ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Вирішує громада
12.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 126(4253) / Тираж: 18937

Тарутинський район

Сход жителів Калачівської громади відбувся у суботу, 5 листопада. Голова райради Олександр Тасмасис та голова райдержадміністрації Віктор Матчин приїхали в село із заступниками та керівниками районних служб та управлінь. Взяв участь у сході і депутат районної ради Дмитро Кирович, який постійно надає селу істотну допомогу.

Калачівський сільський голова Василь Муржи ознайомив присутніх зі зведеними результатами анкетування жителів, згідно з якими невідкладними об'єктами бюджетного фінансування у 2012 році калачівці вважають монтаж вуличного освітлення у своєму селі та якісне водопостачання. Потрібно відзначити, що дискусія із приводу спрямування народних грошей проходила винятково конструктивно, без зайвих емоцій. Немов члени великої родини, люди вирішували, куди витрачати свої не надто великі ресурси, що можна зробити і власними силами, а де буде потрібна допомога районного бюджету. До кожної пропозиції підійшли з «калькулятором та лінійкою», щоб тверезо оцінити свої можливості. У підсумку зійшлися на тому, що початок робіт щодо вуличного освітлення, а саме – виготовлення проектно­кошторисної документації буде оплачено з бюджету самої громади, а районна скарбниця надасть допомогу у будівництві відсутньої кілометрової ділянки водопроводу. Що стосується витрати коштів усієї області, калачівці підтримали намір витратити значну частину бюджету розвитку­2012 на охорону здоров'я, зокрема – на спорудження хірургічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні.

Наступного дня естафету в Калачівці підхопили їхні сусіди із Петровська­Першого (Петросталі). На сході петростальців побував голова районної ради Олександр Тасмасис. Разом з ним приїхали фахівці районних служб, до яких долучився в.о. начальника райвідділу внутрішніх справ Іван Іщенко. Керівник місцевого базового господарства Петро Ламбов – представник свого села в районній раді, тому депутат не міг не побувати на такому важливому заході. Петростальці – дуже дружна та згуртована громада. Її нерідко ставлять за приклад. Тому люди, які прийшли на сход села, не витрачали час даремно на з'ясування стосунків, а одразу взялися до роботи. Сільський голова Георгій Паскалов повідомив землякам, що за підсумками анкетування головною проблемою в селі вважають невдале розташування фельдшерсько­акушерського пункту, який ще й потребує ремонту. Крім ремонту, ФАПу потрібні і фахівці, тому що восени обидва петростальських медики пішли на пенсію. Під час відкритої дискусії було висловлено кілька думок, а голосуванням затвердили рішення, згідно з яким ФАП буде перенесений у центр села, районний бюджет допоможе у придбанні підходящого будинку, а силами своєї сільської скарбниці 2012 року петростальці його відремонтують. Що стосується фахівців­медиків, головний лікар Тарутинської ЦРЛ Микола Щербина пообіцяв направити на роботу в село випускників медичних училищ.

Водопостачання села також стало предметом обговорення сходу. Але в Петровську проблеми з подачею води, на відміну від багатьох інших громад, не пов'язані зі зношеністю системи. Буде закуплений новий економічний німецький насос. Щоправда, коштує таке диво техніки утричі більше за вітчизняні аналоги. Ось отут, на думку сходу, і повинен «підставити плече» вже районний бюджет.

Продовжуючи тему охорони здоров'я, петростальці проголосували за виділення наступного року коштів районної громади на ремонт декількох відділень ЦРЛ та ремонт обласної дитячої клінічної лікарні на гроші обласного бюджету

Віктор Ганган

Арцизький район

Перші сходи громадян пройшли в Долинівці та Павлівці. А в неділю «Народний бюджет» обговорювали жителі сіл Главані та Кам’янське.

Як і має бути, попередньо в кожному селі було проведено анкетування. Наприклад, у Павлівці в ньому брало участь понад 550 чоловік, з них 362 вказали на необхідність мати в селі добрі дороги. На другому місці в цьому селі – вода. Завдяки депутатові обласної ради І.В. Братінову цього року вона з'явилася навіть на вулиці Миру, яка страждала через відсутність водопостачання багато років. Однак, як показали результати анкетування, павлівці вважають проблему водопостачання, як і раніше, актуальною. Третьою зазначеною проблемою у жителів Павлівки є ремонт місцевого Будинку культури.

Втім, на необхідність ремонту будинків культури та доріг обласного та республіканського значення вказали в кожному селі, а крім цього і збільшення груп у дитячих дошкільних закладах. У селі Гла­вані також відзначили і необхідність відкриття сільської амбулаторії. Проблема ця стоїть на порядку денному вже не один рік, але ніяк не може розв’язатися. Главанці дуже сподіваються на те, що акція «Народний бюджет» допоможе їм у цьому.

А. Думбрава

Ренійський район

У селі Котловина до обговорення народного бюджету активно долучилися майбутні виборці – учні 9 – 11 класів: юнаки та дівчата виклали свої думки на папері. Деякі витяги зі шкільних творів нам зачитала вчителька російської мови та літератури Марія Петрівна Хаджиогло.

Юлія Павленко просить звернути увагу на ремонт Будинку культури, адже в ньому завжди провадяться цікаві заходи, збирається багато молоді.

Олександр Куштєв вважає, що над народним бюджетом необхідно встановити громадський контроль, пропонує відкрити спеціальний сайт, щоб кожний громадянин міг розміщувати оперативну інформацію про те, як ідуть справи на місцях.

Олексій Златєв просить звернути увагу на охорону здоров'я: устаткування в Котловинській амбулаторії дуже старе, конче потрібно придбати нове крісло для стоматологічного кабінету.

Микола Кирчев закликає односільчан не лише розраховувати на бюджет, а щось зробити своїми руками. На суботниках взятися за наведення санітарного порядку, зокрема очистити від сміття береги озера Ялпуг.

На зборах села було ухвалено рішення спрямувати 2,5 млн грн на капітальний ремонт Будинку культури та 100 тис. грн – на спорудження нової топкової для школи. Перший заступник голови райдержадміністрації В'ячеслав Мамалига повідомив, що наступного року в селі планується виділити у цілому 3,8 млн грн на ремонт доріг.

Плавнівська сільська рада прова­дить роботи щодо освітлення, наве­дення санітарного порядку. Однак є про­блеми, які власними силами не розв'язати.

Головний лікар Плавнівської амбу­латорії Степан Корецький зі стур­бованістю говорив, що просідає ча­с­тина будинку. Культпрацівники хви­люються: продірявився дах Будинку культури. Значну частину села Плавні газифіковано, у чому допомогло базове сільгосппідприємство «Світанок» на чолі з Валерієм Гордієнком. Однак є вулиця, до якої магістраль ще не дійшла – і її жителі просили допомогти.

Обговоривши проблеми та наявні можливості, плавнівці вирішили спря­мувати 60 тисяч гривень на капітальний ремонт Будинку культури, 70 тисяч – на заміну вікон у дитячому садку, 10 тисяч – на ремонт школи. Що стосується амбулаторії, то тут вирішено залучити кошти програми ЄС «Розвиток, орієнтований на громаду», районного бюджету та спонсорів – у цілому 110 тис. грн.

Під час зборів жителі вказали керівництву району та народному депутатові Юрію Круку, який взяв участь у зборах, на необхідність ремонтувати дороги, забезпечувати пільги дітям війни та готувати кадри для сільського господарства.

Антоніна Бондарева, власкор «Одеських вістей» Фото авторки

Ананьївський район

На зборах громади виступила директорка НВК «ЗОШ І­ІІ ст.­ДНЗ» с. Новоселівка Валентина Приймак. Вона зауважила, що більшість людей висловилися за ремонт дороги, щоб відновити пряме автобусне сполучення з обласним та районним центрами та між селами, а також за те, щоб газифікувати село Пасицели. Також жителі висловилися за відкриття поштового відділку в Новоселівці.

Заступник голови райдержадміністрації Микола Балабан повідомив, що всі про­позиції враховані та включені до переліку пріоритетних об’єктів, і є вірогідність, що кошти на реалізацію головних проблемних питань будуть закладені до бюджету 2012 року.

Директорка освітянського закладу подякувала керівництву району та осо­бисто депутатові районної ради Ми­колі Балабану, який балотувався від Новоселівського виборчого округу, за піклування про їхню школу. Завдяки його наполегливості замінюються старі вікна на нові, пластикові.

Від імені сільської громади адресував щиру подяку обласному та районному керівництву голова первинної організації ветеранів Микола Фотійович Барановський. Як він зазначив, жителі глибинки спо­діваються, що нарешті їхні мрії здійсняться, і вони готові до співпраці та всебічної підтримки всіх починань команди нашого губернатора.

Автор: Світлана БАЙКАЛОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту