ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Бережіться, чоловіки!
08.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 124(4251) / Тираж: 18937

За оцінкою Головного управління статистики в Одеській області середня очікувана тривалість життя у жінок становить 72,9 року, а у чоловіків – 63.

У віці від 25 до 30 років чоловіки помирають у 4,5 раза частіше за своїх однолітків­жінок; від 40 до 49 – у 3,5 раза. У віці від 25 до 64 років чоловіки хворіють на рак удвічі частіше, ніж жінки.

Причину того, що чоловіки скоріше помирають, фахівці пояснюють так: чоловіки втричі більше вживають алкогольних напоїв і палять, їм частіше загрожують небезпека на робочому місці, автокатастрофи, серцево­судинні та інфекційні захворювання.

– Тривалий час роботи у районній лікарні дає мені підстави стверджувати, що чоловіки не люблять ходити по поліклініках і звертаються до лікарів уже коли сталася біда, – розповідає лікар­кардіолог Кодимської центральної районної лікарні Тамара Остапок. – Вони, як правило, ігнорують профілактичні обстеження. Хіба що зрідка звертаються з хронічними недугами. Чоловікам слід знати, що вони більше схильні до атеросклерозу, тому вже з 25­річного віку їм треба стежити за рівнем холестерину в крові.

Чимало шкоди завдає й ігнорування правил гігієни при поширенішому у чоловіків користуванні комп’ютерною технікою та мобільним зв’язком.

Лікар­дерматолог районної лікарні Анатолій Волошин стверджує, що останнім часом значно помолодшали запальні хвороби простати. Аденома простати переслідує чоловіків середнього віку, а у чоловіків старших часто діагностують її рак.

Серед чинників, що погіршують чоловіче здоров’я, крім уже названих, можна назвати й іще один опосередкований – заробітчанство за кордоном. Люди довго перебувають далеко від родини, і навіть дипломовані спеціалісти виконують чорну тяжку роботу. Звідси – стреси, депресія, нервові зриви, проблеми в подружньому житті.

– Смертність українських чоловіків у середньому віці останніми роками безпосередньо зумовлена алкоголем, адже протягом останніх років вживання спиртного в Україні зросло в чотири рази. Вдумайтеся: в Україні щороку через горілку помирає майже 40 тисяч осіб. А якщо врахувати невиліковні хвороби, спровоковані надмірним вживанням алкоголю, нещасні випадки в побуті, на роботі і дорожньо­транспортні пригоди, що трапляються з людьми напідпитку, смертність у п’яних бійках, то цифра буде значно вищою, – наводить офіційні дані лікар­невропатолог Євгеній Кострицький.

Причини того, що чоловіки спиваються, – різні, і часом нам здаються банальними. За словами психолога районної поліклініки Миколи Філімонова, чоловікам властиве прагнення бути сильними. А якщо вони не можуть, часто опускаються на дно чарки.

Чи можна зарадити такому стану речей? Так. Тут потрібна мудрість і воля до перемоги над негараздами. Ми не можемо вплинути на суто медичні чинники, але все, що пов’язано з чинниками психологічними, залежить, зокрема, і від нас. Обставини у кожного свої, та принцип один: любіть – як одне одного, так і весь світ довкола себе. Жінки – будьмо женщинами; чоловіки – будьте мужчинами. Спробуймо!

Автор: Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Кодимський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту