ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Іменні стипендії від народного депутата
24.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 131(4258) / Тираж: 18937

У золотій залі Одеського літературного музею відбулася восьма церемонія вручення іменних стипендій Сергія Гриневецько­го переможцям Все­українсь­ких сту­дентських олім­піад та їхнім науковим керівникам.

Треба відзначити, що сезон 2009­2010 навчального року виявився для наших земляків дуже успішним. Десять переможців представляли вузи Одеси.

У властивій йому манері тонкого аналізу того, що відбувається, народний депутат України Сергій Гриневецький прокоментував підсумки виступу одеситів:

– За списком переможців можна зробити цікаву доповідь про те, як правильно облаштувати нашу державу, орієнтуючись на основні пріоритети сучасного світу. Наприклад, найкращою була визнана робота з екології студентки Екологічного університету Алли Конькової. Це один з п’яти пріоритетів для Європейського Союзу поряд з пошуком шляхів запобігання техногенним і кліматичним загрозам. Або сфера фармакології. Питання, як і чим лікувати найсерйозніші захворювання, актуальне для медиків у всіх країнах світу. Тут вирізнилася студентка Медичного університету Катерина Ковалевська. Криза суспільства потребує професійного діагнозу того, що відбувається не тільки в економіці, але і з людьми, і як виховувати молоде покоління. У номінації «психологія» переможницею визнали студентку Південноукраїнського педуніверситету ім. К.Д. Ушинського Василину Демирову, а в номінації «дошкільне виховання» – студентку того ж вузу Оксану Дениченко. Найкращою формою дипломатії можна назвати мистецтво. Воно вічне, доки фінансується. Тому в умовах, коли мистецтво мало підтримується державою, особливо приємна перемога аспірантки Музичної академії ім. А.В. Нежданової, лауреатки міжнародних конкурсів Гаяне Арутюнян.

Дві перемоги також на рахунку студентів ОНУ ім. І.І. Мечникова. У но­мі­нації «журналістика» найкращою стала Наталія Стоянова, у номінації «економічна безпека» – Андрій Герасименко. Переможцем серед знавців менеджменту організацій назвали студента Економічного університету Костянтина Свеклу. Ще два переможці Всеукраїнських олімпіад на момент вручення іменних стипендій Сергія Гриневецького перебували на міжнародних конференціях. Переможець у номінації «технічна діагностика комп’ютерних систем і мереж», студент Політехнічного університету Сергій Мілейко – в Англії, а найсильніший у номінації «безпека життєдіяльності», студент Академії холоду Федір Дивинський – у Словаччині.

Сергій Гриневецький поскаржився, що поки що наша країна посідає лише 68­е місце за розвитком науки та інноваційних технологій. За роки незалежності ми втратили майже 6 тисяч видних вчених і 100 тисяч висококваліфікованих робітників. На розвиток науки у нас спрямовується лише 0,4% внутрішнього валового продукту. Це в 3 рази менше, ніж у Росії, у 18 разів менше, ніж у Бразилії, у 34 рази менше, ніж у Південній Кореї, й в 70 раз менше, ніж у США.

На завершення Сергій Гриневецький побажав переможцям олімпіад реалізації їхнього наукового потенціалу, щоб їм ніколи не захотілося облишити заняття наукою. Бо передова наука – це одна з найважливіших основ потужної держави.

Автор: Світлана КОМіСАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту