![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Скасовано збиткові поїзди
За 9 місяців поточного року Одеська залізниця зазнала збитків від приміських перевезень на суму майже у 160 мільйонів гривень.
Це на 13,6 млн грн більше, ніж за відповідний період минулого року. Одна з причин в тому, що за перевезення пільгових пасажирів тільки у нашій області (а залізниця обслуговує шість областей) отримано компенсацію у розмірі тринадцяти мільйонів гривень, або близько шістдесяти відсотків від необхідного. Заборгованість органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування перед магістраллю на сьогодні складає понад 10 млн грн.
Приміські перевезення здійснюються в умовах хронічного невистачання фінансів. А це в свою чергу впливає на прибутки підприємства. У той же час зношеність парку електропоїздів наразі сягає 93%, дизельпоїздів – 100% до нормативного терміну служби.
Мала місце й нераціональна експлуатація приміських поїздів. Скажімо, на перегонах Котовськ – Слобідка, Слобідка – Кодима вони курсували практично порожніми. А серед тих, кого вони перевозили – майже 90% пільговиків. Виручка від реалізації квитків склала лише 6,3 тис. грн. Збитки залізниці на місяць від експлуатації лише згаданих двох поїздів складають близько 180 тис. грн. Як наслідок, залізничники змушені їх скасувати.
Захищаючи інтереси громадян у судах
В Одесі, у приміщенні військової прокуратури Південного регіону України, пройшла оперативна нарада.
Як поінформував представник прокуратури, полковник юстиції Едуард Плешко, на нараді розглядалася низка питань, спрямованих на активізацію діяльності прокурорськослідчих працівників. Насамперед, в аспектах, що стосуються реагування на випадки несвоєчасної виплати заробітної плати.
Так, військовий прокурор Південного регіону, полковник юстиції Ігор Папуша відзначив, що станом на початок поточного року заборгованість за зарплатою у зоні відповідальності прокуратури складала понад 13 млн грн. За термінами найбільш простроченою вона була у піднаглядних державних підприємствах, що розташовані у Миколаївському, Одеському, Дніпропетровському та Кіровоградському гарнізонах.
У свою чергу, завдяки цілеспрямованій та ефективній представницькій діяльності прокурорів у судах, ситуацію щодо захисту соціальних прав військовослужбовців та працівників ЗС України вдалося змінити на краще. Серед 230 пред’явлених прокурорами гарнізонів поточного року позовів та заяв, 206 вже задоволено судовими інстанціями на загальну суму близько 520 тис. грн.
Також під час наради було заслухано окремих військових прокурорів гарнізонів та визначені конкретні завдання щодо ефективнішого застосування ними посадових повноважень, спрямованих на захист інтересів громадян в суді.
Сурогат для столиці
Під час проведених оперативних заходів в Одеській області, працівниками податкової міліції Києва було виявлено завод, який виготовляв сурогатне вино, повідомляє прес-центр Державної податкової адміністрації.
Як говориться в повідомленні, податківці виявили понад 5 мільйонів літрів виноматеріалів у 200 цистернах, 700 коробів готової продукції, а також хімічні барвники та концентрати. Винний сурогат надходив до Києва і реалізовувався на розлив на територіях ринків та в торговельних точках. Товар, оцінений у 46 мільйонів гривень, вилучений. За даним фактом порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.
Южне
Новий інвестор – нові робочі місця
Олієекстракційний завод вартістю 80 мільйонів гривень, які інвестує одна з фірм Російської Федерації, побудують у місті портовиків та хіміків. Підприємство забезпечить роботою близько двохсот чоловік.
Його проектна потужність – близько 700 тонн соняшникової олії за добу. «Це – чергове підтвердження того, що промисловість регіону відроджується, – прокоментував рішення про будівництво голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук. – Це також сигнал потенційним інвесторам про те, що в економіку Одещини та України у цілому можна вкладати гроші. Із припливом капітальних вкладень з'являються нові робочі місця, нормальні заробітні плати і, звичайно, кошти для вирішення соціальних питань жителів області.
Білгород-Дністровський
Послуги вимагають високої якості
Чергове засідання комісії міськради з питань діяльності центрального міського ринку і торговельних майданчиків, ліквідації стихійної торгівлі на території міста під головуванням першого заступника Білгород-Дністровського міського голови Сергія Сергєєва відбулося на початку листопада.
На ньому заслухано інформацію щодо проекту нового нормативного акта про порядок здійснення торговельної діяльності, надання сфери послуг, відпочинку та розваг. Даним документом передбачається порядок роботи об'єктів ресторанного господарства, підприємств, установ та організацій сфери торговельної діяльності, обумовлені питання санітарного утримання об'єктів та благоустрою закріплених територій. Сьогодні проект проходить юридичні процедури та обговорюється громадськістю.
Особливу увагу керівників торговельних об'єктів звернено на їх розвиток та вдосконалення рівня надаваних послуг підприємцями, дотримання дисципліни орендної плати за землю та рівня торговельних надбавок на деякі продукти харчування. У зв'язку із цим Сергій Сергєєв відзначив, що місто суворіше вимагатиме за роботу об'єктів торгівлі та громадського харчування, особливо у питаннях якості надаваних послуг городянам та гостям.
Протягом місяця питання щодо ліквідації стихійної торгівлі буде додатково розглянуто на засіданні ради з охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю, у якому візьмуть участь усі керівники правоохоронних та контролюючих органів міста.
Любашівський район
Громадськість підтримала
На спільному засіданні громадської та політичної консультативної рад, що проходило за участю голови Любашівської райдержадміністрації Олексія Вовка, голови райради Євдокії Байдиш та голови громадської ради Ярослави Підгорної, одностайно підтримано ініціативу губернатора Едуарда Матвійчука «Народний бюджет». В роботі засідання взяли активну участь представники громадської ради обласної державної адміністрації.
Присутні розглянули низку актуальних питань.
Представники громадських та політичних об’єднань висловили думки, що в райцентрі передусім необхідно налагодити водозабезпечення та водовідведення. З цього приводу голова райдержадміністрації Олексій Вовк зауважив, що в наступному році на завершення будівництва каналізаційної мережі будуть виділені кошти з природоохоронного фонду.
Також відбувся відвертий діалог з питань розвитку економіки, наповнення бюджету, підтримки соціальної сфери, благоустрою територій. Йшлося і про посилення взаємодії райдержадміністрації з громадськими і політичними районними організаціями.
Балтський район
На порозі зими
Влада всіх рівнів велику увагу приділила у рамках підготовки до зими стану вулично-дорожньої мережі, освітленню населених пунктів та благоустрою територій.
Так, встановлено 18 ліхтарів у Козацькому, 10 – у Переймі, налагоджено освітлення у Гольмі, стало безпечно пересуватися дорогою між селами Андріяшівка та Бендзари. До дитячих садків сіл Бендзари та Шляхове проведено водопровід, у Гольмі встановлено міст через р. Кодиму. В селах Лісничівці, Чернечому, Пасаті облаштовано автобусні зупинки, запрацював фонтан на території дошкільного навчального закладу в Миронах, замінено піч опалення в приміщенні Пужайківської сільської ради.
На території Балти розчищаються вулиці від аварійних дерев. Силами ПП «Балтаводоканал» та ПП «Балтські каналізаційні системи» підготовлено об’єкти водопровідноканалізаційного господарства до роботи в осінньозимовий період.
Також обабіч сільських доріг накопичується посипний матеріал, а ще в жовтні забезпечено дровами дитячі садки, фельдшерськоакушерські пункти, бібліотеки.
Роздільнянський район
Притягнуто до адміністративної відповідальності
У районі постійно працює робоча група щодо легалізації зайнятості населення, до якої входять спеціалісти відділу економіки, підприємницької та регуляторної політики, управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України, фінансового управління, центру зайнятості.
Як повідомила головний спеціаліст відділу обліку надходження платежів управління ПФУ в Роздільнянському районі Світлана Мазур, з початку року в ході рейдових перевірок виявлено 108 неоформлених осіб. Роботодавців, які порушили чинне законодавство, притягнуто до адміністративної відповідальності.
Ізмаїл
Пенсійний фонд об'єднався
Міське та районне управління Пенсійного фонду України об'єдналися в єдине управління ПФУ у місті та Ізмаїльському районі. Очолила його І. Надоленко. Раніше Ірина Олександрівна багато років була начальником районного управління.
Головною причиною об'єднання є оптимізація роботи пенсійної служби. Поки що в єдиного управління немає спільного будинку, тому за старою адресою районного управління (вулиця Кишинівська, 46) як і раніше будуть далі функціонувати два відділи – доходів та персоніфікованого обліку. А все, що стосується нарахування, виплат пенсії, буде здійснюватися за адресою: вулиця Івана Франка,10.
Великомихайлівський район
Безплатні консультації
Віднедавна юристи райдержадміністрації безплатно консультують населення з різноманітних правових питань.
Це здійснюється з метою забезпечення реалізації права фізичних осіб на правову допомогу, що регламентується Законом України «Про місцеві державні адміністрації». Юридичний сектор апарату райдержадміністрації двічі на місяць забезпечує своєчасний та якісний особистий прийом громадян.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, В. Кітік, В. Діордієв, Л. Мельничук, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, О. Колєв
Школярі в податковій
День відкритих дверей провела Ізмаїльська об'єднана державна податкова інспекція. Захід був присвячений формуванню у школярів позитивного іміджу цієї служби.
Начальник інспекції Тетяна Шиліна розповіла юним гостям про систему оподаткування в Україні, функції служби, завдання і проблеми, з якими стикаються фахівці. Відзначалося, що податкова служба чекає на роботу професійних працівників з вищою освітою.
Питання, що прозвучали на зустрічі, свідчили: старшокласники непогано орієнтуються і у податковому законодавстві, і в комп'ютерних програмах.
Провідні фахівці розповіли про процес роботи із платниками податків.
А завершився день відкритих дверей смачним частуванням від ізмаїльського підприємства «Мозаїка».
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл
Навчали й навчалися служити добру
– Наш приїзд – це не політичний захід, – сказала Ірина Єсенович. – Ми з Маратом – представники різних політичних сил. Але мета нашого візиту – спробувати навчити дітей не на словах, а на ділі робити добрі справи.
Як зазначив у свою чергу Марат Корольов, проблему сирітства в нашій державі вони розв’язати не зможуть, але спробують допомогти тим, хто залишився сам і потребує особливої уваги, – підростаючому поколінню, ветеранам, малозабезпеченим верствам населення. Це не перші візити волонтерів до шкілінтернатів Одещини. Такі поїздки стали для них традиційними і триватимуть надалі.
Одеські гості привезли інтернатівським дітлахам не лише дарунки, а й незабутнє спілкування, під час котрого провели ігри, концертні програми. Наостанок Ірина Єсенович, між іншим – майстер спорту міжнародного класу з таїландського боксу муей тай, призерка чемпіонату світу та чемпіонка України, побажала вихованцям інтернату всього найкращого і сказала, що у представників різних політичних сил міськради мета та ідея одна – творити добро та вчити цьому інших.
Володимир СЄДОВ
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |