![]() |
|
![]() |
![]() |
Запитай хоч тисячу водіїв, чи задоволені вони дорогами району? Відповідь у всіх буде однаковою: «Вкрай незадоволені». Заради справедливості варто сказати: кермуючі автами тут невибагливі, навпаки – терплячі. Розказують, на шляхах є такі ділянки, що хоч вгору злітай. Тож навіть зазнавши втрат пального, краще оминути горедорогу.
На сьогодні проблема номер один у районі – капітальний ремонт доріг комунальної та державної власності. Це визнає й керівництво району, адже років із п’ятнадцять шляхи не ремонтувалися.
– Востаннє був ремонт наших доріг у 19961997 роках, – пригадує заступник голови районної ради Віктор Гайдай. – Нині автошляхи вкрай зношені, і їх треба вже не ремонтувати, а просто відроджувати.
Для району важливе значення має 30кілометровий відтинок шляху Ширяєве – Затишшя, що сполучає із Котовським, Красноокнянським, Фрунзівським районами. Навантаження на дорогу припадає велике. Образно висловлюючись, за роки її експлуатації тут вже каменя на камені не залишилося. Дійшло до того, що водії відмовляються від маршрутів; по шляху їхати неможливо, та й об’їхати його немає де.
Цікаво висловився шестирічний Іванко, який їхав із дідусем у авто. Так трясло, що сказав: «Колобок би тут спіткнувся і не зумів би втекти від лисиці та вовка...».
Траса Одеса – Іванівка – Ананьїв – Піщана – Жовтень – Михайлопіль більше знана в окрузі як Старобалтівська дорога. Вона з’єднує багато населених пунктів кількох районів області. До речі, популярна серед водіїв і дуже потрібна для сільського пасажира. Так от, 14 кілометрів її проходить по Ширяївському району. Тут навіть є автобусний рейс Ширяєве – Жовтень – Одеса. Та він наразі для водіїв неекономний, бо через несправність дороги по ній не їдуть, а оминають село і виїжджають на трасу Одеса – Київ.
Не в кращому стані, на жаль, і автошлях Котовськ – Долинське – Мар’янівка – Олександрівка – Маринівка, десять кілометрів якого пролягає селами Ширяївського району. Дороги загальнодержавного користування, вони сполучають ширяївців із їхніми сусідами і мають важливе значення. Вже котрий рік тут чекають на державну допомогу в ремонті цих шляхів. Нині ж досвідчені місцеві водії шукають альтернативу поритим ямами і понівеченим вибоїнами трасам – об’їзні ґрунтові шляхи. Грейдеровані та добре накатані, вони справді мають вигляд кращий, аніж колись забетоновані їхні сестри.
Оновлення очікують і дороги комунальної власності. За браком коштів не ремонтуються шляхи райцентру, більшість із яких цього потребують. Навіть ямковий ремонт зробити не можна, бо за відсутністю фінансування не працює асфальтовий завод. Відчувають тиск безгрошів’я й місцеві автодорівці, тому й не мають належного об’єму робіт. Але не втрачають надії, сподіваються, що настануть кращі часи і їм буде до чого застосувати свої професійні навички.
І все ж крапля меду ширяївцям перепала. Минулого та цього року на ремонт комунальних шляхів використано з держбюджету 6 мільйонів 850 тисяч. Вони освоєні на капремонт частини доріг у кожній сільській раді, окрім Олександрівської. Як розповів Віктор Гайдай, 2010 року були здійснені ремонти доріг у Миколаївській, Новоандріївській, Червонокутській, Старомаяківській, Вікторівській сільських та Ширяївській селищній радах. В інших сільських радах – цього року. Загалом відремонтовано 5,7 кілометра доріг. Пішов назустріч жителям села Орджонікідзе депутат обласної ради Ігор Учитель і власним коштом побудував 1,7 кілометра дороги з твердим покриттям до школи. Жителі йому дуже вдячні, адже тепер у будьяку погоду можна під’їхати до навчального закладу безперешкодно.
Добротно відремонтовані частини кількох вулиць селища, зокрема Космонавтів, Спортивної, Калініна та Шевченка. Проїхалися ними з першим заступником голови районної державної адміністрації Василем Ткачем та заступником голови районної ради Віктором Гайдаєм.
– По вулиці Космонавтів шляховики проклали 830 метрів. Зпоміж інших селищних доріг це найбільший відтинок. Тут приємно проїхатися, – зауважив Василь Анатолійович.
Що казати: комфортно і зручно. Жителі району мріють мати скрізь такі дороги.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |