ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Народний бюджет
22.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 130(4257) / Тираж: 18937

Як видно з редакційної пошти, проект «Народний бюджет», ініційований головою обласної державної адміністрації Едуардом Леонідовичем Мат­війчуком, здобув широку підтримку жи­телів Одещини. Про це свідчать підсумки сільських сходів, які завершилися 20 листопада.

Формування бюджету 2012 р. «знизу» дає змогу визначати пріоритети в інтересах громад, сприяє їхній соціально­економічній консолідації. Проект, підтриманий Президентом України Віктором Януковичем, дав можливість жителям області вносити конкретні пропозиції щодо виділення коштів для соціального розвитку сіл, селищ, міст Одещини.

«Одеські вісті» постійно висвітлювали провадження зборів. Сьогодні ми публікуємо заключну добірку повідомлень про збори за участю керівників міст і ра­йонів, депутатів, громадськості.

Арцизький район

У Деленах найперша проблема – водопостачання. Не можна зволікати і з капітальним ремонтом Будинку культури, щоб не занапастити будівлю. У підсумку голосування додався ще й ремонт найкритичніших ділянок внутрішньосільських доріг.

Для району першочерговими деленці визначили його газифікацію та реконструкцію центральної районної лікарні. Для області – реконструкцію дитячої та інфекційної лікарень.

Свою думку висловив присутній на зборах депутат обласної ради Антон Кіссе. Він запевнив, що розв’язання багатьох проблем область бере на себе. Але необхідність виділення кожної бюджетної копійки повинна підтверджуватися документально.

Антон Кіссе розвіяв усі сумніви щодо реальності газифікації району. Завдання стоїть конкретне: до кінця 2012 року будівництво магістралі завершити та здати в експлуатацію.

Таїсія Баранова, спецкор «Одеських вістей»

У нас у Холмському серед найгостріших проблем – дороги.

Під’їзд із Ізмаїльської траси та виїзд на Арциз – це гірше, ніж біг із перешкодами. По­друге, – водопостачання. Якісної води в селі немає. Рятують кілька джерел. А як директорка школи, не можу не виділити ще одну проблему – необхідність замінити вікна в нашій чотириповерховій школі. Спасибі, з північної сторони 80 вікон уже замінили. Залишилося стільки ж. І тоді опалювати вулицю більше не доведеться.

Оксана СТОЯНОВА,

директорка Холмської школи,

с. Холмське

котовський район

Загальні збори Борщівської громади відкрила сільський голова Валентина Петрівна Правенко. Во­на ознайомила з порядком ден­ним. У роботі зібрання взяли участь перший заступник голови рай­держадміністрації Ірина Воло­димирівна Скуділо та заступник голови райдержадміністрації Микола Васильович Зайцев, начальник управління соціального захисту на­селення Світлана Борисівна Наза­ренко, депутати районної ради, ке­рівники сільгосппідприємств.

Було заслухано інформацію сіль­ського голови Валентини Правенко, яка докладно розповіла про те, що було зроблено в сільраді за рік, за чиї кошти і що потрібно ще зробити. Виступаючи, учасники зборів висловили свої пропозиції і поставили багато запитань як до керівника громади, так і до депутатів та представників влади. Побажання майже повністю були співзвучні з тими, що висвітлювалися в анкетах, узагальнений зміст яких було озвучено сільським головою. Члени громади вважають, що необхідно терміново відремонтувати дитячий садок. Аргументи для цього наводились вагомі. Присутні порушували питання ремонту доріг, освітлення вулиць, газифікації села та селища Борщі, санітарного стану населених пунктів.

Незважаючи на те, що в залі зі­брались представники різних по­літичних уподобань, ініціатива голови облдержадміністрації Едуарда Мат­війчука щодо реалізації програми «Народний бюджет» знайшла одностайну підтримку.

* * *

До Будинку культури Старої Кульни на сход громади зібралося чимало жителів. У зборах взяв участь і виступив голова районної ради Олег Михайлович Бордюжа.

Сільський голова Ілля Антонович Цуркан проаналізував пропозиції жителів села, що були висловлені під час анкетування, яким були охоплені різні категорії: депутати сільської ради, пенсіонери, працівники соціальної сфери, підприємці тощо. Серед них – питання газифікації, ремонт дошкільного закладу, амбулаторії, доріг, освітлення вулиць, транспортного обслуговування, ремонт Будинку культури.

Найбільшу занепокоєність старо­кульнянців (за даними анкет) ви­кликає стан приміщення Будинку культури, який потребує капітального ремонту, амбулаторії та доріг. Тож на затвердження сходу було винесено саме ці проблеми, які присутні одностайно підтримали. Також жи­телі Старокульнянської громади не залишилися байдужими до визначення об’єктів майбутнього «Народного бюджету» районного та обласного рівнів – капітального ремонту районного Будинку культури (колишнього Бу­динку офіцерів), будівництва та реконструкції обласних дитячих клінічної та інфекційної лікарень. Були обрані представники громади для участі в районному зібранні.

Олексій САЙ

Ширяївський район

На сході громадян у Старих Маяках було людно. Отже, громаді не байдужа доля рідного села. До присутніх у залі Будинку культури найперше звернувся голова районної ради Віктор Погорєлов, який пояснив суть проекту «Народний бюджет», ініційованого головою облдержадміністрації Едуардом Матвійчуком. Люди мають знати, як і куди використовуються бюджетні кошти, самі повинні визначати, що найбільше потрібно місцевій громаді.

Мешканці села взяли активну участь в анке­туванні, проведеному напередодні, і висловили свої думки, куди найперше потрібно вкласти кошти. А коли дійшло до ухвалення спільного рішення, то майже всі сільчани дружно підтримали ідею поліпшення умов перебування дітей у школі та дитсадку. Справа в тім, що приміщення цих закладів старої побудови і потребують капітального ремонту. Тож саме на ці об’єкти потрібно спрямувати капіталовкладення. Так вирішила громада.

З реалізацією проекту «Народний бюджет» у багатьох сільчан з’явилась надія на те, що буде зроблено, нехай не все, а бодай основне на їхній території.

Так вважають у Катерино­Платонівці. Сільський сход, який пройшов минулої суботи, вирішив просити районну та обласну владу виділити кошти на ремонт водогонів у Ганно­Покровці і Маркевичевому. Водогін у Маркевичевому наближається до півстолітнього рубежу, а в Ганно­Покровці він функціонує вже понад три десятиліття. Тому тут без значних фінансових затрат для істотного поліпшення водопостачання не обійтися.

На діалог з громадою приїхали також голова районної ради Віктор Погорєлов та його заступник Віктор Гайдай, фахівці районних служб.

Тетяна СТОРЧАК, власкор «Одеських вістей»

Татарбунарський район

Жителі Базар’янки відзначили проблеми доріг і водопостачання. Зверталася також увага на спорудження Будинку культури, церкви, житла для фахівців.

Щодо водопостачання поінформував директор ВАТ «Чорноморська перлина» Євген Олійников, сказавши, що без допомоги облради не обійтися. «Чорноморська перлина» бере на себе відновлення третьої свердловини, що нині не працює. Фінансування відкриття додаткової групи в дитячому садку взяла на себе районна рада. А закупівлю устаткування для дитячого майданчика та відкриття автозаправки – народний депутат України Віталій Барвіненко. Зусиллями громади будується і церква.

Запорукою того, що все намічене буде виконано, голова райдержадміністрації Наталія Кожухаренко назвала співпрацю двох гілок районної влади.

Світлана ОКОРОКОВА

Іванівський район

Представники громад Щорсо­вого, Блонського, Черня­хів­ського, Білки зібралися в актовому залі Білчанської школи, щоб обговорити нагальні проблеми, які можна розв’язати у межах проекту «Народний бюджет». У зборах активу сіл взяли участь депутат обласної ради В.Я. Волков, голова районної ради О.І. Мазур та Білчанський сільський голова П.Г. Костенюк.

Жителі сіл ради пріоритетними проблемами вбачають ремонт дороги Білка – Баранове, водозабезпечення села Щорсове та вуличне освітлення. Загальні збори звернулися до районного керівництва з питанням про можливість будівництва дитячого садка в Білці.

На сході представників громади сіл Северинівської сільської ради Марія Іванівна Васильченко повідомила, що в районному анкетуванні взяли участь 7150 чоловік. Проблеми Северинівської сільської ради завжди в полі зору районної влади. Нинішнього року значна увага приділялась школі: у межах програми «Шкільний автобус» придбали для Северинівської ЗОШ транспорт за кошти обласного бюджету розвитку. За кошти районного бюджету завершується ремонт внутрішніх туалетів, почалася заміна вікон на пластикові.

З проблемами і перспективами сільської ради ознайомив присутніх її голова А.В. Шурановський. Першо­черговими проблемами сіл тут вважають будівництво або капітальний ремонт дитячого садка, водозабезпечення жителів Адамівки та ремонт доріг.

Для визначення пріоритетних об’єктів 2012 року зібралися жителі Радісного. На зборах були присутні голова райдерж­адміністрації Н.А. Бянова, селищний голова В.Д. Савченко, активісти програми «Народний бюджет».

У своєму виступі Н.А. Бянова відзначила, що програма має реальне підґрунтя, оскільки в 2011 році змінився підхід до формування бюджетів всіх рівнів.

Скрутно було селищній раді, коли перестав працювати цукровий завод. З новим його власником укладено тимчасову угоду про внесення з 1 жовтня 2012 року плати за оренду землі. Лише за рік очікується одержати 280 тис. грн, які будуть використані на об’єкти, визначені громадою.

Селищний голова В.Д. Савченко інформував про хід виконання бюджету ради, про виконану за рік роботу. Радісне посіло третє місце серед селищ в обласному конкурсі на кращий санітарний стан та благоустрій.

За результатами анкетування, в якому взяло участь 510 чоловік, найбільшу кількість голосів віддано за проведення капітального ремонту Будинку культури та доріг селища.

Лариса ТОКАР

Фрунзівський район

Організовано й по­діловому пройшли збори жителів Мар’янівської сільради. У них взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Осійчук та заступник голови районної ради Раїса Мятига. Вела зібрання Мар’янівський сільський голова Віра Григоренко.

Під час обговорення пріоритетних завдань для влади на 2012 рік жителі Мар’янівки одностайно підтримали пропозиції депутата районної ради Анатолія Шацила щодо ремонту водогону у селі Первомайському, газифікацію Будинку культури та ремонту дороги до залізничної станції Мардарівки довжиною понад кілометр. На перспективу люди голосували за підведення мережі природного газу до дитячого садка та фельдшерсько­акушерського пункту.

Не менш активно того дня долучилися до обговорення «Народного бюджету» і жителі Перехрестівської сільради. Лідер громади Василь Грекуляк скористався можливістю організованого зібрання і відзвітував перед людьми за свою діяльність у цьому році. Василь Іванович подякував усім односельцям за підтримання чистоти і порядку на території громади та за їх активну участь у благоустрої села. Таке ставлення людей сприяло тому, що сільська рада за підсумками районного конкурсу з благоустрою територій посіла перше місце.

Необхідно зауважити, що перехрестівці продемонстрували найвищі в районі показники анкетування, в якому взяли участь 743 чол. Люди виступили за заміну вікон у Перехрестівському НВК, капітальний ремонт Будинку культури (він справді перебуває в жахливому стані), ремонт амбулаторії, освітлення вулиць, капітальний ремонт і газифікацію дитячого садка та ремонт доріг. У результаті обговорення люди одностайно підтримали пропозицію депутата районної ради Миколи Димича щодо ремонту Будинку культури, заміни вікон у школі та газифікацію дитсадка.

Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей»

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту