ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Віктор Янукович: «Одеса – місто, завдяки якому Україну впізнають на карті світу»
19.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 129(4256) / Тираж: 18937

17 листопада Президент України Віктор Янукович здійснив робочу поїздку в Одеську область

Двісті п’ятдесят курсантів та викладачів Військової академії м. Одеси зустрічали Верховного Головно­командувача України. Прези­дента супроводжували голова Одеської облдержадміністрації Едуард Матвійчук, голова облради Микола Пундик, мер Одеси Олексій Костусєв, народні депутати, керівники міністерств та відомств, представники духівництва.

Віктор Янукович вітав курсантів і офіцерів, побажав їм успіхів та передав виконувачу обов’язків начальника Військової академії генерал­майору Анатолію Сиротенку Бойовий прапор.

Після закінчення церемонії Віктор Янукович тепло поспілкувався з ветеранами Великої Вітчизняної війни.

Після цього Глава держави відвідав новий вантажний митний комплекс Одеського порту та комплекс «сухого порту» ТОВ «Євротермінал».

Нову перлину Одеси – красень­стадіон «Чорно­морець» – керівникові країни на правах гостинного господаря показував народний депутат України, президент футбольного клубу Леонід Клімов. Тут же Віктор Федорович поспілкувався з футболістами, які уславили Одесу – Ігорем Бєлановим, Валерієм Поркуяном та іншими спортсменами, які подарували високому гостеві м’яч зі своїми автографами.

Під час брифінгу Віктор Янукович сказав, що завдяки Одесі Україну упізнають на карті світу. Стараннями Леоніда Клімова, який, за словами Президента, більше любить футбол, ніж гроші, за сприяння керівництва регіону та міста на березі моря виріс чудовий стадіон.

Економіка України динамічно розвивається, відзначив Віктор Янукович: минулого року зростання склало понад чотири відсотки, у цьому – п’ять із половиною відсотків ВВП. Це дає можливість уже у 2012­му збільшити соціальні виплати. Зокрема, стипендії студентам, які відзначали своє свято саме у день візиту Пре­зидента до Одеси.

Відповідаючи на запитання про нібито вже підписані нові угоди з «Газпромом», Глава держави порадив не поспішати з коментарями. Си­туація непроста, і потрібно дочекатися остаточного вирішення питання про ціну на газ.

Кореспондент «ОВ» поставив Віктору Януковичу запитання щодо перспективи реформи місцевого самоврядування.

– Мета децентралізації влади – поступове збільшення повноважень регіонів, – заявив Президент України. – Сьогодні у мене була розмова з керівництвом області та міста. Ми обговорювали питання наших спільних кроків у напрямі цих реформ.

Одеська область – серед ініціаторів формування бюджету знизу. І даний принцип буде закладений в основу експерименту, який буде проведений у декількох регіонах країни. Цілком імовірно, додав Президент, що в цьому важливому проекті візьме участь і Одещина. За його словами, реформа місцевого самоврядування є одним з важливих інструментів досягнення стабільності в регіонах. І будь­які кризи краще зустрічати, коли на місцях достатньо повноважень для їх подолання.

Автор: Євген БЛІНОВ, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту