ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Який виборчий закон потрібен Україні?
08.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 124(4251) / Тираж: 18937

Дискусія на цю тему відбулася минулої п’ятниці в Одесі за ініціативи багатьох громадських організацій та їх представників. Зокрема, в обговоренні взяли участь голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут, заступник голови правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України», директор з розвитку міжнародної громадської організації «Інтерньюз­Україна» Євген Радченко, голова Одеської обласної організації «КВУ» Анатолій Бойко. Регіональну владу представляли заступники голови Одеської обласної ради Микола Тіндюк та Олексій Гончаренко, а також заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков.

У межах обговорення зазначеної теми було проаналізовано низку законопроектів, підготовлених різними політичними силами, представленими в українському парламенті, зокрема, законопроект більшості «Про вибо­ри народних депутатів України» (законо­проект О. Єфремова № 9265­1). Також ішлося про виборчу систему Ук­раїни та її відмінності від інших світових виборчих систем, розглядалися процедури формування територіальних виборчих округів та виборчих комісій.

Євген Радченко відзначив, що запро­понована змішана виборча система є неадекватною для України, від неї нічого доброго очікувати не слід, тому що вона відкриває широке поле для підкупу виборців. За його словами, найкращим варіантом у даній ситуації могла б бути пропорційна система з відкритими регіональними списками (законопроект Ю. Ключковського № 9265­2).

Олексій Гончаренко заявив, що пропор­ційна система припускає обрання депутатів лише за партійними списками. А це, за його словами, означає, що депутати не будуть мати прямого зв’язку з виборцями. Дана система також не виключає підкупу голосуючих. Крім того, багато людей віддадуть перевагу політичній силі, і не будуть шукати у списку якогось депутата. Олексій Олексійович нагадав, що пропорційна система залишає за бортом кандидатів­самовисуванців. Що суперечить Конституції країни, яка дає право кожному обирати та бути обраним.

– Тому я хочу одержати свій депутатський мандат від людей, – підкреслив Олексій Гончаренко. – А для цього треба бути відповідальним депутатом. І працювати у своєму окрузі, який добре знаєш і за який відповідаєш.

Дискусія з питань виборчого законо­давства буде тривати за ініціативи Комітету виборців України.

P.S. Нагадаємо, що 3 листопада Верховна Рада України створила Тимчасову спеціальну комісію з підготовки законопроекту «Про вибори народних депутатів України». До складу комісії увійшло 13 народних депутатів. Головою обраний Руслан Князевич (фракція «НУ – НС»), а заступником – перший заступник голови ВР Адам Мартинюк. Передбачено у термін до 17 листопада підготувати та подати на розгляд сесії проект закону. Якщо комісія не зможе це зробити, парламент розгляне усі п’ять законопроектів про вибори народних депутатів.

Автор: Анатолій МИХАЙЛЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту