![]() |
|
![]() |
![]() |
16 листопада Одеська обласна рада VІ скликання відзначила першу річницю своєї роботи, а отже, настав час підбивати певні підсумки. На черговій сесії, запланованій на 9 грудня, буде представлено докладний звіт голови облради Миколи Пундика про діяльність за цей рік і винесено ухвалу про звіти депутатів перед своїми політичними силами та у виборних округах. Але перед цим голова облради Микола Пундик, його перший заступник Микола Тіндюк, заступник голови облради Олексій Гончаренко та голова постійної комісії з питань бюджету, фінансовоекономічної політики та банківської діяльності Юрій Маслов вирішили поінформувати широку громадськість про результати цього року на пресконференції.
– За минулий період відбулося вісім сесій облради, на яких розглянуто 300 питань. Якщо говорити про організаційні процеси, то відповідно до оголошеної Президентом України адміністративної реформи апарат обласної ради скорочений від 106 до 67 чоловік, тобто на 40%. Також скорочено управління майнових відносин. Крім того, ми, проаналізувавши роботу наших попередників (досить плідну), всетаки дійшли висновку, що чисельність постійних комісій (у минулому скликанні їх було 23) необхідно скоротити до 19, – повідомив, відкриваючи пресконференцію, Микола Пундик.
Микола Володимирович звернув увагу преси й на той факт, що робота Одеської обласної ради здобула досить високу оцінку за результатами пілотного дослідження на відповідність 12ти принципам хорошого керування за методикою Ради Європи. Обласна рада стала першим органом місцевого самоврядування в Україні, який пройшов цей своєрідний іспит. Оцінка здійснювалася на основі анонімного анкетування депутатів обласної ради, працівників апарату, простих громадян і експертів. Результати оцінювання окремо обговорювалися на засіданні Конгресу Ради Європи, з доповіддю за цим питанням виступав заступник голови облради Олексій Гончаренко.
– Спочатку результати цього дослідження повергли мене в шок, бо з 400 можливих балів ми набрали 201, – сказав М. Пундик. – Потім я заспокоївся, довідавшись про оцінки регіональних зборів, скажімо, у Португалії, Іспанії, тій же Франції. Повірте, ми далеко не найгірші. Найбільшу кількість балів ми набрали за такими показниками, як «дієвість і ефективність», «відкритість і прозорість», «компетентність і дієздатність». Водночас мінімальні бали маємо за такими параметрами, як «інновації та відкритість щодо змін», а також «стабільний розвиток і довгострокове планування». Але ми вже намітили план, як поліпшити роботу й за цими напрямами.
На думку Миколи Пундика, сьогодні в обласній раді сформовано професійну команду, яка працює досить ефективно. При цьому, на думку голови облради, кадрове питання на місцях залишається одним із найпроблемніших.
Говорячи про політичну складову, М. Пундик нагадав, що за підсумками торішніх місцевих виборів до Одеської обласної ради було обрано 132 депутатів, які представляють 8 політичних сил. Найбільшою є фракція Партії регіонів (87 депутатів). Потім ідуть Народна партія (12), «Батьківщина» (7), «Фронт змін» (6), «Сильна Україна» (5), Соціалістична партія (5), КПУ (4) і партія «Родіна» (3). Також за цей час три депутати – Валерій Локайчук, Микола Шутов та Ігор Белінський стали позафракційними.
– Попри те, що у ПР – абсолютна більшість і ми можемо вирішити будьщо фактично самостійно, ми створили Погоджувальну раду, де рівною мірою представлені всі керівники фракцій. Там ми обговорюємо всі політичні розв'язки, які пропонуються на розгляд сесії. Проте моя принципова позиція та позиція обласної партійної організації, нашої фракції в обласній раді така, що регіональний парламент – не місце для якихось політичних заяв. Ми намагаємося йти геть від чистої політики та політичних оцінок, хоча іноді життя змушує займатися цим, – резюмував Микола Володимирович.
Голова облради особливо відзначив той факт, що цього року був сформований безпрецедентний за останні п'ять років бюджет розвитку, який склав 551 млн грн. Голова бюджетної комісії Юрій Маслов для порівняння зазначив, що, наприклад, у Львівській області він склав лише 17,5 млн грн, а в Харківській – 195 млн грн. Голова обласної ради сподівається, що Одещині вдасться зберегти лідерство за даним показником і в наступному році.
Наочним свідченням того, що обласна влада намагається домагатися виконання винесених нею ж ухвал, можуть послугувати й відкриті цього року сім нових шкіл, і закуплені коштом обласного бюджету 47 шкільних автобусів.
– Ми розмістили замовлення на ці автобуси на Іллічівському автоскладальному заводі. Перед тим підприємство, скажемо щиро, ледь існувало. Але перемога в тендері дала поштовх до його розвитку. І сьогодні у них уже оплачений портфель замовлень на 900 автобусів. А це, як ви розумієте, і робочі місця, і ті ж податки до бюджету, – говорить Микола Пундик. Олексій Гончаренко, який опікується питаннями соціальної та гуманітарної сфери, додав щодо цього:
– З бюджету на закупівлю автобусів було виділено 15,5 мільйонів гривень. Нам удалося придбати нові транспортні засоби за 13,5 мільйонів. У результаті відкритої тендерної процедури вдалося заощадити майже 2 мільйони гривень, які були спрямовані на ту ж соціальну сферу, зокрема на оздоровлення чорнобильців і афганців. Це зайвий раз свідчить про стиль роботи обласної ради.
Розпочато роботу щодо наведення ладу у сфері водо та природокористування. Микола Пундик нагадав, що при обласній раді вже створено три робочі групи, які вивчають проблеми, пов'язані з незаконним видобутком корисних копалин, смітниками, використанням місцевих водойм. Зараз формується окрема, четверта робоча група щодо вивчення ситуації на Куяльницькому лимані.
– Я абсолютно згоден із тезою, озвученою головою, про те, що завдання обласної ради як органу місцевого самоврядування – вирішувати ті питання, що віднесені законом до її компетенції – соціальноекономічного розвитку, соціального захисту, природокористування тощо. Саме на них ми зосередили свою увагу, – продовжив звіт про діяльність облради Микола Тіндюк. – Дуже важливою для нас є спільна з облдержадміністрацією робота над бюджетом. При цьому головне завдання – забезпечити збалансований, комплексний і реальний документ. Це значить, що ми не тільки розподіляємо наявні бюджетні кошти, але й застосовуємо програмноцільові методи, які дають нам змогу збільшувати цей фінансовий ресурс.
На минулій сесії ми ухвалили Стратегію розвитку Одеської області до 2020 року. За цей рік ухвалено низку інших важливих програмних документів, зокрема, програму залучення інвестицій, програму сприяння виходу виноробних підприємств Одеської області на зовнішній ринок, Концепцію створення промислових парків.
Серед важливих питань, що викликали здорову громадську зацікавленість, – ухвалення програми збереження та розвитку басейну Куяльницького лиману. Ми плануємо піти далі реалізації даної програми – у нас є ідея (і вона підтримана Міністерством екології та природних ресурсів України) про створення в цьому районі національного парку. А сам курорт Куяльник має набути статусу державного.
Ще одне з резонансних питань – це проблема збереження санаторію «Лермонтовський». Коли на початку року у цієї установи виникли проблеми – не продавалися путівки, обласна рада з облдержадміністрацією виділили гроші на лікування в санаторії чорнобильців і афганців. Таким чином, фінансове вливання допомогло і врятувати трудовий колектив, і налагодити роботу цього підприємства. Щоб запобігти зазіханням на земельну ділянку, на якій розташований санаторій, ми вийшли на сесію з ініціативою оголосити територію лікувальної установи об'єктом садовопаркового мистецтва місцевого значення. Депутатський корпус одностайно підтримав нас. За цим приводом ми зверталися й до «Укрпрофздравниці», і до Прем'єрміністра, на що одержали конкретну відповідь, і зараз працюємо над цією проблематикою, – підсумував свою доповідь Микола Тіндюк.
Заступник голови облради Олексій Гончаренко виділяє три головні принципи роботи ради – відкритість і прозорість, прагнення використовувати в роботі сучасні методи та йти в ногу з часом і акцент на гуманітарну та соціальну сферу. Розповідаючи про досягнення за напрямами, що належать до його компетенції, Олексій Олексійович, зокрема, зупинився на питаннях охорони здоров'я, транспорту та міжнародної діяльності:
– Коли ми підбивали підсумки ста днів роботи, у нас звучали питання про «лікарню водників». Зараз ця проблема не стоїть, лікарня не тільки працює у плановому режимі, але й розвивається. Коштом обласного бюджету був установлений комп'ютерний томограф у Котовську, закуплено устаткування для районної лікарні в Ізмаїлі.
Вперше в Україні ми ухвалили типове положення про транспортний кластер, і сьогодні йде робота зі створення першого такого кластера на базі Одеського морського торговельного порту. Вважаю це дуже важливим, оскільки це ключова для нашого регіону галузь.
Із транспортом пов'язаний і соціальний аспект у нашій роботі. Наприклад, на сьогодні обласна рада разом із облдержадміністрацією забезпечила дотримання пільги на проїзд для «дітей війни» на тих приміських маршрутах, щодо яких ми маємо повноваження. На жаль, міста Одеської області відстають, але ми будемо робити все можливе, щоб розв'язати цю проблему.
Щороку 20 листопада з ініціативи ООН відзначається День пам'яті жертв дорожньотранспортних пригод. Звертаючись до цієї проблеми, слід сказати, що обласна рада разом з європейськими колегами провела кампанію щодо підвищення безпеки дорожнього руху в Одеській області. Вона виявилася досить результативною, більше того, як відзначили наші колеги з Євросоюзу, у чомусь навіть зразковою.
Оскільки я опікуюся міжнародним блоком діяльності облради, зазначу: нам дуже приємно, що Президент України включив до 12 делегатів України в Конгресі місцевої та регіональної влади Ради Європи представника Одеської області в моїй особі. Сьогодні ми активно працюємо з нашими європейськими колегами в межах цієї організації. Гадаю, ті проекти, які ми вже разом здійснили, – щодо безпеки руху та щодо незалежного оцінювання облради – це тільки початок. Одеса й Одеська область завжди були воротами України у світ. І ми хочемо, щоб так було й надалі, – підкреслив Олексій Гончаренко.
Щодо планів на майбутнє, то, як стверджують керівники обласної ради, пріоритетним напрямом залишиться соціальна сфера. Регіональна влада планує в наступному році зосередитися на розв’язанні проблем охорони здоров'я – на ремонтах і наповненні ФАПів, закупівлі автомобілів «швидкої допомоги», соціальному захистові медиків. Позитивні тенденції у сфері освіти також будуть продовжені. Будуть враховуватися й пропозиції, що надходять від місцевих громад у межах обговорення обласного проекту «Народний бюджет». За словами Юрія Маслова, суть цієї ініціативи полягає в залученні широких фокусгруп населення та фахівців для оцінки цільового характеру бюджетних асигнувань. Нинішній рік фактично став методологічним іспитом народного бюджету, його практична реалізація буде відбуватися вже у 2012му та наступних роках.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |