![]() |
|
![]() |
![]() |
У золотій залі Одеського літературного музею відбулася восьма церемонія вручення іменних стипендій Сергія Гриневецького переможцям Всеукраїнських студентських олімпіад та їхнім науковим керівникам.
Треба відзначити, що сезон 20092010 навчального року виявився для наших земляків дуже успішним. Десять переможців представляли вузи Одеси.
У властивій йому манері тонкого аналізу того, що відбувається, народний депутат України Сергій Гриневецький прокоментував підсумки виступу одеситів:
– За списком переможців можна зробити цікаву доповідь про те, як правильно облаштувати нашу державу, орієнтуючись на основні пріоритети сучасного світу. Наприклад, найкращою була визнана робота з екології студентки Екологічного університету Алли Конькової. Це один з п’яти пріоритетів для Європейського Союзу поряд з пошуком шляхів запобігання техногенним і кліматичним загрозам. Або сфера фармакології. Питання, як і чим лікувати найсерйозніші захворювання, актуальне для медиків у всіх країнах світу. Тут вирізнилася студентка Медичного університету Катерина Ковалевська. Криза суспільства потребує професійного діагнозу того, що відбувається не тільки в економіці, але і з людьми, і як виховувати молоде покоління. У номінації «психологія» переможницею визнали студентку Південноукраїнського педуніверситету ім. К.Д. Ушинського Василину Демирову, а в номінації «дошкільне виховання» – студентку того ж вузу Оксану Дениченко. Найкращою формою дипломатії можна назвати мистецтво. Воно вічне, доки фінансується. Тому в умовах, коли мистецтво мало підтримується державою, особливо приємна перемога аспірантки Музичної академії ім. А.В. Нежданової, лауреатки міжнародних конкурсів Гаяне Арутюнян.
Дві перемоги також на рахунку студентів ОНУ ім. І.І. Мечникова. У номінації «журналістика» найкращою стала Наталія Стоянова, у номінації «економічна безпека» – Андрій Герасименко. Переможцем серед знавців менеджменту організацій назвали студента Економічного університету Костянтина Свеклу. Ще два переможці Всеукраїнських олімпіад на момент вручення іменних стипендій Сергія Гриневецького перебували на міжнародних конференціях. Переможець у номінації «технічна діагностика комп’ютерних систем і мереж», студент Політехнічного університету Сергій Мілейко – в Англії, а найсильніший у номінації «безпека життєдіяльності», студент Академії холоду Федір Дивинський – у Словаччині.
Сергій Гриневецький поскаржився, що поки що наша країна посідає лише 68е місце за розвитком науки та інноваційних технологій. За роки незалежності ми втратили майже 6 тисяч видних вчених і 100 тисяч висококваліфікованих робітників. На розвиток науки у нас спрямовується лише 0,4% внутрішнього валового продукту. Це в 3 рази менше, ніж у Росії, у 18 разів менше, ніж у Бразилії, у 34 рази менше, ніж у Південній Кореї, й в 70 раз менше, ніж у США.
На завершення Сергій Гриневецький побажав переможцям олімпіад реалізації їхнього наукового потенціалу, щоб їм ніколи не захотілося облишити заняття наукою. Бо передова наука – це одна з найважливіших основ потужної держави.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |