ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
08.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 124(4251) / Тираж: 18937

Іллічівськ

Нарощуючи вантажообіг

Іллічівський морський торговельний порт переробив у жовтні на 2% більше вантажів, ніж у вересні.

Таким чином вантажообіг підприємства склав мільйон 120 тисяч тонн, що перевищує показники вересня на 23 тисячі тонн.

Зросло перевалювання генеральних вантажів (на 22,6%) та наливних (на 80%). Значне зростання показників відзначено також на перевантажуванні металу – на 84%, чавуну – на 42%, автомобільної техніки – на 37%, олії – на 78% та шроту – на 75%. Зменшення обсягів навалювальних вантажів викликане скороченням експорту зернових. Проте на причалах у жовтні оброблено 184 судна та 14,14 тис. вагонів.

Усього за 10 місяців 2011 року вантажообіг Іллічівського порту склав близько 11 мільйонів тонн.

Южне

Прийшов перший контейнеровоз

Як уже повідомлялося, ТОВ «ТІС-Контейнерний термінал», що входить до групи терміналів «Трансінвестсервіс», прийняло перший контейнеровоз «Maersk Nottingham» з рефрижераторними місткостями на борту.

Це стало можливим завдяки поєднанню 17­річного досвіду роботи компанії «ТІС» у порту «Южний», підтримки керівництва держави та порту, повідомляє прес­служба підприємства. Крім того, рішенням Кабінету Міністрів України влітку поточного року для обслуговування нового терміналу був відкритий пункт пропуску «Візирка». Це значною мірою полегшить і спростить усі види державного контролю та створить необхідні умови суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності для розширення своєї економічної активності.

Миколаївський район

На розсуд громад

З 5 по 20 листопада на сходах громад розглядаються питання виконання місцевого бюджету за 9 місяців поточного року та формування програми соціально-економічного розвитку «Народний бюджет» на наступний рік.

За розпорядженням голови районної державної адміністрації Олександра Чорного створені і працюють ініціативні групи, які анкетують населення щодо формування програми соціально­економічного розвитку сіл району.

Ізмаїл

Замість відділу – управління

Ізмаїльська міська рада ухвалила рішення щодо утворення управління на базі юридичного відділу виконкому.

У цій службі зросте кількість фа­хівців. У той же час збільшення не спричинило зростання загального числа ізмаїльських чиновників. До нового управління будуть зараховані юристи з управлінь соцзахисту, житлово­комунального господарства, фонду комунального майна міськради.

Роздільна

«Ромашка» – найулюбленіша квітка малечі

65 років минуло найдавнішому дошкільному закладу міста – дитячому садочку «Ромашка».

Заснований 1946 року, він став першою виховною і навчальною сходинкою у житті кількох поколінь роздільнянців. Зрозуміло, що багато серед них пенсіонерів. Але, з теплотою згадуючи дитячі роки у «Ромашці», вони залюбки сьогодні ведуть сюди щоранку своїх онуків та правнуків.

– Зараз наш колектив – це дружна сім’я педагогічних і технічних працівників, які спільно з батьками розв’язують проблеми поточних ремонтів приміщень, з придбанням меблів, іграшок тощо, – говорить завідувачка дитсадка, досвідчений педагог Олена Анатоліївна Ловченко. – Ветерани Зінаїда Іва­нівна Шокурова, Валентина Во­лодимирівна Шестакова, Тетяна Антипівна Хома, чий трудовий стаж налічує понад чотири десятиліття, разом з молодшим поколінням вихователів – Інною Петрівною Козюрою, Людмилою Євгенівною Дворецькою, Ельзою Іванівною Фраценюк – вкладають у справу виховання дітлахів всю теплоту своїх сердець, весь педагогічний хист.

«Ромашку» з ювілеєм тепло привітали керівники міськради та райвідділу освіти. А малеча під керівництвом вихователів підготувала до свята чудову концертну програму.

Овідіополь

Тут діти знаходять себе

У районному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, розташованому у Палаці спорту імені Дукова, відбулися ювілейні урочистості.

Ось вже п'ять років ця організація провадить цілеспрямовану роботу у педагогічному, психологічному, юридичному та інформаційному напрямах. Традиційними стали тут святкування Нового року, 8 Березня, Великодня, Дня захисту дітей, виставки прикладного мистецтва, малюнків. Завдяки роботі центру, діти беруть участь у різних конкурсах прикладного мистецтва, де посідають провідні місця.

У цьому навчальному році четверо вихованців центру пішли до перших класів загальноосвітніх шкіл. Двоє 18­річних випускників стали студентами навчальних закладів технічного профілю.

Болград – Овідіополь

У різних точках регіону

Цими днями біля райцентру Болград, на полі біля міського звалища, при проведенні сільськогосподарських робіт було виявлено авіаційну бомбу часів Великої Вітчизняної війни, повідомляє Центр громадських зв'язків обласного управління МНС.

У смт Великодолинське, на перехресті вулиць Семашка та Бебеля у землі виявлено мінометну міну калібру 120 мм. Боєприпаси вилучені та знищені групами піротехніків аварійно­рятувального загону спеціального призначення Головного управління МНС України в Одеській області.

Одеса

Новин багато гарних та різних

Відбувся сьомий конкурс репортерів «Сто новин одного дня». Його провадили Одеська регіональна організація Національної спілки журналістів України та Одеський клуб журналістів-лауреатів за підтримки компанії «Емвей Україна».

Перспектива одержати призи від відомої фірми, мабуть, зіграла певну роль у тому, що цього року був поставлений рекорд – 28 учасників віком від 13 до 65 років, 26 з яких представляють «кращу половину людства». Спільними зусиллями на суд журі було запропоновано понад 400 матеріалів у двох номінаціях «Події» та «Особистості».

– Ми свідомо не приймали на конкурс інформації про політику, кримінал та бізнес, якими сьогодні заповнені сайти новин, – підкреслив автор проекту Олександр Галяс. – Мабуть, тому переважна більшість отриманих новин – «зі знаком плюс». З них видно, що наші земляки вчаться, працюють, займаються спортом, творчістю, закохуються, – словом, живуть нормальним, повноцінним життям. У цілому можна сказати, що світ наповнений добротою, яку просто треба побачити.

Журі, яке очолив голова ОРО НСЖУ, заслужений журналіст України Юрій Работін, особливо виділило роботи шести учасників. Це ветеран журналістики Володимир Павліченко, педагог Раїса Краєва (вона брала участь у чотирьох із семи конкурсів), журналіст Ірина Денисова, студентки ОНУ ім. Мечникова Антоніна Кучеренко, Майя Буянкова, а також група майбутніх журналістів, що виступала під загальним псевдонімом «Абрам Веселий». Ці учасники нагороджені призами від компанії «Емвей Україна».

Звання лауреатів одержали також студентки ОНУ Юлія Висоцька та Вікторія Кіосе, десятикласниця гімназії № 5 Анастасія Робулець.

Не картини – автобіографія

У межах святкування Дня народних будителів у болгарському культурному центрі в Одесі відкрилася виставка уродженця села Ламбрівки Тарутинського району Івана Деде.

Депутат райради, учитель, спортсмен і художник приймав з цієї нагоди вітання від Генерального консула Республіки Болгарії в Одесі Стояна Горчивкіна, директора Всеукраїнського болгарського центру Дмитра Терзі, друзів та колег.

– Картини Івана Васильовича пройняті життям і є свого роду автобіографічною оповіддю художника, втіленою у живопису, – стверджують люди, які добре його знають.

Одесити і гості міста зможуть ознайомитися із творчістю Івана Деде до 16 листопада.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Кітік, Л. Мельничук, Ю. Федорчук, О. Колєв, Т. Гурічева, С. Маршина

Для вдалого старту

Щоб допомогти молоді зорієнтуватися у світі професій, дати їй корисні поради, ознайомити з особливостями сучасного ринку праці, фахівці Великомихайлівського районного центру зайнятості провели профорієнтаційний захід «Зроби свій вибір».

До районного будинку культури були запрошені учні 9 – 11 класів Великомихайлівського НВК, Великомихайлівської ЗОШ № 2, Новопетрівської та Полезненської ЗОШ.

Багато корисної інформації школярі отримали від представників ОРІДУ НАДУ, які теж взяли участь у заході. Діти ознайомилися з різноманітними професіями, дізналися про потребу в спеціалістах на ринку праці та про умови вступу до цього навчального закладу.

Студентка, яка здобуває професію візажиста, провела майстер­клас. Це викликало шквал схвальних емоцій у майбутніх абітурієнтів.

Спеціалісти Великомихайлівського районного центру зайнятості розповіли про актуальні професії, звернули увагу учнів на можливості програмно­апаратного комплексу «Профорієнтаційний термінал». Він допомагає визначити нахили та здібності школярів. Кожен мав нагоду отримати консультацію або індивідуальні профорієнтаційні послуги. Програма заходу дуже сподобалася дітям, адже все відбувалося у невимушеній атмосфері свята, а офіційна частина чергувалася із цікавими виступами учасників художньої самодіяльності.

Вибір професії – досить нелегке завдання для молодих людей. Я впевнена, що з допомогою працівників центру зайнятості вони зроблять правильний вибір.

Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Великомихайлівський район

За явної переваги

У Києві відбувся заключний етап 2­го Всеук­раїнського конкурсу професійної майстерності у хлібопекарській галузі. Організаторами його виступили Всеукраїнська асоціація пекарів і Всеукраїнська профспілка працівників харчової та переробної промисловості. До фіналу дійшли 17 конкурсантів з Одеської, Дніпропетровської, Львівської, Запорізької, Чернігівської областей та Криму.

Вони представили свої роботи у таких номінаціях: «Найкращий пекар», «Найкращий кондитер», «Найкращий майстер арт­класу», «Найкраща композиція Євро­2012».

Роботи оцінювала комісія, до складу якої увійшли спеціалісти Всеукраїнської асоціації пекарів, Всеукраїнської профспілки працівників харчової та переробної промисловості, суміжних галузей, Украгростандартсертифікації, Міністерства аграрної політики, Інституту екогігієни і токсикологіі ім. Л.І. Медведя, Національного університету біоресурсів і природокористування України. Переможці, які посіли 1 місце в номінаціях, нагороджені поїздками, організованими спонсорами конкурсу компаніями «Лейпурін» та «Екотрейд Захід», на провідні виробництва Фінляндії та Польщі.

Вдало виступили представники нашого регіону. Зокрема, Тетяна Карпова (ВАТ «Одеський коровай») стала переможницею у номінації «Найкращий пекар». Наталя Слинько (ТОВ «Котовський хлібозавод») була другою у номінаціях «найкращий кондитер» та «найкраща композиція «Євро­2012». Ольга Вегнер (ВАТ «Одеський коровай») фінішувала третьою у номінації «Найкращий майстер арт­класу».

Ще на конкурсі, окрім професійного журі, найкращих визначали журналісти та студенти. Тут всіх випередила Наталя Слинько: її названо найкращим пекарем на думку журналістів. А студенти взагалі віддали їй перемогу як найкращому пекарю та за найцікавішу композицію до Євро­2012. Найкращою майстринею арт­класу студенти визнали Ольгу Вегнер.

Світлана МАРШИНА

Автор: В. Козюра, В. Кітік, Л. Мельничук, Ю. Федорчук, О. Колєв, Т. Гурічева, С. Маршина


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту