![]() |
|
![]() |
![]() |
У межах обговорення проекту «Народний бюджет» голова обласної ради Микола Пундик побував в Іллічівську.
Перш ніж обговорювати перспективи бюджету2012, Микола Пундик разом з мером Іллічівська Валерієм Хмельнюком відвідав деякі підприємства – як успішно діючі, так і ті, які ще перебувають у стадії «нульового циклу». Незважаючи на тиск економічної кризи, у місті зростають обсяги промислового виробництва. Саме на Іллічівськ сьогодні припадає приблизно чверть усіх прямих іноземних інвестицій по Одещині.
– Напевне, один із найуспішніших проектів в історії України – це саме місто Іллічівськ, – вважає Микола Пундик. – Багато що вдало збіглося, зокрема й те, що в Іллічівську такий мер. Тут варто говорити про роль особи. І плани іллічівців щодо збільшення обсягу промислової продукції в наступному році більш ніж на 40% – це грандіозні плани. Дай боже, щоб так вийшло.
Коротка поїздка по виробничих об’єктах надавала озвученим планам великої наочності та ваги. Наприклад, дочірнє підприємство «Туменелектро», розташоване в Бурлачій Балці, спеціалізується на випуску різних видів кабелю, проводів, з’єднувальних шнурів тощо. Щоб не перетинатися з такими гігантами, як «Одескабель», уже знайдено свою нішу, а висока якість «гостьованої» продукції забезпечує стабільний попит.
Наступним пунктом у програмі візиту значилося підприємство «Аквафрост». Мабуть, більшість із нас знайомі із цією продукцією: крабові палички, ікра, пресерви… Щоб потрапити до святая святих виробництва, гостям запропонували спецодяг і одноразові бахіли – майже як перед входом до операційної. За кращих часів на «фабриці крабових паличок» було 1200 працівників. Криза змусила «стиснутися» до 800, але вже є плани в наступному році повернутися до колишньої кількості робочих місць.
Іллічівський міський голова Валерій Хмельнюк продемонстрував одеським гостям... звичайний пустир. Але звичайний – на перший погляд. Найближчим часом тут розпочнеться будівництво нових заводів, які вироблятимуть всіляку продукцію. Наприклад, одне підприємство спеціалізується на світлодіодній ілюмінації, а друге займеться виробництвом ліфтів.
Звичайно, відвідування Іллічівська було б неповним без візиту на місцевий завод автомобільних агрегатів. Це, мабуть, приклад, коли замовлення на обласному рівні допомогло значно активізувати виробництво. Адже зі 110 автобусів, зроблених тут у нинішньому році, 47 закупила область (у межах програми «Шкільний автобус»). Микола Пундик, який неодноразово відвідував школи регіону, передав автобудівникам деякі зауваження, отримані від користувачів. Але загалом відзначив високу якість машин. Сьогодні в цехах Іллічівського «ЗАЗа» паралельно йдуть і виробництво, і модернізація. Тільки за автобусами план на наступний рік – 900 одиниць. 50 з них знову має закупити Одеська область, щоб першою в Україні виконати програму «Шкільний автобус».
Крім виробничих об’єктів, Микола Пундик відвідав і один із нововпорядкованих дворів Іллічівська – на перехресті вулиць Карла Маркса і Першого травня. Двір справді має дуже затишний вигляд: дитячий майданчик, невеличкі фонтани між клумбами і навіть барвистий голубник. Одразу пройшов і імпровізований мінімітинг за участю місцевих жителів і представників влади. Як відзначив Микола Пундик, мер далеко не кожного міста «ризикує» так зустрічатися з виборцями.
– Тут нічого незвичайного немає, – стверджує Іллічівський міський голова Валерій Хмельнюк. – Щотижня я приблизно дватри рази ходжу по мікрорайонах, зустрічаюся з людьми. Як ви здогадуєтеся, вислуховую там абсолютно все: і позитив, і негатив. Це звичайна, буденна робота. Якщо мер не спілкується з людьми, не одержує безпосередньо інформацію, отже, він міркує за цифрамипапірцямизвітами… А це зовсім різні поняття.
Я сьогодні задоволений тим, що у голови Одеської облради була ще одна можливість зануритися в реальне життя підприємств (не «купипродай», а саме виробництво), ознайомитися з бізнесом і людьми. І сьогодні ми відчули, що прохання, з якими ми звертаємося до області, знаходять розуміння.
Найочевиднішим діалог влади і громадськості став під час зустрічі в Іллічівському центрі культури та мистецтв. Микола Пундик відверто говорив про проблеми, що існують не тільки на рівні міста, але й області в цілому. Дивно, але факт: Одещина – найбільша за територією і п’ята за кількістю населення серед областей України, при цьому єдина з них досі не має обласного відділення дитячої хірургії…
– Мета сьогоднішньої поїздки зрозуміла – це обговорення з міським активом перспектив народного бюджету, – резюмував Микола Пундик. – Ви чули, що на рівні міста висловлено чимало проблем, але пріоритетом є гімназія. Гадаю, цей проект заслуговує на увагу.
Справді, міська гімназія № 1 споруджувалася ще півстоліття тому, причому ліпилася, як ластівкове гніздо: за допомогою глини й очеретяних перекриттів. За три роки реконструкції її планують перетворити на сучасний навчальний заклад. Тим більше що перед очима є позитивний приклад: відкрита в нинішньому році школа у прилеглій Олександрівці. Що ж, народний бюджет тому й має таку назву, що спирається на першорядні потреби і звертання простих людей.
– Як сказав ініціатор цього руху губернатор Едуард Леонідович Матвійчук, мета народного бюджету – насамперед, зробити всіх учасниками бюджетного процесу. Насправді грошей у бюджеті не так багато, як хотілося б. І витратити ці гроші на те, що справді потрібно, ми зможемо тільки з допомогою людей, тільки з вашою допомогою. Тоді це буде справді ефективно.
Втім, навіть після візиту Миколи Пундика до Іллічівська ідеїпропозиції до проекту народного бюджету будуть тут збиратися ще близько двох тижнів – у колективах підприємств, на зборах мешканців. Така ж робота завершується і в інших містах та районах області.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |