![]() |
|
![]() |
![]() |
Чергове засідання містобудівної ради викликало великий ажіотаж, бо до порядку денного було внесено три значущі для міста об’єкти.
Першим розглядалося питання про будівництво торговельнорозважального комплексу на місці колишнього кінотеатру «Вимпел». Замовник – ТОВ «Вимпелсіті» – запропонував стандартний розв’язок. Старий будинок підлягає знесенню, а на його місці з’явиться новий, триповерховий. У ньому розмістять розважальний блок, кафе, маленький кінотеатр, який буде нагадувати про старий «Вимпел», бібліотеку. Загалом, цей підхід дуже схожий на вже реалізований на території торговельного центру «На Середньофонтанській» і на план реконструкції території біля кінотеатру «Москва». Усе це після завершення будівництва буде розташоване в одному мікрорайоні Одеси. Тому, дивлячись на запропонований ескізний проект, складно було не погодитися з депутатом міської ради Георгієм Селяніном, який висловив припущення про дуже швидке перетворення нового центру на торговельний. Саме ця метаморфоза відбувається з більшістю споруджених останнім часом об’єктів.
Далі члени містобудівної ради розглянули проект реконструкції санаторію «Магнолія», розроблений архітектором Володимиром Глазиріним.
Цей лікувальнооздоровчий комплекс був побудований на Французькому бульварі, 63 – 65 заводом «Будгідравліка». Потім мав назву «КраянМагнолія», а потім перейшов до приватних власників.
Треба сказати, що реконструкція передбачає знесення старих малоповерхових будівель. На верхніх поверхах висотного корпусу пропонується відкрити ресторан з оглядовим майданчиком, модернізувати лікувальний корпус і упорядкувати територію, включаючи відновлення роботи визначної пам’ятки здравниці – ліфта, що веде на пляж. Після реконструкції кількість місць поменшає з 400 до 340. Враховуючи масштаб і якість запропонованих перетворень, відпочинок в «Магнолії» буде по кишені не багатьом.
На засіданні міської ради був присутній керівник представництва Фонду держмайна в Одеській області, депутат міськради Олексій Косьмін. Він звернув увагу на те, що на майно санаторію накладено арешт. Тому будьякі рішення, пов’язані з проведенням робіт на території здравниці, ускладнять ФДМ роботу з повернення санаторію у державну власність. Незважаючи на це, містобудівна рада підтримала проект реконструкції.
Третім члени містобудівної ради розглянули ескізний проект готелю «Імперіал», який має з’явитися на перетині вулиці Дерибасівської і провулка Красного, – на місці, де стояв знесений готель «Спартак». Архітектором і цього проекту виступив Володимир Глазирін.
Владимир Львович запропонував екскурс в історію, у ХIХ століття. Саме тоді в Одесі побудували дохідний дім, що перетворився незабаром на готель «Імперіал» у стилі модерн.
Новий готель у стилі романтичного модерну розрахований на 205 номерів. Він, на відміну від непримітного «Спартака», буде добре гармоніювати з реконструйованими готелями «Велика Московська» і «Пасаж». Для зручності відвідувачів проектувальники передбачили три входи – з Дерибасівської, Грецької та Красного провулка. Підземний паркінг стане спільним із центром «Афіна», що розташований поруч. Реалізація такого масштабного проекту розрахована на 3,5 року.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |