ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
17.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 128(4255) / Тираж: 18937

Одеса

Пам’яті того,

хто шанував таланти

140-річчю з дня народження видатного музичного педагога Петра Столярського присвячуються Дні музики, що завтра розпочинаються в обласному центрі.

У їх межах – концерт «Парад дебютантів», у якому виступлять нинішні вихованці всесвітньо відомої школи. Він відбудеться завтра, 18 листопада, у Великій залі Одеської філармонії.

А післязавтра тут же любителям музики запропонують програму «Довірено скрипці» студенти Одеської державної музичної академії імені

А. Нежданової у супроводі камерного оркестру філармонії. У концерті візьме участь почесний гість фестивалю, професор Михайло Вайман.

Завершиться свято на честь видатного педагога програмою «Нащадки великих традицій». Традицій, закладених Петром Соломоновичем ще у довоєнні роки минуло століття. Вершиною його викладацької кар’єри став 1938 рік, коли на найпрестижнішому в ті часи Міжнародному конкурсі імені Ежена Ізаі у Брюсселі абсолютним переможцем було названо учня Столярського Давида Ойстраха, а решту призових місць і лауреатських звань також здобули вихованці одеського маестро.

Найвидатнішим своїм досягненням він вважав першу в тодішньому СРСР спеціальну музичну школу­десятирічку для обдарованих дітей, відкриту з його ініціативи у 1933 році. Саме тут Столярському вдалося сповна реалізувати свої педагогічні принципи, головний з яких він сформулював так: шануй талант в душі дитини!

Про проблеми, пов'язані

з правами реабілітованих

Цими днями в Одесі пройшов семінар голів та секретарів міських і районних комісій області з питань відновлення прав реабілітованих.

Необхідність його проведення була продиктована тим, що понад 80% керівників цих комісій у містах і районах – новопризначені протягом поточного року. Зіграли свою роль численні звертання до комісії окремих громадян.

У семінарі взяли участь відповідальні працівники Пенсійного фонду, Голов­ного управління праці та соціального захисту населення облдерж­адміністрації, Одеського державного архіву, управління внутрішніх справ області та інших відомств, з якими комісії постійно співпрацюють.

Голови і секретарі комісій з питань відновлення прав реабілітованих одержали відповіді та консультації на питання, що їх цікавлять. Для них також підготовлено інформаційний довідник, у якому роз'яснюються проблеми, з якими найчастіше зустрічаються реабілітовані та їхні рідні.

Браконьєри

не вгамовуються –

рибоохорона не дрімає

У жовтні поточного року інспекторами Державного басейнового управління «Західно-Чорноморська рибоохорона» розкрито понад 650 порушень природоохоронного законодавства. А з початку року їх виявлено 7300. Причому кожне четверте є грубим, тобто пов'язаним із застосуванням заборонених знарядь.

Під час рейдів за десять місяців вилучено понад тридцять тонн водної продукції (риби, раків, креветок), виловленої з порушеннями чинного законодавства, а також близько 2,5 тисячі заборонених знарядь лову.

Щодо виявлених фактів пред'яв­лено 730 позовів про відшкодування збитку, завданого рибному господарству України на загальну суму понад 440 тисяч гривень, а також накладено штрафів на суму 660 тисяч гривень.

Щодо трьох десятків найбільш грубих порушень передано матеріали до слідчих органів про притягнення браконьєрів до кримінальної відповідальності.

Іллічівськ

Комплекс залишається

в строю

Минуло 33 роки від дня відкриття поромної переправи Іллічівського порту.

Дотепер це єдиний в Україні, унікальний за своїми можливостями мультимодальний термінал з обслуговування залізнично­поромних і автопоромних ліній, а також суден типу «ро­ро» («roll­on – roll­off»).

Першим було налагоджено міжнародний поромний маршрут з Іллічівська на Варну, – він почав функціонувати 14 листопада 1978 року. Сьогодні переправа забезпечує перевезення в межах Євро­Азіатського транспортного коридору, що з'єднує країни Західної Європи, Україну, Грузію і держави Азії.

Потужності терміналу дозволяють перевантажувати 4,5 млн тонн вантажів у вагонах, 4,3 тисячі великовантажних автомобілів і 250 тисяч одиниць колісної техніки за рік. Одночасно можна вести обробку двох залізничних поромів і двох суден з горизонтальним навантаженням. Термінал має самостійні в'їзди для вагонів і автотранспорту.

Комплекс є центром двох основних діючих на Чорному морі міжнародних залізнично­поромних ліній: Іллічівськ (Україна) – Варна (Болгарія) – Поті/Батумі (Грузія) і Іллічівськ (Україна) – Дериндже (Туреччина).

На залізнично­поромних лініях працюють п'ять поромів: болгарські «Герої Одеси» і «Герої Севастополя», українські «Герої Шипки» і «Герої Плевни» і судно під грузинським прапором «Грейфсвальд».

Овідіопольський район

На кошти

обласного бюджету

Як раніше повідомлялося, у Вели­кодолинському відбулася знакова подія. Тут став до ладу новий корпус місцевої дільничної лікарні, яка обслуговує понад 28 тисяч жителів із шести прилеглих населених пунктів.

Завдяки виділеним за два останні роки 7,5 мільйона гривень із обласного бюджету, відкрито новий будинок лікарні із сучасним устаткуванням і приміщеннями, що відповідає усім технологічним і санітарно­гігієнічним вимогам. У триповерховому корпусі загальною площею близько трьох тисяч квадратних метрів розмістилися поліклініка на 100 відвідувань за зміну і відділення стаціонару на 30 ліжко­місць. Тут установлено два рентгенівські комплекси, новітня ультразвукова діагностична система, обладнана клінічна лабораторія, дві сучасні стоматологічні установки. Усім необхідним оснащені кабінети лікарів, прийомне відділення. Уведена диспетчерська служба «швидкої допомоги». Курс лікування можна пройти в зручних палатах терапевтичного відділення. Ще 25 пацієнтів зможуть щодня приймати необхідні процедури у двох палатах денного стаціонару. До послуг хворих – кабінет лікувальної фізкультури, кімната відпочинку з бібліотекою і телевізором, душові.

Великомихайлівський район

Новий автобус для школи

Нещодавно Полезненській загальноосвітній школі I-ІІІ ступенів передано новенький автобус «еталон».

Цю знакову місію на урочистій лінійці виконали голова районної державної адміністрації Михайло Вишняков, голова районної ради Володимир Гірін та начальник відділу освіти райдержадміністрації Тетяна Толмачевська.

Від імені педагогічного колективу, учнів та батьків від усього серця дякувала владі за довгоочікуваний подарунок директорка навчального закладу В. Вишнякова. Потім відбулася урочиста поїздка (своєрідне коло пошани) шкільного автобуса селом з першими пасажирами – учнями молодших класів.

Слід зазначити, що до кінця поточного року державну програму «Шкільний автобус» в районі буде виконано на 100 відсотків, а з наступного року розпочнеться заміна деяких машин, що вже вичерпали свій моторесурс.

Савранський район

За сумлінну працю

Нещодавно відзначили своє професійне свято працівники соціальної сфери району.

З цієї нагоди в актовій залі адмінбудинку пройшли урочистості, де присутніх привітав перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Рябокоровко.

За сумлінну роботу багатьох з них було нагороджено грамотами районної ради та районної державної адміністрації. А головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Савранського центру зайнятості Наталія Булаховська відзначена Почесною грамотою Міністерства соціальної політики України.

Котовський район

І ожила криниця

Жителі одного з «кутків» Олек­сандрівки, котрим дуже далеко ходити по воду, вирішили викопати криницю за власні кошти, поділивши витрати на всіх, хто буде нею користуватись.

Проте під час робіт з’ясувалось, що зібраних грошей не вистачає, бо надто дорого коштують і матеріали, і копання. Тому селяни звернулися по допомогу до голови райдержадміністрації Володимира Синька. Той, своєю чергою, – до народного депутата Леоніда Клімова. Того ж дня помічник народного депутата Павло Бугаєнко вручив необхідну суму керівнику ініціативної групи Василеві Добі. Так у складчину зроблено добре діло.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, І. Москаленко, В. Кітік, Т. Гурічева, О. Харченко, Т. Сторчак, Л. Кузьменко

Указ Президента України

Про відзначення державними нагородами України

з нагоди Дня автомобіліста і дорожника

Витяг

За вагомий особистий внесок у розвиток автомобільного транспорту, забезпечення будівництва, ремонту і утримання доріг, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність постановляю:

Присвоїти почесне звання

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

ВІТКОВСЬКОМУ Анатолію Вікторовичу – директорові Одеського державного обласного навчально­курсового комбінату.

Президент України

В. ЯНУКОВИЧ

м. Київ, 27 жовтня 2011 року

№ 1003/2011

Вітання творцям інформації

Професійне свято відзначили учора працівники радіо, телебачення та зв’язку Одещини.

З цієї нагоди керівництвом області було влаштовано прийом. Найкращим представникам галузі, запрошеним на нього, побажали успіхів, добробуту, творчих здобутків голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук та голова обласної ради Микола Пундик.

– Від того, під яким кутом зору буде подано ту чи іншу інформацію, залежить здебільшого і розвиток подій у регіоні, і життя суспільства, – підкреслив у своїй вітальній промові губернатор.

– Ви щасливі люди. Бо лише людина, яка займається улюбленою справою, може робити те, що робите ви, – відзначив голова облради Микола Пундик.

Від себе особисто і від усього депутатського корпусу він побажав учасникам прийому здоров’я, творчим працівникам електронних ЗМІ – «високих гонорарів, якомога менше «джинси» і якомога більше творчої роботи».

Перші керівники області вручили великій групі учасників святкового прийому Почесні відзнаки голови облдержадміністрації та Одеської облради, Почесні грамоти та цінні подарунки – наручні годинники. Серед нагороджених – заступник генерального директора Одеської телерадіокомпанії Ігор Покровський; головний випусковий облрадіо Ірина Падоріна; оператор телекомпанії «РІАК­Інформ» Олексій Мураховський; кореспондент радіостанції «Просто Раді.О» Ганна Березкіна; редактор­координатор телерадіокомпанії «Академія» Людмила Чернишова; низка інших працівників і трудових колективів. Їх відзначено за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у справу інформування населення про найважливіші події у багатогранному житті краю.

Віктор КОЗЮРА, «Одеські вісті»

Дбаючи про людей

Від дня створення Ананьївської міжрайонної виконавчої дирекції Фонду соцстрахування за тимчасовою втратою працездатності (а це двадцять років) тут працюють директор Віктор Дмитрашко, головний бухгалтер Лідія Нещадимова, головний спеціаліст Тетяна Оцел, провідний спеціаліст Надія Мунтян, спеціаліст першої категорії, керівник Любашівського представництва Ярослава Підгорна. Вони налагодили співпрацю зі страхувальниками Ананьївського та Любашівського районів, які обслуговують близько 9 тисяч осіб.

Працівники дирекції, суворо дотримуючись відповідних законів, домагаються, щоб соціальні виплати, санаторно­курортне лікування та оздоровлення застрахованих осіб і членів їхніх сімей проводилися вчасно і в повному обсязі. Лише за 9 місяців поточного року виплачено близько мільйона трьохсот тисяч гривень за тимчасовою непрацездатністю. На санаторно­курортне лікування витрачено 125,5 тис. грн, на оздоровлення дітей у літніх таборах — 5,9 тис. грн.

Що стосується доходів, то за 9 місяців вони виконані на 102,5 відсотка, а інші надходження зросли до 150 відсотків.

В. Дмитрашко користується нагодою, щоб висловити щиру вдячність усім співробітникам за плідну працю та побажати подальших успіхів у роботі щодо соціального захисту людей.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Ананьївський район

Алея згоди?

Депутати Ізмаїльської міської ради досить оригінально відзначили річницю від дня свого обрання, дружно зібравшись та посадивши алею із 270 платанів. У цій акції взяли участь народний депутат України Юрій Крук, начальники відділів виконкому, керівники комунальних підприємств міста.

Молоденькі дерева вишикувалися у два ряди з кожного боку при в'їзді в Ізмаїл з Одеського напрямку.

За ними, запевняють народні обранці, будуть ретельно доглядати, щоб через десяток років алея стала візитною карткою міста при в'їзді до нього.

– Хотілося б, щоб самі ізмаїльці придумали алеї ім'я, – сказав міський голова Андрій Абрамченко.

Можливо, це буде Алея згоди? Тієї самої згоди, якої так бракувало колишньому скликанню…

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей»

Автор: В. Козюра, І. Москаленко, В. Кітік, Т. Гурічева, О. Харченко, Т. Сторчак, Л. Кузьменко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту