![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Дитячий центр православного храму
При храмі на честь ікони Божої Матері «Усіх скорбних Радість» відкрився дитячий центр.
Важливо підкреслити, що цей заклад оснащений усім необхідним для проживання дітейсиріт. Усього в ньому буде розміщено 30 дітей, які опинилися в біді. А раніше настоятель цього храму протоієрей Іоанн Горіа на пожертвування парафіян відкрив їдальню для незаможних.
Савранський район
З перевиконанням бюджету
За 9 місяців поточного року до зведеного бюджету району надійшло близько 10 мільйонів гривень. Порівняно з минулим роком темп зростання складає понад 14 відсотків.
Зросли надходження і до Державного бюджету з перевиконанням на 8 відсотків до запланованих показників. До місцевого бюджету додатково надійшло 635 тисяч гривень. Про це доповіла на колегії райдержадміністрації начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури РДА Людмила Благодир. Вона також відзначила, що найбільшим платником до Держбюджету є товариство «Савранський хліб». Його внесок складає понад півмільйона гривень.
Члени колегії проаналізували роботу агропромислового комплексу району. Урожай зібрано на площі 15 тисяч гектарів. По всіх категоріях господарств валовий збір зернових складає 44,3 тисячі тонн при середній врожайності 29,5 ц з гектара. Аграрії нині завершують комплекс сільгоспробіт і займаються підготовкою техніки для постановки на зберігання.
Ізмаїл
Проблему зрушили з мертвої точки
Вісімнадцять квартир у будинку по вулиці Болградське шосе, 31, раніше придбаних державною іпотечною установою для громадян, нарешті будуть передані у комунальну власність міста.
Про це місцевим журналістам заявив міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко. Ось уже понад рік мешканці, які одержали тут довгоочікувані квартири, не могли домогтися видачі документів на право власності, а отже і оформити технічні паспорти в МБТІ й укласти договори на обслуговування будинку. Міський голова відзначає: питання, що стосується оформлення права власності на будинок, виявився досить складним. І ось за рік копіткої роботи в цьому напрямі проблему вдалосятаки зрушити з мертвої точки й домогтися одержання пакетів документів для прийняття цього житла у власність міської громади. Тепер справа – за передачею житла у власність громадян.
Білгород-Дністровський район
Завершили на мажорній ноті
Восьму сесію райради депутати «полегшили» майже на 20%. Сім питань порядку денного, що стосувалися реформування сфери охорони здоров'я в районі, з розгляду зняли. Під час роботи постійних комісій думки розділилися – і не на користь перепрофілювання медустанов.
Також було знято і спірне питання про конкурсну приватизацію одного з об'єктів нерухомості.
Схвалили депутати рішення, пов'язані з бюджетним блоком, прийнята до відома інформація про стан злочинності й підготовку району до роботи в осінньозимових умовах. Тут проблемними залишаються деякі питання щодо заміни котельного устаткування, капремонту опалювальних систем та установлення необхідного оснащення в декількох сільських школах.
Затверджено низку районних програм, внесено зміни до чинної програми «Вчитель». Узгоджені призначення керівників, зокрема навчальних закладів і районного притулку.
Незадоволення частини депутатів викликав виступ представника компанії «Хай Термал Технолоджис», що впроваджує пілотний проект з встановлення модульних котелень на альтернативному паливі в декількох школах. Виявилося, що ці роботи необґрунтовано затягнуті за часом, а вигідна пропозиція загрожує виявитися витратною. За пропозицією голови БілгородДністровської РДА Василя Чорнолуцького, подальші партнерські кроки та зобов'язання будуть оформлятися протокольно. Детальніше питання буде розглянуто на черговому пленарному засіданні, призначеному на початок грудня.
Сесія завершилася на мажорній ноті – врученням шкільних автобусів для учнів Красної Коси. Одна з подарованих машин придбана Салганською сільрадою, яку очолює сільський голова Василь Древаль.
Сарата
У спортшколи свій автобус
Уперше за 40 років існування у дитячо-юнацької спортивної школи з'явився власний транспорт.
Ключі від нового шкільного автобуса директорові ДЮСШ Івану Кобиленку вручив голова райдержадміністрації Анатолій Коритний. У святковій події взяв участь також голова райради Віктор Чемерис. Радість колективу ДЮСШ розділили й працівники відділу освіти на чолі з Валентином Ходосом.
Подарований автобус – один із призначених для районної мережі закладів освіти відповідно до загальнодержавної програми «Шкільний автобус». Він придбаний за бюджетні гроші. Оскільки керівництво району вважає пріоритетним у своїй роботі створення умов для розвитку фізкультури та спорту, цей автобус вирішено передати спортшколі, яка відчуває постійні труднощі з довезенням дітей на змагання.
Різними видами спорту в ДЮСШ займаються до 700 дітей.
Арциз
Про сучасну податкову культуру
Чергову зустріч зі школярами провів заступник начальника Міжрайонної державної податкової інспекції Іван Пітак.
Дев'ять років поспіль учні беруть участь у творчому конкурсі «Податки – очима дітей». І. Пітак від імені керівництва вручив нагороди податкової інспекції переможцям районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості, а також цінний подарунок – енциклопедію художнього мистецтва – учителеві Олександру Ткачу.
Рені
На сцені – агітбригади
Пройшов традиційний фестиваль-конкурс шкільних екологічних бригад «Ми любимо тебе, рідна земле!», у якому взяли участь усі школи міста.
Цього року екологічний рух «помолодшав»: з восьми команд чотири вийшли на сцену в новому складі. Чудово дебютували семикласники загальноосвітньої школи № 1, команду яких підготувала молодий педагогорганізатор Ірина Дергачова ( у неї теж був дебют) – вони посіли перше місце серед агітбригад. У жанрі казки порушили проблеми екології вихованці школи №3, також ставши переможцями у своїй номінації. Але зала для глядачів чекала творчої «сутички» двох запеклих друзів – команди Ренійської гімназії та Центру дитячоюнацької творчості. Протягом кількох років вони змагаються за право представляти район на обласних фестиваляхконкурсах, і в цій боротьбі стрімко зростають. Цього року переконливу перемогу здобула команда ЦДЮТ, яку підготували Ірина Упельник і Антоніна Асаржи.
Роздільнянський район
Перервано політ «Білого лелеки»
Молдаванина та українця, які спробували перевезти через кордон 600 пляшок коньяку, затримали прикордонники відділу «Степанівка».
Про це повідомила пресслужба Державної прикордонної служби України.
Наряд, перевіряючи інформацію, що надійшла напередодні, підійшов до автомобіля «ваз», він стояв за 5 метрів від кордону. Невідомий завантажував у нього коробки. За кермом машини сидів 30річний українець.
Зі слів вантажника, який виявився жителем Молдови, стало відомо, що 30 ящиків коньяку «Білий лелека» він придбав у себе в країні на заводі з метою подальшої реалізації в Одесі. Стосовно нього складено протокол про адміністративне правопорушення, а із громадянином України проведена роз'яснювальна робота.
Товар передали до митниці. Сума оцінки вилученого склала 30 тисяч гривень.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А. Михайленко, Т. Сторчак, О. Колєв, Т. Гурічева, Т. Баранова, А. Бондарева
«Гамівна сорочка» для Дунаю
Рені розташоване на вигині Дунаю, і потужна течія постійний підмиває берег. За останні 30 років річка «з'їла» кілька десятків метрів набережної і дісталася до залізничного полотна. І хоча за останні роки вантажопотоки на цій ділянці значно скоротилися, всетаки через місто потяги йдуть транзитом за кордон.
Нещодавно на цій ділянці узбережжя Дунаю почалися берегозміцнювальні роботи: «Укрзалiзниця» вирішила виділити на них 39 мільйонів гривень.
Користуючись тим, що рівень води в Дунаї спав, будівельники проклали із залізобетонних конструкцій берегом тимчасову дорогу (на знімку), щоб вантажівками підвозити необхідні матеріали. Робота, як кажуть, робиться на совість.
Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», м. Рені
Калинівський гай
За ініціативи Калинівкого сільського голови Миколи Ткаченка, в стометровій охоронній зоні на березі Тилігульського лиману відбулося закладання гаю вузьколистої маслини.
Протягом двох днів учасники акції «Посади дерево», що традиційно провадиться двічі на рік – навесні та восени, – посадили на площі близько півтора гектара тисячу саджанців. Саджанці безкоштовно привезли працівники Красносільського лісництва, яке очолює Валерій Кожем’яка. Старшим товаришам допомагали 50 студентів Петрівського державного аграрного технікуму. Під керівництвом досвідчених викладачів Анатолія Токара, Сергія Сікорського, Галини Хитрук та Тетяни Абаскалової вони посадили близько 600 саджанців. Як стверджують фахівці, вузьколиста маслина може прижитися у солонуватому ґрунті.
Наступного дня свій внесок в озеленення села Калинівки внесли працівники Комінтернівської районної державної адміністрації та районної ради, вони разом з працівниками бюджетних установ та мешканцями села Калинівки посадили ще 400 деревець.
Ентузіазм, з яким працювали всі учасники акції, вселяє впевненість, що всі саджанці приймуться, а згодом на березі Тилігульського лиману зашумить гай. Усі сподіваються, він стане улюбленим місцем відпочинку не тільки мешканців, але і гостей села, воно має таку чудову назву – Калинівка.
Олександр БІЛЕВИЧ, Комінтернівський район
Сімейна справа Кириченків
Приватне підприємство «Кириченко» відоме своєю продукцією не тільки у Василівці, а й в інших селах Біляївського району. Його керівник Борис Кириченко – справжній патріот села. Він є постійним спонсором різноманітних свят, благодійних акцій для ветеранів, одиноких, дітей.
Борис Андрійович – потомственний землероб, вправний механізатор. Тривалий час працював водієм у місцевому господарстві імені Кірова, на колгоспному млину. Згодом став фермером.
Вісім років тому створив власне приватне підприємство, взявши в оренду старе напіврозвалене приміщення колишньої школи. Відремонтував, поставив крупорушку, поруч з нею змонтував олійню, яка спочатку працювала для власних потреб. Продукція почала користуватись попитом, тому взяв у оренду для обробітку 27 гектарів землі.
Стали у Василівку, до олійні Кириченка, везти насіння соняшника не лише односельці, а й жителі з сусідніх сіл. Працюючи на сировині, яку люди отримували на свої паї, Борис Андрійович налагодив виробництво круп, комбікормів для худоби та птиці.
Зараз у підприємця особливо багато турбот. Щодня по 23 тонни зерна чи олійного насіння переробляє. Борису Андрійовичу допомагає у справі його дружина, яка взяла на себе ведення бухгалтерії.
Хоч і в нелегких умовах, але працюють без боргів. Вже вирішили викупити орендоване приміщення. Відтак можна далі розвивати виробництво.
Юлія СУХАР, Біляївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |