![]() |
|
![]() |
![]() |
Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932 — 1933 років закликає освітян підтримати загальнонаціональну традицію і провести у поминальний тиждень 21 — 25 листопада Уроки пам’яті Голодомору в Україні.
У зверненні комітету до керівників освітніх закладів та вчителів зазначається: у серпні 2010 року міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що Голодомор не був геноцидом українців, відтак за його одноосібним рішенням у нових підручниках з історії України з опису Голодомору 1932 — 1933 років забрали визначення «геноцид» як «вигадки». Нагадаємо, що згідно з законом «Про Голодомор 1932 — 1933 років в Україні», який Верховна Рада ухвалила 28 листопада 2006 року, події цих страшних років визнано геноцидом українського народу.
Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду просить освітян організувати учням відвідування пам’ятних місць, музеїв пам’яті жертв Голодомору та залучити школярів і студентів до участі у громадських поминальних заходах у День пам’яті жертв Голодомору 1932 — 1933 років.
До комітету, який створено минулого року, зокрема входять: Ольга Богомолець, В’ячеслав Брюховецький, Володимир В’ятрович, Володимир Василенко, Василь Вовкун, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Іван Дзюба, Іван Драч, єпископ Євстратій (Зоря), Микола Жулинський, Євген Захаров, Станіслав Кульчицький, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Лесь Танюк, Ігор Юхновський та інші.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |