиметься на 30 метрів над землею. На виділеній території церква також має провести благоустрій: вимостити доріжки, засіяти газони, встановити лавки, ліхтарі, урни та облаштувати дитячий майданчик.
Ще одне підтримане питання — містобудівне обґрунтування для розташування перевалочних комплексів зерна поблизу причалів № 1 і № 42 в Одеському порту (район Андросівського молу та вул. Миколи Гефта). З боку причалу № 42 має бути збудований перевалочний комплекс з двома ділянками — на 1435 контейнерів і 250 рефрижераторів; з боку причалу № 1 — перевалочний комплекс з можливостями перевалки зернових вантажів до 2 млн тонн на рік і з силосними складами на 680 тис. тонн. Проектна документація буде дійсна до 2016 року. Таке-собі розвантаження центральної частини міста...
До комунальної власності територіальної громади Одеси буде передано чимало будинків і гуртожитків, які перебували на балансі приватизованих підприємств і таких, що у стані банкрутства. Зокрема, затверджений акт прийому-передачі з державної до комунальної власності будинків за адресами: вул. Богдана Хмельницького, 13а; вул. Головна, 18; вул. Утьосова,13; гуртожитків — вул. Отамана Чепіги, 54; вул. Капітана Кузнецова, 112, тощо. Місту передані також технічні мережі цих об’єктів.
Визначився виконком і з нормами витрат на копіювання та друк документів, які надаватимуться за запитами в рамках закону «Про доступ до публічної інформації». Так, копіювання та друк документа формату А4 коштуватиме 68 коп. за сторінку, формату А3 — 1 грн 28 коп. Документи, що містять конфіденційну інформацію, яку при копіюванні доведеться виділяти окремо, коштуватимуть 4 грн. 14 коп. Відсутність цих розцінок називали основною причиною затримки доступу до інформації. Тепер одесити не безкоштовно, але мають вільно й оперативно користуватися своїм правом на доступ до інформації.
Під час брифінгу журналісти поставили Олексію Костусєву «незручне» питання щодо виділення в користування «дачникам» півгектара землі на схилах у Відраді.
— Якщо у рішення про передачу ділянок вкралася якась помилка, то ми її виправимо, — знайшовся міський голова. — Але ж ми працюємо. У новому складі ми провели вже 12 сесій, на яких розглянули близько 400 питань. Нічого дивного у тому, що ми могли помилитися.
Ця «помилка» за поверховими підрахунками (зважаючи на вартість землі на схилах, які на словах так активно захищала нинішня владна команда до виборів) «тягне» десь на п’ять мільйонів доларів. І цю «помилку» чомусь, не побачили ні ті депутати, які голосували за такий щедрий дарунок п’ятьом, очевидно підставним, особам, ні прокуратура, поки до неї не привернули уваги журналісти, проводячи розслідування можливих зв’язків новоявлених дачників з оточенням мера і ним особисто. На уточнююче запитання щодо тих зв’язків Олексій Костусєв промовчав.
Натомість розповів, що планує повернутися до реставрації фасадів і на ці потреби мріє витратити 700 млн грн. Олексій Костусєв запевнив, що до кінця року буде відремонтовано 20 фасадів, причому будинки не просто пофарбують, а й проведуть ремонтні роботи, замінять дахи і стічні конструкції. На це планується витратити 90 млн грн.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |