ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
05.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 123(4250) / Тираж: 18937

Одеса

Надходження: тенденція до збільшення

За даними прес-служби Державної податкової адміністрації в Одеській області, за січень-вересень поточного року до зведеного бюджету мобілізовано майже 7 мільярдів гривень. Це на 1,1 мільярда (тобто на 20 відсотків) більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Понад 35 відсотків від загальної суми надходжень по регіону, або 2,4 мільярда гривень, забезпечено значними платниками податків.

Відзнято документальну стрічку

Телекомпанія «Останкіно» завершила в Одесі зйомки документального фільму про Валерія Ободзінського на замовлення Першого каналу (Росія).

У 60­х – 70­х роках минулого століття ім’я нашого земляка було серед найпопулярніших і найшанованіших естрадних співаків тодішнього СРСР. Початком його стрімкої професійної кар’єри стала робота солістом на теплоході «Адмирал Нахимов». Потім були Костромська і Донецька філармонії, оркестр Олега Лундстрема, вокально­інструментальний ансамбль «Верные друзья».

У зйомках стрічки про співака, іменна зірка якого розміщена у Москві на площі Зірок, документалістам надали допомогу адміністрація Одеської державної філармонії, ринку «Привоз», команда теплохода «Хаджибей».

В Одесі, на одному з будинків по вулиці Дворянській, де народився і жив Валерій Ободзінський, відкрито меморіальну дошку.

Запрошує світ мандрів, пригод і справжньої дружби

Учора в Одеському муніципальному музеї особистих колекцій імені Олександра Блещунова відкрито фотовиставку альпіністів «Вікно в інший світ».

В експозиції представлено понад шістдесят оригінальних робіт членів відомого альпклубу «Одеса». Це – неповторні гірські пейзажі та репортажні знімки, які розповідають про підкорення вершин. Їх автори – представники різних поколінь альпіністів міста, палко закохані в гори. Виставка, присвячена 75­річчю Одеської альпіністської школи, не випадково відкрилася саме у цьому музеї. Адже його засновник – Олександр Васильович Блещунов – стояв біля витоків альпклубу «Одеса», протягом багатьох наступних років очолюючи його.

Сюжетами для робіт, представлених на суд глядачів, послужили краєвиди Паміру, Кавказу та інших гірських систем світу, де одеські спортсмени – не гості, а давні і шановані підкорювачі складних маршрутів та гірських вершин.

Як відзначив організатор виставки, майстер спорту з альпінізму Павло Серенков, експозиція – це своєрідне вікно в інший світ: світ пригод, яскравих вражень, самовдосконалення і справжньої дружби.

Ширяївський район

Взято під контроль

Відбулися збори владних структур шести північних районів області, на яких йшлося про реалізацію програми «Народний бюджет». А потім перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Чегодар ознайомилася з найважливішими об’єктами соціальної сфери райцентру, що потребують капітального ремонту та відновлення.

Так, Наталія Анатоліївна побувала в навчально­виховному комплексі «Олімп» – «Загальноосвітня школа І­ІІІ ступенів­гімназія», найбільшому навчальному закладі району, де капітальний ремонт не провадився, мабуть, жодного разу. Кошти з цією метою, а також на сучасне обладнання буде закладено в обласний бюджет.

Потребує капітального ремонту й матеріально­технічна база районного Палацу культури. У місцевої влади є бажання реконструювати стадіон у селищі. Н. Чегодар, оглянувши об’єкти на місці, висловила свою думку щодо ремонтних робіт і складання кошторису на них. Реалізацію цих важливих для району питань облдержадміністрацією взято під контроль.

Овідіопольський район

Підмурівок відродження галузі

За традицією з кращого боку зарекомендовують себе сільгосппідприємства району на щорічних обласних виставках– аукціонах племінної худоби та птиці.

От у нинішньому році на п’ят­надцятому за ліком подібному заході дипломами першого ступеня у сфері молочного скотарства та цінними подарунками відзначено ТОВ « Авангард­Д» (директор Вікторія Добрянська) та СТОВ «Петродолинське» (директор Дмитро Матуляк). Селекційна і племінна робота в обох господарствах визнана зразковою.

Як підкреслив начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Анатолій Новаковський, ці сільгосппідприємства закладають надійний підмурівок для відродження тваринництва. В області реалізуються п’ять інвестиційних проектів щодо реконструкції комплексів загальним поголів’ям близько 120 тис. свиней. На підтримку сільського господарства у цьому році з обласного бюджету виділено 40 млн грн. На розвиток проблемної галузі – молочного скотарства – у наступному році планується виділити цілеспрямовано 30 млн грн.

Татарбунарський район

Ще одне новосілля

Рік тому райдержадміністрація рекомендувала сільським головам вжити додаткових заходів щодо збільшення коефіцієнта охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільним вихованнями у дитячих садках.

При формуванні бюджету приморської сільської ради депутати заклали 280 тис. грн, які пішли на відкриття третьої групи дитсадка – ремонт приміщень, придбання меблів тощо. У планах сільради – обладнати у дитсадку фізкультурно­музичну залу.

На думку завідувачки Євгенії Касьянової, реалізувати задумане вдалося завдяки взаєморозумінню між сільським головою, депутатами та батьками. Висловивши всім велику вдячність, вона особливо виділила депутата сільради Олександра Медведєва. Допомагали і батьки. Мама одного з торішніх вихованців садка, вчителька Оксана Чебаненко, у нових корпусах намалювала красиві панно.

Подарунком від райдержадміністрації став кухонний електропобутовий прилад. А настоятель Свято­Миколаївського храму у Приморському, депутат сільської ради отець Петро вручив ікону святого Миколи Чудотворця, щоб оберігала вона дітей, зміцнювала добробут закладу.

Котовськ

Єдиний в Україні

На Привокзальній площі міста відкрито пам’ятник залізничникові – представникові професії дуже шанованої і поширеної тут. Ця подія присвячена професійному святу – Дню залізничника.

Сам пам’ятник являє собою фігуру машиніста з «шарманкою», тобто традиційною сумкою з їжею. У його урочистому відкритті взяли участь начальник Одеської залізниці Микола Луханін і Котовський міський голова Анатолій Іванов. До речі, це єдиний в Україні пам’ятник залізничникові.

Білгород-Дністровський

Говорили про головне

Під час зустрічі з керівниками міських ЗМІ Білгород-Дністровський міський голова Ігор Нановський акцентував увагу на формуванні бюджету міста. У цьому зв’язку визначення пріоритетних об’єктів фінансування проходить шляхом народного обговорення.

Відповідаючи на запитання журналістів, міський голова докладно розповів про заходи щодо створення у Білгороді­Дністровському державного історико­архітектурного заповідника, про підсумки економічного форуму з підприємцями польського міста­побратима Старогарда­Гданьського. Крім того, Ігор Нановський докладно поінформував пресу про хід процесу газифікації у нинішньому році і про продовження її у наступному році, розповів про заходи щодо поліпшення водопостачання, санітарного стану та благоустрою, підсумки підготовки до опалювального сезону.

Іванівський район

Блакитне паливо прийде до Павлинки

Жителі цієї територіальної громади давно мріють про газ. Зав­дяки спіль­ним зусиллям голови райдержадмініс­трації, депутата Одеської обласної ради Н. Бянової, депутата обласної ра­ди В. Волкова, депутата районної ради Л. Тарнавського та за підтримки інших структур нарешті є всі підстави стверджувати, що справа зрушила з місця.

Свідченням цього стало зварювання першого стику труби майбутнього газопроводу в селі Нові Шомполи. Розпочато перший етап газифікації сіл Павлинської сільської ради. Урочисту мить разом з представниками громади та замовником робіт, – сільським головою Павлинки М. Боринським – розділили голова райдержадміністрації Н. Бянова, депутат Одеської обласної ради, керівник генпідрядної організації І. Єрьоменко та начальник управління експлуатації газового господарства Л. Тарнавський.

Вітаючи всіх із знаменною подією, І. Єрьоменко сказав:

– Проектна вартість складає 10 млн грн. На об’єкт вже завезено матеріалів на 500 тис. грн, провадяться зварювальні роботи. Газопровід забезпечить блакитним паливом 3 – 4 села, а з появою розвідної гілки з’явиться можливість газифікації сотень осель сільчан. Зрозуміло, що всіх цікавлять терміни виконання робіт. Сума досить велика, і жоден інвестор не зможе відразу вкласти такі кошти. Тому я, і як керівник генпідрядної організації, і як депутат обласної ради разом із В. Волковим та Н. Бяновою докладемо максимум зусиль, щоб до кінця наступного року справу завершити.

Савранський район

…І висловили невдоволення

Відбулась звітно-виборна конференція районної ради ветеранів війни та праці, в якій взяв участь голова районної ради Микола Бадюл.

Засідання урочисто відкрив хор «Мелодії життя» ветеранського клубу «Затишок» Державним гімном України та «Гімном пенсіонерів Саврані» місцевих авторів.

Голова ради Павло Зброжко прозвітував про діяльність ради протягом 2007 – 2011 років. Було відзначено чимало позитивних моментів у її роботі. Зокрема, йшлося про участь ветеранів у патріотичному вихованні молоді сукупно із загальноосвітніми та бібліотечними закладами. Самі ж делегати конференції висловили невдоволення підвищенням тарифів на проїзд та цін на медичне обслуговування, не завжди ветерани можуть цим скористатися тим, що для них за Законом має бути безкоштовним…

Конференція вирішила ряд організаційних питань. Головою районної ради ветеранів війни і праці одностайно обрано Павла Зброжка; його також делеговано на обласну ветеранську конференція.

Роздільна

Гортаючи незабутні сторінки історії

Чимало різноманітних заходів з нагоди 67-ї річниці визволення України від фашистських загарбників проведено останнім часом у школах міста.

Це – уроки пам’яті, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, відвідини місць, пов’язаних з визвольною місією радянських військ у 1944 році.

Старшокласники Роздільнянської загальноосвітньої школи № 4, наприклад, разом зі вчителем історії Валентиною Нагаєвою відвідали ра­йонний історико­краєзнавчий музей. Його директор Віра Шняга докладно розповіла юнакам і дівчатам про події, пов’язані з визволенням краю навесні 1944­го, подвиги як окремих солдатів і офіцерів, так і підрозділів та з’єднань, що брали участь у цих військових операціях.

Віра Миколаївна, а також свідок тих подій, історик Володимир Якович Буковинський відповіли на численні запитання учнів.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, О. ІВАНЕНКО, С. ОКОРОКОВА, С. ЛЕВИЦЬКА, Т. СТОРЧАК

Все про місцеве самоврядування

У виставковому залі Одеської національної наукової бібліотеки ім. М. Горького розгорнуто книжково­документну експозицію «Місцеве самоврядування: сучасний стан та перспективи», де широко представлена література, насамперед, з правознавства, що розкриває стан сучасної інституції місцевого самоврядування в Україні.

Увагу відвідувачів привертає науково­популярне видання «М. Конюх, А. Хрідочкін, Є. Шаго. Місцеве самоврядування: історія і сьогодення. – К., 2010.», в якому широко розкриваються особливості процесу становлення конституційно­правових засад місцевого самоврядування та аналізуються теоретичні аспекти їх реалізації.

Зацікавленість у молоді викликає збірник «Досвід місцевого самоврядування у посткомуністичних країнах Європи та роль молоді у його застосуванні в Україні. – К., 2005.». До нього увійшли матеріали, присвячені історії становлення та розвитку місцевого самоврядування в Україні та сусідніх країнах (Польщі, Росії, Білорусі), а також нормативна база з даної тематики.

Окремою ланкою представлено розділ, присвячений сьогоднішньому стану місцевого самоврядування та перспективам його розвитку. У працях досліджуються теоретичні та практичні проблеми законодавчого регулювання місцевого самоврядування як локальної конституційно­правової інституції, концептуальні проблеми правового статусу територіальних громад.

Людмила ХУДЕНКО,співпрацівниця відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ ім. М. Горького

За цифрами — добробут людей

В Ананьївському районі з обласного бюджету розвитку передбачено мільйон гривень на будівництво підвідного газопроводу до села Гандрабури, та селища Жеребкове. Така ж сума запланована на капітальний ремонт пам’ятки архітектури ХІХ століття, діючого приміщення НВК «ЗОШ І – ІІІ ст. № 1­гімназія» м. Ананьєва.

Ще 748 тис. грн виділено на капітальний ремонт приймального відділення Ананьївської ЦРЛ, 298 тис. грн – на капітальний ремонт Ананьївської загальноосвітньої школи­інтернату І – ІІІ ступенів, а 520 тис. грн – на капремонт будівель Ананьївського дитячого будинку­інтернату. 2,2 мільйона гривень витрачено на капітальний ремонт доріг в Ананьєві та Гандрабурах, 60 тисяч гривень – на розробку проекту ландшафтного заказника місцевого значення «Селіванівський» на території Ананьївської­Першої сільської ради.

З районного бюджету виділено понад 90 тисяч гривень на поточний ремонт шкільних класів та на оздоровлення 1300 дітей.

Діяльність закладів охорони здоров’я району спрямована на забезпечення якісної медичної допомоги населенню. Цьому сприятиме придбання автомобіля «швидкої допомоги», медикаментів для пільговиків, молочних сумішей для немовлят з малозабезпечених сімей.

Серед позитивних аспектів відсутність підприємств­банкрутів, збільшення обсягів промислового виробництва на 5,2 млн грн, освоєння 7 млн грн інвестицій.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Ананьївський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту