![]() |
|
![]() |
![]() |
Справа щодо долі пам’ятника останньому кошовому отаману Запорізької Січі Петрові Калнишевському, яка слухається у Приморському райсуді Одеси, набула несподіваного повороту. Представник відповідача — Одеської міськради — надав «свіжіше» рішення цього органу самоврядування, датоване 19 жовтня 2011 року, яке начебто «доповнює» рішення від 14 лютого 2011-го, яке оскаржує «Чорноморське гайдамацьке з’єднання».
Як повідомляє інтернет-газета «Погляд з Одеси», із доданого (за клопотанням відповідача) до справи рішення міськради «Про внесення змін, доповнень і уточнень у рішення Одеської міськради від 28.02.2011 р. №399-VI «Про скасування рішення Одеської міськради від 10.07.2008 р. №2926-V «Про узгодження місця розташування пам’ятника місцевого значення кошовому отаману П. І. Калнишевському» випливає, що 28 лютого міськрада не тільки скасувала погодження ділянки землі для пам’ятника, а й доручила кільком міськрадівським структурам знайти в Одесі нове місце для спорудження цього пам’ятника.
«Управлінню з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міськради разом з управлінням архітектури та містобудування й інспекцією з благоустрою міста підготувати пропозиції щодо розташування пам’ятника кошовому отаману П. І. Калнишевському на території м. Одеси», — йдеться у п. 3 рішення міськради від 19 жовтня 2011 р.
Як зауважив у коментарі інтернет-газеті отаман «Чорноморського гайдамацького з’єднання» (яке виступає позивачем у справі) Сергій Гуцалюк, «доповнюючи і переінакшуючи» рішення, що оскаржується, Одеська міськрада, позадкувала, але, водночас, намагається «замилити очі й відкласти справу у довгу шухляду».
На засіданні виступив свідок та «ідейний натхненник» скандального рішення — секретар фракції Партії регіонів у міськраді Олексій Косьмін. Він намагався переконати суд у тому, що перше рішення міськради від 10.07.2008 р. №2926-V «Про узгодження місця розташування пам’ятника місцевого значення кошовому отаману П. І. Калнишевському» було прийняте з численними порушеннями, тож, мовляв, його скасування новим складом міськради 28 лютого — цілком логічне.
А ще Олексієві Косьміну не подобається ескіз пам’ятника, де він вгледів додаткові аргументи на користь відмови від його спорудження.
Позивач Сергій Гуцалюк засумнівався в доказах Косьміна, задавши риторичне питання: «чому він не протестував проти цього рішення в момент його прийняття 10 липня 2008 р.», адже, як відомо, Косьмін і тоді був депутатом Одеської міськради.
Позивач виступив також з клопотанням про залучення до проведення історичної експертизи фахівців з історії Одеси та України — науковців історичного факультету ОНУ ім. І. І. Мечникова. Сергій Гуцалюк упевнений, що крапку над «і» у питаннях значущості Петра Калнишевського як історичної постаті в долі Одеси повинні поставити професіонали, а не аматори, які не мають належної освіти, — депутати.
Суддя Приморського райсуду Людмила Домусчі зобов’язала відповідача надати стенограму засідання міськради від 28 лютого й обнародувати в газеті «Одесcкий вестник» інформацію про те, що міськрада судиться у цій справі. Наступне засідання заплановане на 17 листопада.
Нагадаємо, Одеська міськрада нинішнього скликання своїм рішенням від 28 лютого 2011 року скасувала рішення міськради попереднього скликання про узгодження ділянки землі під спорудження в Одесі пам’ятника Петрові Калнишевському на розі проспектів Шевченка та Гагаріна. Громадська організація «Чорноморське гайдамацьке об’єднання» вважає це скасування незаконним і за підтримки громадської ініціативи «Оновлення країни» Валентина Наливайченка позивається з міськрадою.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |