ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Розкадрування по-президентськи
19.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 129(4256) / Тираж: 18937

Віктор Янукович останнім часом демонструє цілком зрозуміле прагнення оптимізувати систему влади. Нічого дивного, адже протягом майже двадцяти років громадяни України переважно тільки чули про необхідність здійснювати реформи, але реально їх не відчували. Ситуацію необхідно терміново змінювати, і Президент чудово це розуміє.

Багато в чому саме тому розширене засідання Кабінету Міністрів перетворилося на непросту розмову Глави держави і високопоставлених чиновників, причому багатьом із присутніх довелося сидіти похиливши голови. Після засідання уряду спостерігачі відзначили різку тональність висловлювань, які використовував Янукович, і його рішучість розставити крапки над «і» з усією можливою прямотою. Глава держави не став приховувати своїх емоцій за дипломатичними словесними конструкціями, а прямо заявив, що уряд впорався із запланованими реформами тільки наполовину. Назвати таку ефективність високою в нинішніх умовах – це самообман.

Якщо завдяки наведенню ладу в економіці ситуація не є критичною, а зростання ВВП в Україні вигідно вирізняється порівняно з іншими сусідами, то в умінні влади пояснювати необхідність проведення реформ недопрацювань вистачає. Чиновники часто виявляються нездатними донести до мільйонів співгромадян необхідність здійснення перетворень. Віктор Янукович акцентував увагу на тому, що влада повинна бути зрозумілою для громадян країни. Міністрам, яким складно справлятися зі своїми обов’язками, Президент запропонував самостійно складати свої повноваження, не чекаючи указу про відставку.

Втім, двом губернаторам уже не вдасться скористатися такою можливістю: 2 листопада Віктор Янукович підписав укази про звільнення голів Львівської та Запорізької обласних держ­адміністрацій Михайла Цимбалюка і Бориса Петрова. Якщо на сході країни в регіоні стрімко впала інвестиційна привабливість, а область пліткувала про розбірки між губернатором та його однопартійцями, то Цимбалюк фактично повністю втратив контроль над ситуацією, що проявилося ще під час святкування Дня Перемоги у Львові. Півроку виявилося недостатньо для виправлення ситуації, тому тепер на Львівщині буде працювати Михайло Костюк, а в Запоріжжі спробує свої сили добре там відомий парламентарій Олександр Пеклушенко.

Набагато резонанснішою виявилася наступна кадрова рокіровка, здійснена Віктором Януковичем. Міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова, який помітно дратував представників опозиції, Глава держави направив працювати до Криму, де Анатолій Володимирович замінить свого давнього соратника, покійного Василя Джарти. Після результативного голосування за кандидатуру Могильова новий кримський прем’єр пообіцяв продовжувати лінію попередника. Новим керівником Міністерства внутрішніх справ став Віталій Захарченко, який до останнього часу очолював податкову службу. Представляючи його підлеглим, Віктор Янукович висловив надію, що новий міністр зуміє поліпшити боротьбу з економічними злочинами.

Президент чудово розуміє, що більшість громадян очікує від влади ефективного реформування, яке неможливе без порозуміння між чиновниками і простими громадянами. Янукович зробив ставку на посилення ключових позицій в уряді, віддавши перевагу точковим перестановкам перед масовою ротацією. Експерти вважають, що ці перестановки будуть не останніми, прогнозуючи їх новий раунд на кінець року, коли уряд знову збереться на розширене засідання для підбиття підсумків реформування країни цього року. У деяких чиновників залишилося зовсім мало часу, щоб навести лад у довірених їхньому піклуванню галузях.

Автор: Іван ЗАБЛОЦЬКИЙ, журналіст


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту