ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Народний бюджет — Вирішує громада
17.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 128(4255) / Тираж: 18937

Білгород-Дністровський район

До кінця минулого тижня обговорення на сходах територіальних громад щодо формування «Народного бюджету» відбулося у понад 70% населених пунктів Білгород­-Дністровського району. Зміна підходів у формуванні бюджету із залученням думок найрізноманітніших верств населення стало можливим у межах ініціативи губернатора Едуарда Матвійчука.

Ідея формування бюджету «знизу» знаходить гарячі відгуки серед усієї районної територіальної громади. І хоча потреби для кожного села можуть бути різні, спільними проблемними напрямами залишаються водопостачання, ремонт доріг та об'єктів соціальної сфери, відновлення нічного вуличного освітлення.

Про необхідну допомогу при заміні вікон сільської амбулаторії, при ремонті шкільного опалення та водогону говорили жителі села Удобного. Першочерговими завданнями для Козацької сільської ради названі капітальний ремонт Будинку культури, заміна вікон у дитячому садку та ремонт дороги. Жителі Краснокосянської сільської ради потребують допомоги для проведення вуличного освітлення, заміни вікон у дитячому садку та водопостачання.

Зустрічі із громадами в районі проходять за активної участі депутата Верховної Ради України Віталія Барвіненка, депутатів Одеської обласної ради Івана Баранова, Ігоря Квашніна, Дмитра Барвіненка, голови Білгород­Дністровської райдержадміністрації Василя Чорнолуцького, голови Білгород­Дністровської райради Валентини Орлової. Люди добре розуміють, що одразу всі проблеми, що накопичилися, розв’язати неможливо. Тому визначають найголовніші соціально­економічні напрями.

Тетяна Гурічева, власкор «Одеських вістей»

Березівський район

У Михайло­Олександрівській громаді пріоритетними визначено газифікацію та водозабезпечення.

У Виноградному, крім нагального ремонту дороги та сільського клубу, було названо надання житла місцевому лікареві. Учасники зборів проголосували за включення цього питання до «Народного бюджету».

У Вікторівській громаді жителів турбує призупинене будівництво дороги Одеса – Возненсенськ (людям дошкуляє пилюка зі шляху без твердого покриття). Серед проблемних питань названо також газифікацію дитсадка у Роздолі, школи й дитсадка у Вікторівці, ремонт водогону та ремонт доріг у селах сільради, встановлення башти Рожновського у Вікторівці.

У Маринівській сільраді першорядними названо водозабезпечення, капітальний ремонт Будинку культури, вуличне освітлення, ремонт дороги. Крім того, мешканці села Балайчук порушили тему надання медичних послуг Маринівською амбулаторією сімейного типу. Також мова йшла про необхідність покращення обслуговування пасажирів автоперевізником Храпковським. Звучали скарги на відсутність у селі покриття для мобільного зв’язку. Озвучувалися пропозиції щодо ремонту ділянки дороги до села. Висловилися балайчани і за необхідність роз’яснень щодо орендної плати за землю, яку сплачують місцеві агроформування. Сільський голова Тетяна Писанюк надала громадянам докладні пояснення за тими питаннями, що в її компетенції. Стосовно інших пообіцяла звернутися до районних служб.

В’ячеслав ВІРИЧ, Ольга ГАЙДУК

Миколаївський район

Сходи сільських громад, що розпочалися ще 5 листопада, проходять за участю голови райдержадміністрації Олександра Чорного, голови райради Олександра Молчанова, депутатів обласної ради Івана Єрьоменка, В’ячеслава Маркіна та їхніх помічників, керівників структурних підрозділів управлінь та відділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, депутатів ра­йонної ради тощо.

7 листопада обговорення насущних проблем відбулося на території Олексіївської сільської ради, у селах Василівка та Олексіївка. Керівник проекту «Народний бюджет» в районі Олександр Чорний розповів, що відтепер громада сама наполягатиме на розв’язанні тих проблем, що спрямовані на покращення життя людей і сприятимуть розвитку населених пунктів.

8 листопада на сході в с. Софіївка Миколаївської селищної ради громада ратувала за капітальний ремонт автодороги Миколаївка – Андрієво – Іванівка – Настасіївка та Будинку культури, газифікацію сіл.

Подібні питання порушували на своєму зібранні жителі Ісаївської, Левадівської та Настасіївської сільських рад. А жителів Новопетрівської сільської ради хвилює ще й капітальний ремонт автодоріг Миколаївка – Березівка та Миколаївка – Гвоздівка – Переселенці, придбання водонапірної вежі для сіл Новопетрівка, Переселенці, Гвоздівка, а також буріння артсвердловини в

с. Новопетрівка.

3агалом громада Миколаївського ра­йону всебічно підтримує й будівництво Одеської обласної клінічної лікарні та висловлюється про необхідність реконструкції дитячої обласної інфекційної лікарні.

Ділячись враженнями від спілкування з людьми, керівник проекту «Народний бюджет» в Миколаївському районі, голова райдержадміністрації Олександр Чорний сказав, що сільські громади хвилює чимало наболілих питань, які неможливо вирішити власними силами. На щастя, з відкриттям газорозподільної станції у райцентрі є реальність газифікації в наступному році багатьох сіл. З ухваленням бюджету будуть враховані й ініціативи жителів району. Правда, багато проблемних питань залишаться на перспективу. Адже програма губернатора якраз і спрямована на визначення першочергових завдань.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей»

Красноокнянський район

9 листопада відбулися загальні збори жителів Дубівської сільської ради з приводу розв’язання нагальних проблем громади.

Серед першочергових – капітальний ремонт сільського клубу в селі Новосамарці та капітальний ремонт Новосамарської ЗОШ І­ІІІ ступенів, розширення дитячого садка та газифікація населених пунктів сільської ради.

Наступного дня відбулися сходи жителів Топалівської та Федосіївської сільських рад, де також відбулася конструктивна розмова про втілення в життя ініціатив.

Тетяна ПІДГОРНА

Кілійський район

В.П. Тихонов, голова СВК «Дружба», п'яте скликання поспіль у Кілійській районній раді очолює бюджетну комісію, і як ніхто інший знає проблеми наповнення та розподілу казенних коштів. Ми попросили Володимира Прокоповича, професійного економіста, висловити свою думку щодо ініціативи губернатора «Народний бюджет».

– Влада повернулася до народу, її наміри почути сподівання людей, безумовно, добрі, – відзначив депутат. – Погано те, що наші можливості обмежені. Тому ми усі ра­зом повинні визначити пріоритети. Такими пріоритетами для Кілійського району є три питання: газ, вода та дороги. Забезпечення людей якісною питною водою я навіть би поставив на перше місце: вона потрібна людині, як повітря! Йдеться, насамперед, про здоров'я. Усі передумови для вирішення цього питання в нас є. Кілійський район обмиває повновода річка Дунай. Біля Кілії побудовано сучасну станцію з очищення води, потужності якої розраховані не лише на наш район.

У минулі роки виділялися певні суми на будівництво водоводів та мережі, і в деякі села вода надійшла. Однак, я вважаю, цю роботу необхідно завершити.

Не можу не сказати і про зрошення, без якого говорити про гарантований урожай, економічну безпеку та стабільність не доводиться. Ми, аграрії, у цій зоні ризикованого землеробства останнім часом уповаємо на Бога. Ще не так давно держава компенсувала нам витрати на зрошення (за електроенергію), а зараз – мовчок. Тим часом, гарантований урожай – це гарантована зарплата та гарантовані надходження до бюджету, який складається здебільшого з податків із доходів фізичних осіб. Донор скарбниці – реальний сектор економіки, тому ми зобов'язані його розбудовувати.

Формуючи бюджет 2012 року, треба вислухати кожну людину. Вважаю, що багато проблем ми можемо розв’язати самотужки. Якщо говорити про СВК «Дружба», то ми завжди надаємо допомогу своєму селу у його благоустрої. А бюджети району, області, держави повинні бути спрямовані на вирішення глобальних питань. Таких, як водопостачання та газифікація Кілійського району. Ця робота – не на один рік, але її необхідно починати, тому що ми зобов'язані щось залишити своїм дітям.

Антоніна Бондарева, власкор «Одеських вістей»

Біляївський район

Жителі Кагарлицької громади на загальних зборах, що відбулися 8 листопада, активно обговорювали наболіле. У затишних стінах місцевої школи, яку очолює досвідчений педагог О.В. Шендерук, звучали запитання, прохання, пропозиції.

Сільський голова І.І. Вишневський, який щоденно займається порушеними на зборах питаннями, чітко дав зрозуміти: криками та обуренням нічого не вирішується. Серед озвучених пропозицій щодо стихійних сміттєзвалищ, стану доріг, автоперевезень, за результатами анкетування і обговорень було виділено чотири першочергові завдання: водозабезпечення Кагарлика, освітлення вулиці Садової, ремонт будівлі сільської ради та відкриття додаткової групи у дитячому садку.

– Давайте спільно подумаємо, як нам підняти наше село, а не лише вказувати на проблему, – звернулася до односельчан директор школи О.В. Шендерук.

І, ніби у продовження сказаного, по закінченні зборів громади присутні мали змогу ознайомитися із роботою школи, де вже встановлено пластикові вікна за рахунок обласного та районного бюджетів, обладнані кабінети комп’ютерами і новими меблями. Спільно з батьками, дітьми та за підтримки району школа із року в рік стає все затишнішою. Отже, є перспектива розвитку на селі.

Олександра КОРЧИНСЬКА

4 листопада відбулися загальні збори мешканців села Маяки. У них взяли участь місцеві жителі, члени виконкому, депутати сільради, керівники підприємств та установ.

З підсумками попереднього анкетування, у якому взяли участь 807 чоловік, виступив сільський голова І.С. Войцеховський, який відзначив, що найактуальнішими проблемами маяківці вважають ремонт доріг (88%), заміну вікон у школі (25%) та спорудження водогону (18 %). Окрім того, всі опитувані вважають за необхідне завершення будівництва Троїцької школи та ремонт хірургічного відділення Біляївської ЦРБ. 100 % опитуваних визначили, що на обласному рівні першочергово мають вирішитись питання спорудження дитячої клінічної лікарні та реконструкції дитячої інфекційної лікарні.

Під час зборів були розглянуті інші проблеми села Маяки. Це ремонт Будинку культури, будівництво храму, вивіз побутового сміття, освітлення вулиць, тощо. Але, маючи перелік проблем, необхідно починати з найактуальніших. Саме цим і буде займатися місцеве керівництво.

Інна КОБЗАР

Балтський район

До обговорення «Народного бюджету» долучилися громади сіл Сінне, Пасицели, Немирівське та Перельоти. У зборах взяли участь керівники району, сільські голови, жителі сіл.

Люди з довірою сприйняли ініціативу голови облдерж­адміністрації Едуарда Матвійчука щодо формування бюджету області «знизу». Учасники зборів висловили зацікавлення щодо спорудження нової амбулаторії, дитячого садка, ремонту Будинку культури, доріг у своїх населених пунктах, ознайомилися з бюджетними пропозиціями, що мають значення для їхніх громад.

– Ця програма дає людям шанс самим визначити пріоритетні проблеми та вирішити низку соціальних пи­тань. На мою думку, нарешті влада стає ближчою до людей, усвідомлюючи, що тільки спільними зусиллями можна поліпшити соціально­економічну ситуацію в області, – впевнений голова районної ради Валерій Желіховський.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей»

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту