![]() |
|
![]() |
![]() |
Думку буде враховано
У Саратському районі провадиться активна робота щодо реалізації ініціативи голови обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука «Народний бюджет». На збори громад практично у кожному населеному пункті приходить від ста до трьохсот громадян.
Більшість сільських громад обговорення провели. У листопаді завершується обговорення бюджетних питань у селах Забари, Долинка, Ярославка, Плахтіївка, Ройлянка. Як і повсюдно, ці громади висувають своїх делегатів для захисту бюджетних пропозицій уже на рівні району. У цілому, як повідомив голова Саратської районної ради Віктор Чемерис, більшість місцевих громад визначила чотири головні напрями. Головним чином, йдеться про постачання жителів якісною питною водою. Важливе місце у шкалі пріоритетів посідають капремонти і облаштованість об'єктів соціальної сфери, також ремонт доріг, відновлення освітлення у населених пунктах.
Саме ці питання, як найактуальніші, визначено під час обговорення на зборах у селі Кулевчі. Основними темами для формування місцевих бюджетів наступного року названо капітальний ремонт п'яти кілометрів сільської водопостачальної мережі, заміна вікон і дверей у дитячому садку та школі. Хоча у Кулевчі є багато й інших проблем: ремонт доріг і облаштування вуличного освітлення, ремонт Будинку культури, відкриття пункту швидкої допомоги. Від місцевої громади на районні збори з питань формування місцевих бюджетів обрано шістьох делегатів.
Тетяна ГУРІЧЕВА, власкор «Одеських вістей», Саратський район
Вирішуємо всією громадою
На зустрічі керівництва Балтського району з сільськими головами, депутатами всіх рівнів, яка відбулася минулого тижня, основним питанням стало обговорення програми «Народний бюджет». Після цього депутат Одеської обласної ради Сергій Іванніков, якого призначено куратором Балтського району, дав відповіді на запитання власного кореспондента газети «Одеські вісті».
– Сергію Івановичу, охарактеризуйте, будь ласка, особливості бюджетного процесу.
– Як відомо, формування бюджету може відбуватися за трьома напрямами. Перший – зверху донизу, що є однією з корумпованих форм, другий – за змішаною системою, яка є більш прозорою. І третій – знизу вгору, сформований народом, тобто народний бюджет. Адже люди самі на зборах пропонують, приймають і контролюють його виконання.
Втілення в життя проекту «Народний бюджет» має відбуватися у два етапи. Перший припадає на 2011 рік. До нього входить опитування і проведення загальних зборів у селах, мікрорайонах міст, обрання делегатів на загальні міські збори, загальні збори району і на народні збори області та сесії обласної ради, де і буде сформовано план соціальноекономічного розвитку області, прийняття «Народного бюджету» та виділення необхідних коштів. Другий етап охоплює 2012 рік і передбачає народний контроль за виконанням даного бюджету та введення об’єктів в експлуатацію.
– Яка відводиться роль органам місцевого самоврядування на даному етапі?
– На них покладено відповідальність за проведення заходів з формування «Народного бюджету». Насамперед від голів сільських та міських рад, депутатів всіх рівнів, голів первинних організацій, активістів залежить розуміння людьми значення даного проекту. А вже потім і визначення нагальних питань. У Балтському районі вже розпочала роботу агітаційна група.
– Чи визначився район з пріоритетними напрямами, які хотів би втілити в життя найближчим часом?
– Так, до проекту включено два вагомі об’єкти соціального значення. Це завершення будівництва 32квартирного будинку для медичних працівників та будівництво спортивнооздоровчого комплексу. Роком реформування системи охорони здоров’я оголошено 2012й. Це означає, що у районі треба створити належні умови для якісного лікування. Сьогодні послугами балтського лікарняного комплексу користуються як балтяни, так і жителі інших районів. Наприклад, лише з Савранського району цього року прийнято понад 200 чоловік, які пройшли тут лікування. Тож добудова призначеного для лікарів будинку є першочерговою.
Ще одним питанням сьогодення для балтян є спорудження спортивнооздоровчого комплексу. Однією з причин є той факт, що будівля, в якій базувалася спортивна школа, повернена монастирю. Та й сучасний розвиток спорту у районі вимагає нового підходу. Тобто має бути сучасна спортивна зала, басейн, тренажери, все необхідне обладнання. Тоді балтські спортсмени – гордість району, матимуть всі умови для підготовки. Крім того, спортивнооздоровчий комплекс зможуть відвідувати і люди з обмеженими можливостями. Тому так важливо об’єднати зусилля всіх бюджетів для побудови соціально значущих об’єктів.
– Сергію Івановичу, програма «Народний бюджет» ставить за мету чітке формування, відповідальність та прозорість…
– Саме так. Настав час спитати, що зроблено, як реалізовано кошти. І все потрібно робити прозоро, під контролем людей. Має бути розуміння, виконання та порядок. На часі – будівництво нових об’єктів. Сьогодні треба провести анкетування жителів кожного населеного пункту, обговорити пропозиції та зауваження громади, адресний розподіл коштів та діяти прозоро. Тільки тоді буде забезпечено успішний розвиток громад.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Балтський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |