ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
26.11.2011 / Газета: Одесские известия / № 132(4259) / Тираж: 18937

Одеса

ДОСИТЬ ПОТРІБНА І ЗНАЧУЩА ПРОГРАМА

Підготовкою Програми зайнятості населення Одеси на 2012-2013 роки займеться робоча група, очолювана заступником міського голови Оленою Павловою.

У її складі – працівники профільних підрозділів міськради, а також міських Центру зайнятості та організації роботодавців, Федерації профспілок області.

Програма розробляється для забезпечення організаційних основ зайнятості, умов і гарантій реалізації права громадян на працю, посилення їх соціального захисту від безробіття.

Серед її майбутніх розділів – надання соціальних послуг зареєстрованим безробітним і профілактика безробіття; забезпечення економіки міста кваліфікованими кадрами; регулювання трудових міграцій громадян України, іноземців, прикордонна співпраця.

ПОЄДНАВШИ КОРИСНЕ ІЗ ПРИЄМНИМ

В Одеському дитячому будинку «Перлина» у присутності начальника Головного управління МНС Одещини Володимира Боделана проведено заняття в межах «Тижня знань безпеки життєдіяльності».

В них були задіяні близько 140 дітей і вихователів, а також співробітники Головних управлінь МНС і Держтехбезпеки в області.

Рятувальники провели навчальну евакуацію дітей і персоналу установи, загасили умовну пожежу. Потім дітей ознайомили з пожежною технікою і устаткуванням, а вихователям і вчителям була прочитана лекція «Дії у випадку пожежі». На завершення вихованці «Перлини» виступили перед гостями з театралізованою виставою.

ПРОЩАННЯ З ОСІННЮ

Завтра, о 12.00, біля пам'ятника Дюку де Ришельє одесити організовано прощатимуться з осінню. Зокрема, передбачається масовий запуск поштових голубів.

– Це буде чудове видовище, а тим більше в осінню погоду. Кожен із нас візьме в руки голуба і випустить білосніжне створення, загадуючи при цьому найдобріші та найпотаємніші свої бажання! Уявіть собі, скільки голубів підніметься в небо, а скільки бажань разом з ними! – сказали в оргкомітеті.

Свою участь в акції підтвердили понад 70 чоловік. А запуск однієї голубки оцінено у 50 гривень. Організатори відзначили також, що в заході візьмуть участь професійні фотографи.

Кодимський район

З УСІМА РОБОТАМИ ВПОРАЛИСЯ ВЧАСНО

Підбито остаточні підсумки роботи хліборобів за поточний сільськогосподарський рік.

Як інформує начальник районного відділу статистики Л. Стри­чишина, усіма агроформуваннями, що мають у своєму користуванні сто та більше гектарів, забезпечено валовий збір сорока тисяч тонн хліба. Середня урожайність основних зернових культур склала: озимої пшениці – 37 центнерів з гектара, озимого ячменю – понад 34 центнери, кукурудзи – понад 60 центнерів, соняшнику – близько 19 центнерів з гектара. За всіма цими показниками район посідає чільні місця в області – від першого по третє.

Механізатори, оперативно та без втрат впоравшись зі збиранням ранніх зернових, підготували 13 тисяч гектарів площ під урожай наступного року і в найкращі агротехнічні терміни відсіялися. Сьогодні господарства провадять ремонт і поставлення техніки на зимове зберігання.

Березівський район

ПРОДОВОЛЬЧЕ ЗЕРНО ЗАГОТУВАЛИ

Сільгосппідприємства виконали розпорядження губернатора щодо заготівлі резерву продовольчого зерна ІІ класу.

Це питання перебувало на контролі голови РДА. Тож Василь Арнаут подякував керівникам агропідприємств району Анатолію Запорожану («ЮгАгросервіс») та Андрію Томницькому («Агро­2000») за розуміння та державний підхід до справи.

Крім того, на контролі залишається питання розрахунків із землевласниками за оренду землі. Зараз їх рівень сягає близько 90 відсотків. Середній показник розрахунку по району складає на одну людину 3,3%, але в деяких господарствах він вищий. Так, у ТОВ «АФ ім. Посмітного» – 5,2%, у ДП «Зернятко» – 4%. А такі послуги, як оранка городів, підвезення кормів більшістю господарств здійснюються безкоштовно.

Іванівка

ПІДСУМКИ ТА ПЛАНИ

На апаратній нараді розглянуто хід виконання плану роботи райдержадміністрації за ІІІ квартал поточного року.

За цей час проведено 12 апаратних нарад, на яких розглянуто 49 питань щодо подальшого розвитку народногосподарського комплексу, зміцнення фінансової дисципліни, функціонування галузей агропромислового виробництва, розв’язання проблем у соціальній сфері.

Згідно з рішеннями координаційної ра­ди з питань соціального захисту малозабезпечених верств населення, 46 сім’ям призначено соціальну допомогу. Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачено кошти на додаткову відпустку, харчування дітям, дорослим, медичне обслуговування, оздоровлення. Триває реалізація спільного проекту ЄС та ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», вибрано чотири пілотні проекти, які впроваджуватимуться в районі.

Голова райдержадмініс­трації Н. Бянова подякувала всім за відповідальне ставлення до виконання службових обов’язків та підкреслила, що хоча роботи зроблено чимало, зупинятися на досягнутому не слід. Розв’язання проблем жителів району, соціально­економічний розвиток, легалізація та підвищення заробітної плати – це пріоритетні напрями, над якими необхідно працювати не один місяць чи квартал.

Татарбунарський район

ОСВОЮЮТЬ АЛЬТЕРНАТИВНЕ ПАЛИВО

Виробництво паливних брикетів налагоджує у Дмитрівці Одеське підприємство «Спецмонтаж».

У відкритому приміщенні колишніх колгоспних мехмайстерень цеху порядкує один оператор, який забезпечує весь процес: від подрібнення сировини до пресування альтернативного виду палива.

Брикети виготовляються практично з усіх відходів сільськогос­подарського виробництва: соломи, обрізків виноградної лози (яких особливо багато в цих краях), очерету, дрібного віття тощо. Калорійністю вони не поступаються вугіллю, а попелу від їх згоряння лишається тільки два відсотки. Якщо тонна вугілля обходиться нині споживачеві у дві тисячі гривень, то аналогічна кількість брикетів коштує 1200 гривень. У перспективі, пов’язаній із розширенням виробництва, будуть передбачені пільгові знижки для ветеранів та інвалідів.

Білгород-Дністровський

РАЛІ, ЗДАТНЕ ПО­НОВОМУ ВІДКРИТИ БЕССАРАБІЮ

Розробкою маршруту майбутнього ралі «Бессарабія», учасниками якого мають стати вітчизняні та закордонні автомобілісти, зайнялася група автолюбителів стародавнього міста.

Мета перегонів – прокладання нових маршрутів зеленого туризму і посилення уваги до проблем озера Сасик. Передбачається, що траса проляже мальовничими місцями Білгород­Дністровського, Татарбунарського та Кілійського районів вздовж піщаних дюн Чорноморського узбережжя повз лимани Бурнас, Алібей, Хаджидер, Шагани.

Як вважає директор Наці­ональ­ного парку «Тузлівські лимани» Ігор Вторенко, ралі, задумане білгороддністровцями, допоможе краю посісти гідне місце на туристичній мапі Причорномор’я. Адже ця земля багата на унікальні лікувальні грязі, які, в поєднанні зі степовим і морським повітрям, можуть скласти гідну конкуренцію європейським бальнеологічним здравницям.

Кілія

ВОДА ЛЕДЬ НЕ ПОГЛИНУЛА «ХВИЛЮ»…

Плавучий готельний комплекс «Хвиля» у Кілії, що стояв на приколі біля берега Дунаю 40 років, нахилився набік і ледь не пішов під воду.

Як з'ясувалося, сталося це через зниження рівня води в річці й хвилювання, викликане судном, що проходило поруч на великій швидкості. Під час цього в «Хвилі» перебували відвідувачі й обслуговуючий персонал. На щастя, ніхто не постраждав.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. МАМОНТОВ, Л. КУЗЬМЕНКО, Н. САМОЙЛЕНКО, Л. ТОКАР, В. АКІМОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК

Розпорядження Президента України

Про призначення О. Куракова головою Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області

Призначити КУРАКОВА Олега Михайловича головою Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області.

Президент України В. ЯНУКОВИЧм. Київ, 16 листопада 2011 року № 358/2011­рп

Розпорядження Президента України

Про призначення С. Павлухіна головою Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області

Призначити ПАВЛУХІНА Сергія Олександровича головою Ізмаїльської районної державної адміністрації Одеської області.

Президент України В. ЯНУКОВИЧ м. Київ, 16 листопада 2011 року № 359/2011­рп

Зміцнюючи міжнародну співпрацю

В Одеській національній науковій бібліотеці ім. М. Горького відбулася урочиста церемонія передання книжок Домом російського зарубіжжя ім. О. Солженіцина.

Проведення подібних заходів стало тут традицією, що служить справі зміцнення міжнародних зв'язків.

Генеральний директор ОННБ ім. М. Горького Ольга Ботушанська відзначає, що бібліотека сьогодні – це не лише наявність книжки, не лише інформація, але й певний простір для культурної дипломатії.

В урочистій церемонії передання книжок взяли участь заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Волошенков, Генеральний консул Російської Федерації в Одесі Юрій Антонов, заступник керівника Представництва Росспівпраці в Україні Ірина Царьова і заступник директора Дому російського зарубіжжя ім. О. Солженіцина Володимир Угаров.

Експозиція подарунків із трьохсот видань викликала підвищений інтерес присутніх. Серед представлених книжок – твори російських письменників XIX­XX століть, збірники, методичні посібники.

Людмила ХУДЕНКО, провідний бібліотекар відділу зв'язків з громадськістю та реклами ОННБ ім. М. Горького

Якою б не видалася зима

Тваринництво переживає не найкращі часи. Проблеми, що накопичилися в останнє десятиліття, економічна криза не сприяли необхідній увазі до нього як до традиційної галузі українського сільгоспвиробництва. З різних причин знизилися темпи виробництва і в господарстві «Богунівська еліта». Знизили, але не зреклися тваринництва як галузі, зберігши і поголів’я, і приміщення ферм, і робочі місця.

Петро Андрійович Дацюк, головний зоотехнік господарства, розповідає:

– Різні за складністю часи пережило наше господарство. Та, попри все, можу сказати, що розвитку тваринництва приділяється значна увага. Сьогодні маємо 50 корів, 28 – на відгодівлі, незабаром вони поповнять дійне стадо. Всього в господарстві 131 голова ВРХ. Зацікавлена в розвитку галузі Аграрна академія, якій ми підпорядковані. Найближчим часом у нас на 50 корів стане більше. Проблем з реалізацією молока немає – налагоджено тісні взаємини з фірмою «Янтар». Серед кращих доярок відзначу Надію Василівну Кобевко.

Нині тварини на стійловому утриманні, забезпечені кормами згідно з раціонами. Маємо в наявності достатньо сіна, силосу та концентратів. Якою б не видалася зима – кормів буде вдосталь.

Проблемами розвитку свинарства ділиться Анатолій Дмитрович Петров, завідувач свиноферми:

– Свинарство недаремно називають скоростиглою галуззю. В нашій країні на свинину завжди буде попит. Про це свідчать і темпи реалізації поросят нашим підприємством. Нині утримуємо в трьох корпусах близько 500 голів свиней, 132 – на відгодівлі, 82 – основні свиноматки. Традиційно займаємося вирощуванням білої української породи. Для її підтримання періодично закуповуємо племінних хряків. Звичайно, дотримуємося раціонів вирощування і відгодівлі, додаючи, крім повноцінного комбікорму, сіно, силос та зелену масу. І маємо добрі прирости. В цьому велика заслуга колективу ферми: свинаря Ігоря Кучера, свинарок Марії Олександрівни Зайченко, Тетяни Олександрівни Баранової, фуражира Олександра Лизогуба. Відповідально трудиться на виробництві підмінний Анатолій Федоренко та охоронник Іван Шеренговський.

Звичайно, хотілося б повернути «Богу­нівській еліті» статус племінного репродуктора. Поки що не маємо таких умов. Але ми всі працюємо задля того, щоб наше дослідне господарство спеціалізувалося не тільки на насінництві, а й мало розвинену тваринницьку галузь.

Лариса ТОКАР, власкор «Одеських вістей», Іванівський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту