![]() |
|
![]() |
![]() |
Любашівський район
Любашівський район одним з перших завершив анкетування населення, яке відбувалося в межах громадянської ініціативи голови облдержадміністрації Едуарда Матвійчука «Народний бюджет». Анкетуванням було охоплено 9375 мешканців району, які показали на проблеми, що потребують термінового розв’язання.
При анкетуванні жителів Любашівки за ремонт спортзалу віддали свої голоси 6299 чоловік, даху бібліотеки – 3076.
Чимало проблем у кожній з шістнадцяти сільських і селищних рад. Однак на зборах сільські жителі визначаються, які з питань реально за кошти місцевого бюджету можна вирішити наступного року.
Збори у Бобрицькій сільській раді – з жителями БобрикаДругого та Арчепитівки – вела Олена Шендерук, завідувачка дитсадка. Сільські жителі активно обговорювали пропозиції та визначилися з найпріоритетнішими проектами.
Голова райради Євдокія Байдиш, виступаючи на зборах, підкреслила, що влада прислухається до думки громади, тому у життя будуть впроваджуватися проекти, на які вистачить коштів з бюджету розвитку у державному, обласному, районному та сільських бюджетах. Однак усі проблеми відразу розв’язати неможливо.
Збори у БобрикуПершому вела Ніна Таланова, жінка, якій не байдужа доля земляків, їхніх дітей та онуків. Члени цієї громади теж погодились, що ремонту потребують усі ФАПи.
Найпершими в області провели сходку жителі БобрикаДругого та Арчепитівки, а наступного дня обговорювали насущні проблеми мешканці БобрикаПершого та Янишівки Бобринської сільської ради. В результаті громада вирішила: відремонтувати три фельдшерськоакушерські пункти та вулицю Шкільну, що у БобрикуДругому.
Ігор ОЛІЙНИК
Біляївський район
У Біляївському районі участь у обговоренні проекту «Народний бюджет» однією з перших взяла громада Іллінської сільської ради.
На збори села приїхали депутати обласної ради О. Пресман, С. Зубрицька і депутат районної ради О. Чебан.
Відзначалося, зокрема, що під час анкетування виділено такі актуальні питання по Іллінській сільській раді, як реконструкція дитячого садка; придбання будівлі для нової амбулаторії; ремонт доріг в населених пунктах; освітлення вулиць.
Сільський голова О. Дубіненко підкреслила , що пункти, визначені жителями, частково вже виконуються. Депутатським корпусом проведена робота щодо підготовки проектної документації на реконструкцію будівлі дитячого садка. Знайдено нову будівлю для розміщення медичного закладу. Цю проблему допомогли вирішити самі жителі Іллінки. На базі нової амбулаторії планується відкрити стаціонарний пункт «швидкої допомоги», який буде обслуговувати всі села Міжлимання.
Основними питаннями районного масштабу, які громада Іллінської сільської ради вважає першочерговими, є завершення будівництва Троїцької школи та проведення ремонту хірургічного відділення районної лікарні.
На обласному рівні – жителі підтримали будівництво обласної дитячої лікарні та реконструкцію дитячої обласної інфекційної лікарні.
Останнім питанням зборів села було обрання делегатів від місцевої громади для підтримки ухвалених рішень на районному рівні.
Людмила ЛЕВКОВСЬКА
На знімку: «Народний бюджет» обговорює Іллінська громада
Фото авторки
роздільнянський район
У семи селах Роздільнянського району пройшли сходи у межах ініціативи губернатора Е. Матвійчука «Народний бюджет».
У селі Лиманському в анкетуванні взяло участь 840 чоловік. Найважливішим об’єктом, що потребує незагайних вкладень коштів, назвали дитячий садок, де потрібна заміна вікон та дверей. Потім спорудження зовнішніх каналізаційних мереж, – у колишньому військовому містечку будинки часто заливає. І, нарешті, проведення зовнішнього освітлення вулиць. Хоча в резолюції є й інші об’єкти, що потребують фінансування.
Найважливіші об’єкти, на думку жителів села Яковлівки, – дитячий садок, газифікація та освітлення доріг.
Більшість селян у Гаївці проголосували за цілковиту заміну труб водопроводу по вулиці Садовій, необхідний також ремонт Будинку культури та дитячого садка.
Аналогічні заходи пройшли в Кучургані, Степанівці, Щербанці та Степовому.
Владислав Кітік, «Одеські вісті»
Комінтернівський район
У минулі вихідні сходи громадян пройшли одразу у п’яти сільських радах, на яких обговорювались проблеми громад.
– Жителі сіл, які територіально відносяться до нашої сільської ради, не будують «повітряних замків», – говорить Калинівський сільський голова Микола Ткаченко. – На сільському сході вони говорили про те, що їх найбільше хвилює. Це стосується, насамперед, капітального ремонту артезіанської свердловини та водогону, поточного ремонту вулиці 1го Травня та виготовлення проектнокошторисної документації на газифікацію місцевої школи та дитячого садка. Таким чином, наш «народний бюджет» вийшов конкретним та реальним.
Як стверджує Микола Анатолійович, на розв’язання цих проблем достатньо буде не більше півмільйона гривень. Важливо також, що і місцева влада уважно ставиться до пропозицій жителів сіл. Наприклад, на сход до Калинівки приїхали і голова Комінтернівської районної ради Тетяна Китайська, і заступник голови райдержадміністрації Геннадій Тефтул. Сходи в населених пунктах району тривають.
Любов Мельничук
Кілійський район
У Кілійському районі збори в селах почалися 5 листопада і триватимуть до кінця місяця. Першими обговорили народний бюджет жителі села Червоний Яр за участі депутата Одеської обласної ради Івана Івановича Поджарова.
Як розповів сільський голова Степан Акимович Рижало, його односельці, а на зборах села зібралося 55% виборців, зі схваленням поставилися до ініціативи губернатора щодо формування бюджету «всією громадою». Жителі Червоного Яру згодні з тим, що області конче потрібно добудувати два значущі об’єкти охорони здоров’я – клінічну та інфекційну лікарні. Збори села схвалили наміри керівництва Кілійського району сконцентрувати фінанси на закінченні реконструкції культурного центру «Скіф». Що стосується пропозиції відбудувати в Старих Троянах Будинок культури, що згорів у 1998 році, то деякі жителі Червоного Яру висловлювалися проти, однак більшістю голосів все ж таки було вирішено підтримати сусідів.
З особливою зацікавленістю обговорювалися проблеми власного села. Багато років у центрі Червоного Яру стоїть пусткою двоповерховий будинок – контора збанкрутілого колгоспу. Жителі села вважають, що цю споруду, після визнання безгоспною, необхідно прийняти на баланс сільради, що надалі дасть змогу виділяти гроші на ремонт. Тут можна розмістити залу урочистих одружень, виділити кабінети для роботи громадських організацій тощо. Також жителі одностайно проголосували за закінчення роботи щодо освітлення села та необхідність побудувати тротуари по двох вулицях. Крім цього, на зборах обговорювалася проблема газифікації Кілійського району – єдиного на півдні Одещини, куди ще не дійшов природний газ. Робота ця – не на один рік, однак же до питання газифікації треба повернутися і зайнятися ним найконкретнішим чином.
Антоніна БОНДАРЕВА,
власкор «Одеських вістей»
Саратський район
У Кулевчі пройшли збори громадян села, на яких обговорювалися питання формування місцевих бюджетів наступного року. У зборах взяли участь голова районної ради Віктор Степанович Чемерис, депутати Одеської обласної ради Гнат Васильович Братінов (керівник базового фермерського господарства «Кулевча») і Антон Іванович Кіссе. Вів зустріч Кулевчанський сільський голова Микита Статиров.
Віктор Чемерис, зупинившись на особливостях формування бюджету, підкреслив:
– Обговорюючи насущні проблеми, а їх, як і в кожному селі, цілий перелік, слід визначитися в трьох основних напрямах, щоб на рівні району можна було сформулювати пропозиції та клопотати до обласних органів влади про фінансування найнагальніших робіт – або з державного, або з обласного бюджету.
Кулевчанці з готовністю долучилися до обговорення запропонованої теми, особливо представники сільської інтелігенції – педагоги. Жителів Кулевчі надзвичайно хвилюють питання водопостачання, заміни вікон у школі й дитсадку, ремонту доріг і будинку культури, вуличного освітлення. Люди також наполягали на якнайшвидшому відкритті пункту швидкої медичної допомоги.
Як керівник, господарник і депутат обласного рівня, підходить до порушених проблем Гнат Васильович Братінов. Деякі пріоритетні напрями, які визначив для себе Гнат Васильович, збігаються з потребами громади. Це, насамперед, водозабезпечення, потім – проблеми навчальних закладів і така актуальна тема, як медичне обслуговування. Разом з Антоном Івановичем він має намір об’єднати зусилля для захисту інтересів односельців у розв’язанні цих проблем.
У результаті обговорення учасники зборів дійшли спільної думки. Найпріоритетнішими проблемами, фінансування яких мусить бути передбачене в місцевих бюджетах наступного року, визначені: водопостачання (капітальний ремонт п’яти кілометрів водопроводу); заміна вікон у дитячому садку; заміна вікон і дверей у загальноосвітній школі. Вони будуть спрямовані як пропозиції до обласних структур влади.
Присутні обрали шістьох делегатів від Кулевчанської громади на районні збори з питань формування місцевих бюджетів.
Алла КОРІНЬ
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |