ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
У зоні доступу реконструкції
24.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 131(4258) / Тираж: 18937

Чергове засідання містобудівної ради викликало великий ажіотаж, бо до порядку денного було внесено три значущі для міста об’єкти.

Першим розглядалося питання про будівництво торговельно­розважального комплексу на місці колишнього кінотеатру «Вимпел». Замовник – ТОВ «Вимпел­сіті» – запропонував стандартний розв’язок. Старий будинок підлягає знесенню, а на його місці з’явиться новий, триповерховий. У ньому розмістять розважальний блок, кафе, маленький кінотеатр, який буде нагадувати про старий «Вимпел», бібліотеку. Загалом, цей підхід дуже схожий на вже реалізований на території торговельного центру «На Середньофонтанській» і на план реконструкції території біля кінотеатру «Москва». Усе це після завершення будівництва буде розташоване в одному мікрорайоні Одеси. Тому, дивлячись на запропонований ескізний проект, складно було не погодитися з депутатом міської ради Георгієм Селяніном, який висловив припущення про дуже швидке перетворення нового центру на торговельний. Саме ця метаморфоза відбувається з більшістю споруджених останнім часом об’єктів.

Далі члени містобудівної ради розглянули проект реконструкції санаторію «Магнолія», розроблений архітектором Володимиром Глазиріним.

Цей лікувально­оздоровчий комплекс був побудований на Французькому бульварі, 63 – 65 заводом «Будгідравліка». Потім мав назву «Краян­Магнолія», а потім перейшов до приватних власників.

Треба сказати, що реконструкція передбачає знесення старих малоповерхових будівель. На верхніх поверхах висотного корпусу пропонується відкрити ресторан з оглядовим майданчиком, модернізувати лікувальний корпус і упорядкувати територію, включаючи відновлення роботи визначної пам’ятки здравниці – ліфта, що веде на пляж. Після реконструкції кількість місць поменшає з 400 до 340. Враховуючи масштаб і якість запропонованих перетворень, відпочинок в «Магнолії» буде по кишені не багатьом.

На засіданні міської ради був присутній керівник представництва Фонду держмайна в Одеській області, депутат міськради Олексій Косьмін. Він звернув увагу на те, що на майно санаторію накладено арешт. Тому будь­які рішення, пов’язані з проведенням робіт на території здравниці, ускладнять ФДМ роботу з повернення санаторію у державну власність. Незважаючи на це, містобудівна рада підтримала проект реконструкції.

Третім члени містобудівної ради розглянули ескізний проект готелю «Імперіал», який має з’явитися на перетині вулиці Дерибасівської і провулка Красного, – на місці, де стояв знесений готель «Спартак». Архітектором і цього проекту виступив Володимир Глазирін.

Владимир Львович запропонував екскурс в історію, у ХIХ століття. Саме тоді в Одесі побудували дохідний дім, що перетворився незабаром на готель «Імперіал» у стилі модерн.

Новий готель у стилі романтичного модерну розрахований на 205 номерів. Він, на відміну від непримітного «Спартака», буде добре гармоніювати з реконструйованими готелями «Велика Московська» і «Пасаж». Для зручності відвідувачів проектувальники передбачили три входи – з Дерибасівської, Грецької та Красного провулка. Підземний паркінг стане спільним із центром «Афіна», що розташований поруч. Реалізація такого масштабного проекту розрахована на 3,5 року.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту