![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Микола ПУНДИК поставив собі трійку, а діяльності облради – четвірку
Така самокритична оцінка (за п’ятибальною системою) сьогодні прозвучала на прес-конференції Миколи Пундика та його заступників із нагоди підбиття підсумків першого року роботи Одеської обласної ради VI скликання, обраного 16 листопада минулого року.
Як відомо, до Одеської облради обрано 132 депутатів, половина з яких пройшла за списками політичних партій, решта, 66 членів депутатського корпусу, – за мажоритарними округами. За минулий рік відбулося вісім сесій, на яких розглянуто близько 300 питань. За цей період апарат облради скорочений на 40% – з 106 до 67 штатних одиниць. Голова облради Микола Пундик, його заступники Микола Тіндюк та Олексій Гончаренко, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансовоекономічної політики та банківської діяльності Юрій Маслов відповіли на численні запитання щодо різних аспектів сьогоднішнього життя області. Подробиці читайте в наступному номері «ОВ».
Іванівський район
Дбають про прибуток
У районі 15 господарств, що закінчують рік прибутково.
Сільгоспвиробники планують отримати прибуток в сумі 19 млн грн з рентабельністю виробництва 26,7%.
Останнім часом сільгосппідприємства приділяють більше уваги вирощуванню соняшнику і озимого ріпаку. Виробнича собівартість соняшнику, наприклад, склала 1706 грн, середня реалізаційна ціна – 3064,9 грн за 1 тонну, ефективність виробництва – 67,3%.
Значно скоротилися обсяги виробництва у тваринництві, хоча рентабельність галузі в цілому складає близько 11 відсотків.
Ширяївський район
Плюс вуличне освітлення
Мешканці Вікторівки, передусім вулиці Молодіжної, одними з перших у районі стали користувачами природного газу. Щороку до мережі під’єднується все більше абонентів. Газифіковано також загальноосвітню школу I-III ступенів.
Однак зростання кількості користувачів призводить до зниження тиску у мережі під час опалювального сезону. Очевидним є те, що в селі слід обладнати ще одну розподільчу установку.
Місцеву владу також непокоїть проблема поліпшення водопостачання населення. За наявності газу сільчани прагнуть провести ще й воду. Для продуктивнішої експлуатації водогону необхідно пробурити нову артсвердловину і встановити вежу на західній околиці села. Сьогодні тут є старенька башта Рожновського, але вона давно відпрацювала свій термін. І спорудження нової водонапірної вежі, і встановлення розподільчої установки сільчани пропонують включити при формуванні «Народного бюджету» і сподіваються на підтримку району та області.
На останній сесії Вікторівської сільської ради депутати порушили питання виготовлення проекту на обладнання вуличного освітлення, на це потрібно 15 тисяч гривень. Ці кошти будуть використані із місцевого бюджету, отож є сподівання, що до кінця року початок у цій важливій справі буде покладено.
На призи сільської ради
Традиційним стало в районі щорічне проведення огляду-конкурсу української народної пісні на честь земляка – Героя Радянського Союзу Миколи Сташека.
Зазвичай цей захід організовує та матеріально підтримує Олександрівська сільська рада, до складу якої входить і село Григорівка – мала батьківщина Героя.
На свято з’їхалися виконавці з більшості клубних закладів району. Серед аматорів найменшій, Карині Жулинській, – чотири рочки. Вона зуміла зачарувати зал виконанням пісні «Веселі чоботята». Акомпанувала онучці бабуся – Тамара Жулинська.
Переможцями конкурсу стали соліствокаліст Володимир Андрусьєв, колективи Миколаївського та Мар’янівського сільських будинків культури. Переможцям вручено призи від райдержадміністрації, та Олександрівської сільської ради. Всі учасники нагороджені дипломами.
Кодимський район
Бюджет забезпечує стабільність
Одним із основних на останній сесії районної ради було питання виконання районного бюджету за 9 місяців.
Як доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Тамара Ніколішина, дохідна його частина із врахуванням отриманої дотації та субвенції виконана на 74,5% до річних призначень. Порівняно з минулим роком, надходження з урахуванням трансфертів зросли майже на 3,6 мільйона гривень. До загального фонду місцевого бюджету району за 9 місяців 2011 року власних коштів надійшло в сумі 10035,8 тис. гривень, що становить 102,8% планових призначень згаданого періоду. Додатково надійшло до бюджету району 274,6 тис. гривень, а порівняно з відповідним періодом минулого року, доходи зросли на 13,5%.
За рахунок податку з доходів фізичних осіб, що є основним джерелом коштів, додатково надійшло близько півмільйона гривень.
Сарата
Готуються до перевиборів
Як уже повідомлялося, селищний голова достроково склав повноваження, мотивуючи звільнення погіршенням здоров’я. Сьогодні головне завдання для жителів селища – підібрати гідну кандидатуру на цю посаду. На підготовку виборів може піти до трьох і більше місяців.
На відкритій робочій зустрічі голови райдержадміністрації Анатолія Коритного з жителями райцентру обговорювалася нинішня ситуація. До голови РДА в письмовому і усному вигляді надійшло безліч запитань, у яких позначені основні болючі точки Сарати. Насамперед, мова йде про проблеми водопостачання і каналізації, газифікації, розчищення русла річки Сарати, будівництва дитячого садка, стадіону, реконструкції ринку, створення притулку літніх людей, про стан житлофонду.
Після більш ніж тригодинного діалогу та анкетування, проведеного напередодні зустрічі, селищна територіальна громада висловила думку вважати пріоритетними фінансовими завданнями майбутнього року будівництво нових очисних споруд і дитсадка на 160 місць, розчищення русла річки, відкриття комунальної аптеки, підведення на територію району гілки водоводу Кілія – Татарбунари.
Арцизький район
Пріоритети – медицині та дошкільним закладам
Питання про роботу житлово-комунального господарства та соціальної сфери району в осінньо-зимових умовах обговорили на своєму черговому засіданні члени громадської та політичної рад при райдержадміністрації.
Про це присутніх поінформували головний архітектор району Олексій Павлов та Арцизький міський голова Юрій Михайлов. Робота виконана значна, і вона триває. Членів ради цікавило питання формування бюджету2012. Голова райдержадміністрації Олександр Малєв назвав пріоритетні напрями соціальноекономічного розвитку району і зупинився на особливостях формування бюджетів. Учасники засідання схвально поставилися до того, що ініціатива віддана громадам.
Визначено великий обсяг роботи з розвитку районної медицини, системи дошкільного виховання. Давно потребує цілковитої реконструкції районна центральна лікарня, а також дитячий садок № 4. А Будинок культури в селі Виноградівці та станція локального очищення води в райцентрі – капітального ремонту.
Котовський район
За облаштування взявся депутат
Перша відновлена зупинка у селі Куяльник вже дає прихисток пасажирам під час негоди. За словами народного депутата Леоніда Клімова уздовж траси Котовськ – Ананьїв планується обладнати ще 3-4 зупинки.
Ще на початку цього року районна влада взялася за ремонт доріг. Але зупинки для громадського транспорту були відсутні, і жителям сіл, школярам в осінньозимовий період доводилося чекати на транспорт просто неба. Сільські голови Куяльника, Липецького, Чапаєвки звернулись до керівництва району з проханням допомогти облаштувати зупинки. Зважаючи на те, що бюджет був вже сформований і кошти для цього не були у ньому передбачені, за розв’язання проблеми взявся народний депутат Леонід Клімов. Він виділив кошти на облаштування зупинок. Причому, крім Куяльника, Чапаєвки, Липецького, їх облаштують ще й у Новому Мирі та Вишневому.
Балтський район
«Край європейських джерел»
Проект під такою назвою реалізується у районі за підтримки європейської програми міжнародного фонду «Відродження».
У його межах з кількаденним візитом побував у Польщі місцевий краєзнавець Олександр Таскін. Він зустрівся з представниками відділу культури Тарновського повіту, працівниками архівів, музеїв міст Тарнов, Бохня, Новий Вишнич, Пшеворськ, єврейського музею м. ДомброваТарновська, мав бесіду з науковцем Марією Марциновською з м. НовиСонч, яка видала книжку про князів Любомирських. Вони колись володіли балтським землями.
Зібрана інформація, серед якої знімки архітектурних історичних пам’яток, копії документів, фотографії, буде систематизована і використана при виготовленні брошур, відеороликів у межах проекту «Край європейських джерел».
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. ТОКАР, Т. СТОРЧАК, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Т. БАРАНОВА
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про призначення С. Павлухіна головою Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області
Призначити ПАВЛУХІНА Сергія Олександровича головою Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
16 листопада 2011 року
№ 359/2011рп
РОЗПОРЯДЖЕННЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про призначення О. Куракова головою Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області
Призначити КУРАКОВА Олега Михайловича головою Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області.
Президент України В. ЯНУКОВИЧ
16 листопада 2011 року
№ 358/2011рп
За сучасними стандартами
З метою перевірки підготовки до нового навчального року установ, частин та з’єднань Одеського гарнізону в Одесі працювала робоча група на чолі з начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних сил України генералполковником Григорієм Педченком.
Начальник Генштабу побував у Військовій академії, де ознайомився з навчальноматеріальною базою закладу.
Оглянувши спортивне містечко, кафедри та аудиторії, генералполковник наголосив на тому, що вони мають бути оснащені за сучасним стандартами.
– Ми маємо сконцентрувати усі наші зусилля, на тому, щоб академія і надалі розвивалася та здійснювала підготовку офіцерівпрофесіоналів, – зазначив він.
На службовій нараді начальник Генерального штабу уважно заслухав доповіді посадових осіб Одеського гарнізону щодо виконання комплексу заходів, пов’язаних як із здійсненням призовної кампанії «Осінь2011», готовності об’єктів до експлуатації в умовах зимового періоду, так і безпосередньо з ходом підготовки до нового навчального року.
– Лише те військо є посправжньому боєздатним, яке гартується на полігоні, у вогневому містечку, в парку бойових машин і на танкодромі. Не забувайте про теорію, але і побільше часу приділяйте практичним заняттям. Це стосується і порядку підготовки курсантів, – підкреслив Головнокомандувач.
Начальник Генерального штабу зустрівся також з керівництвом нашої області та обговорив коло питань, спрямованих на поглиблення взаємодії між цивільними та військовими структурами.
В’ячеслав ДІОРДІЄВ
Для рідної Теплиці
Новий автомобіль «швидкої допомоги» одержала цими днями в подарунок Теплицька амбулаторія. Подарунок зробив депутат Арцизької районної ради Олександр Васильович Тараненко. Теплиця – його рідне село, тут він закінчив школу і професійнотехнічне училище, тут почалися його перші трудові будні.
– Я знав: «швидкої допомоги» мої односельці дуже потребують. І тому ще в передвиборний період пообіцяв: новий автомобіль у амбулаторії буде. А свої обіцянки я звик виконувати. Прийміть цей подарунок, і нехай він довго служить моїм землякам, – жителям Теплиці та Садового, – сказав Олександр Васильович, вручаючи ключі та документи від спецавтомобіля завідувачці амбулаторії Л.С. Тодоровій.
У словівідповіді вона, зокрема, відзначила:
– Ми дуже вдячні за такий подарунок. Наша амбулаторія обслуговує понад дві тисячі чоловік. Старий автомобіль «швидкої допомоги» уже давно вичерпав свій ресурс. Якщо чесно, він буквально розвалювався. Тільки завдяки зусиллям наших водіїв – Федорові Георгійовичу Малинкову і Володимиру Івановичу Билинцю – він ще був на ходу. Тому не можна передати словами почуття радості, яке зараз нас переповнює.
– Від депутатів районної ради і особисто від себе хочу висловити подяку Олександру Васильовичу Тараненку. Він – єдиний, хто купив за власні кошти автомобіль «швидкої допомоги» і подарував своєму рідному селу, – долучився до слів медпрацівника голова райради І.І. Бузіян.
А голова райдержадміністрації О.М. Малєв підкреслив:
– Усі ми на своїх робочих місцях у цьому житті – тимчасові. Але те, що залишається після нас, – важливо. І не варто забувати про це нікому. Гадаю, що Олександр Васильович, роблячи селу такий подарунок, навряд чи думав, що йому потрібні якісь дивіденди в майбутньому. Просто знав про наявну проблему, як то кажуть, ізсередини: нехай земляки пишаються своїм вихованцем.
А. ДУМБРАВА, Арцизький район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |